Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

4 tipy pro krásnější pleť po ránu

Info ikona
Spánek

Tajemnství krásy, které téměř nestojí nic? Spánek! Využijte jeho regeneračních účinků ve svůj prospěch.

Karolína Peřinová | 13. 09. 2021

Zapomeňte na kávu

Kofeinu trvá někdy i osm hodin, než náš organismus definitivně opustí. Poslední kávu proto raději pijte odpoledne, pak ji nahraďte čaji. Skvělý je například rooibos nebo bílý čaj, s usnutím vám nejlépe pomohou ty bylinkové – meduňka, levandule, tulsi, ale také hotové čajové směsi na dobrý spánek.

Důležitá hydratace

Když máte v ložnici příliš suchý vzduch, z pleti se rychleji ztrácí voda a tak je pak vysušená a samá vráska a na polštáři se snáze pomačká. Pokud tedy po ránu nechcete vypadat jako rozinka, pořiďte si na topení odpařovač vody nebo ještě k posteli lépe zvlhčovač vzduchu. A nezapomínejte pleť před použitím nočního krému vydatně namazat koncentrovaným hydratačním sérem a používat hydratační sprej.

Mohlo by se vám líbit

Síla noční masek

Noční krémy jsou pochopitelně nezbytná klasika, ale velkým hitem jsou noční masky, které se nanesou před spaním na pleť a působí přes celou noc. Na rozdíl od krémů jsou silnější a působí více do hloubky, takže ráno bude pleť jako vyměněná - jemná, zářivá a vyhlazená. Doporučujeme je používat podle potřeby - jednou až dvakrát týdně. A tajemství modelek? Noční masku si nanášejí při dlouhých nočních přeletech, když cestují za prací po světě v letadle.

Omlazení polštářem

Na pleti se projeví, i jak spíte a na čem spíte. Lepší než bavlna je pro pleť hedvábí. Ležením na bavlněném polštáři se vám při spánku obličej různě mačká pleť se napíná, což může způsobovat hlubší vrásky. Hedvábný polštař je k pleti velmi jemný, udržuje v ní vlhkost, při ležení se tolik neohýbá, a tak se vám "nezarývá" do obličeje. A další tajemství pleti bez vrásek? Spánek na zádech.

Mohlo by se vám líbit