Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Častý peeling a žádný krém na oči! Nejčastější chyby, které děláme ve své kosmetické rutině

Žádný učený z nebe nespadl! Pojďme se proto vrátit do "školních škamen", a zopakujme si hodinu kosmetických základů. Možná vás překvapí, že některé kroky ve vaší pečující rutině jsou chybné.

Nadměrná exfoliace

Čistá, hladká a projasněná pleť! Přesně takové zázraky slibuje exfoliace. Jenže nic se nemá přehánět a v případě peelingu to platí dvojnásob. Nadměrná exfoliace může vést k zánětu, zvýšené citlivosti a zhoršené kožní bariéře, což ve skutečnosti snižuje vitalitu pokožky a snáze ji poškozuje UV zářením,“ vysvětluje odbornice na pleť Jennie Andersson. A jak často peeling používat? Vzhledem k tomu, že se kůže přirozeně zbavuje mrtvých buněk v osmadvaceti denním cyklu, vyplatí se, když budete AHA peeling používat maximálně jednou týdně a klasický scrub dvakrát týdně. Jedině tak dáte pleti dostatek prostoru na to, aby kožní buňky mohly plnohodnotně žít svým krátkým životem.

Žádný oční krém

Používáte oční krém? A mohli bychom ho vidět? Mnoho žen se domnívá, že oční krém je zbytečný luxus, který hravě nahradí klasický hydratační krém. Chyba lávky! Kůže okolo očí je velmi jemná, dokonce o 40 % jemnější než na jiných částí obličeje, a proto vyžaduje výjimečnou péči. Nezapomeňme totiž, že okolo očí je méně mazových žláz, a navíc je tato oblast vystavena oxidačnímu stresu. „Váš běžný pleťový krém je na oční okolí příliš hutný,“ upozorňuje Andersson. Nezbývá nic jiného, než se poohlédnout po kvalitním očním krému, který zaručí, že tenká pokožka pod očima zůstane elastická a svěží.

Příliš mnoho produktů

Ruku na srdce, v drogeríich a parfumeriích se občas cítíme jako Alenka v říši divů. Různorodé produkty a nespočet novinek způsobuje, že nafukujeme svou kosmetickou poličku o sto šest. Pravdou ale zůstává, že ve finále naše pleť nepotřebuje tisíc produktů. Ba naopak!. Přetěžování pokožky příliš velkým množstvím aktivních látek zhoršuje většinu kožních problémů. Bohužel, ingredience ve vaší rutině nemusí být kompatibilní,“ varuje kosmetička Elina Lei. Čištění pleti dvakrát denně je základ, stejně tak jako použití hydratačního krému, SPF a krému na oční okolí. Pokud ale každý den experimentuje s množstvím různorodých produktů, pak zkuste zbrzdit a svou pečující rutinu zjednodušit.

Info ikona
kosmetika

Zanedbáváte dekolt

S dekoltem je to podobné jako s očním okolím. Ve skrytu duše tušíme, že bychom o něj měli náležitě pečovat, ale ve skutečnosti ho přehlížíme, případně namažeme klasickým tělovým mlékem. Všichni bychom ale měli vědět, že kůže na krku je mnohem náchylnější k předčasnému stárnutí, a proto se nevyplácí péči o dekolt podceňovat. „Nedostatek mazových žláz způsobuje, že kůže se zde snadno dehydratuje, což zase urychluje stárnutí,“ vysvětluje Andersson. Bohužel, situaci nezlepšuje ani tzv. „tech neck“, tedy technický krk, který je důsledkem toho, že neustále skláníme hlavu ke svítící obrazovce telefonu. Výsledkem jsou nové vrásky v oblasti krku i ochablost kůže. „Je tedy důležité pamatovat na to, abyste svou péči o pleť rozšířili také o péči o dekolt a investovali do produktu navrženého speciálně pro danou oblast,“ míní odbornice na pleť.

Aplikace komedogenních přísad

Pokud jste ještě nikdy neslyšeli slovo komedogenní, nezoufejte. Pod tímto neologismem se skrývají látky, které ucpávají póry, a tím pádem způsobují akné. V ideálním případě se vyhněte používání produktů, jako je kakaové máslo, kokosový olej nebo kyselina laurová. Občas se ve složení jednotlivých produktů můžete ztratit, a proto platí, že krok vedle neuděláte s použitím kosmetických pomocníků, které jsou určeny pro pleť se sklony k akné. V takovém případě budete mít stoprocentní jistotu, že jde o produkt bez komedogenních přísad.

Zdroj: gq.com, glamour.com

Mohlo by se vám líbit

Nenápadná kosmetická chyba, kterou dělá většina z nás

Používáte kvalitní kosmetické produkty s vytříbeným složením, a přesto vaše pleť nezáří na míle daleko? Možná děláte jednu z nejzákladnějších kosmetických chyb – kosmetiku skladujete na špatném místě!
marianne.cz

Související články

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Krása
Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Jak se v létě nalíčit k vodě: Zjistěte, jaký make-up zvolit a čeho se rozhodně vyvarovat

Krása
Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami

Vlasové trendy 2024: Jak se učesat do horkého počasí? Inspirujte se retro stylem Brigitte Bardot nebo baletkami