Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Jakou sluneční ochranu v létě používat, když na pleti nemáte rádi SPF?

Info ikona
Obličej

Sluneční paprsky jsou hlavní příčinou předčasného stárnutí pleti a mohou způsobit i řadu dalších vážných problémů. Jaké SPF ale používat v případě, kdy nechcete mít na obličeji těžký bílý film nebo na aplikaci produktů s SPF jednoduše zapomínáte? Mám pro vás několik produktů, jejichž aplikace i textura vás příjemně překvapí.

Linda Eiseltová | 29. 07. 2021

La Roche-Posay Anthelios Face Mist

Sluneční ochranu ve spreji asi znáte, ale co takhle SPF ve formě průhledné pleťové mlhy? Přesně to je La Roche-Posay Anthelios Face Mist. Jeho aplikace je vážně snadná, na pleti nezanechává žádný film a obsahuje navíc vysoký ochranný faktor. Skvělý je i na opětovnou aplikaci během dne, nebo pokud na SPF ráno zapomenete. Nejsnažší je tak mít ho vždy v kabelce!

Kiehl's Ultra Light Daily UV Defence Gel

Používání ochranných faktorů může být obzvlášť nepříjemné v momentě, kdy máte smíšenou nebo mastnou pleť. Většina typických SPF má spíše hutnější krémovou texturu, a tudíž je pleť mnohem více zatěžována. V takovém případě stačí sáhnout po lehkém ochranném gelu od značky Kiehl's. Ten pleť sice ochrání, ale díky své lehké textuře ji nezatíží. 

Fenty Skin Hydra Vizor SPF 30

Nejsnazší cesta, jak přidat SPF do své rutiny, je najít hydratační krém s obsahem ochranných faktorů. Můj osobní tip je rozhodně hydratační krém s SPF 30 od Fenty Skin. Má lehkou texturu, příjemnou vůni a skvěle sedí pod make-upem, tudíž se hodí na denní použití. Vždy je ale důležité nezapomínat na doporučené množství sluneční ochrany, které byste na obličej měli použít (běžně je doporučováno okolo ⅔ čajové lžičky).

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Dermalogica Prisma Protect

Tento produkt je pro mě osobně asi tím nejlepším SPF, které jsem kdy vyzkoušela. Funguje spíše jako rozjasňující primer, krásně sedí pod make-upem a pleť navíc chrání před znečištěním z ovzduší a volnými radikály. Ideální bude obzvlášť pro sušší pleť, kterou navíc krásně vyživí a projasní. Můj tip číslo jedna!

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit