Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Bronzová, ale chráněná: Tipy na opalovací krémy, které nepoškodí vaši pokožku

Teploty se už zase pomalu zvyšují a tentokrát to vypadá, že se tak bude dít až do léta. To také znamená, že se blíží období slunných dnů a opalování. Ruku v ruce by s tím měla jít ale i ochrana před sluncem, které nám může zadělat na pěkné problémy. Máme pro vás tipy, jak svou kůži chránit, ale zároveň se hezky opálit.

Tereza Čaladi | 27. 04. 2024

Jistě jste již milionkrát slyšela, že vám pobyt na slunci bez ochrany může uškodit a jak se před slunečními paprsky chránit. Jenže mnohé z nás v létě touží po opálení, navíc díky slunci získáváte tak potřebný vitamín D. Ukážeme vám, jak se opálit, zároveň ale svou kůži ochránit před negativními vlivy slunečního záření.

Po kterých krémech sáhnout, pokud toužíte po hezky opálené pokožce?

Naprosto každý ví, že je dobré používat jako ochranu před sluncem opalovací krémy. Ty ale nejsou to jediné, co se vám v létě může hodit.

  • Krémy s SPF

Zkratka SPF označuje anglické sousloví Sun Protection Factor (česky OF neboli Ochranný faktor) a v oblasti opalovací kosmetiky značí stupeň ochrany pleti před UV zářením. To sice zajišťuje opálení, ale když člověk není správně chráněn, může způsobit i spálení či dokonce rakovinu kůže. Vždy, když jste na slunci, se tak hodí mít na sobě krém s SPF, nemusí se přitom vždy jednat vyloženě o opalovací krémy. Najdete ho také v denních pleťových krémech, hydratačních krémech či některých make-upech. Na obličej tak doporučujeme používat právě je, jelikož jsou obvykle šetrnější než klasické opalovací krémy na tělo.

Mohlo by se vám líbit

Make-up s SPF: Opravdu nás ochrání před slunečními paprsky?

V letních měsících dominuje našim kosmetickým taštičkám make-up s SPF, který vnímáme jako plnohodnotnou ochranu před slunečním zářením. Opravdu se ale můžeme na tento produkt spolehnout?
marianne.cz
  • Dobré opalovací krémy

V případě, že si nechcete pořizovat krém s SPF zvlášť, doporučujeme pořídit si kvalitní opalovací krém a nanášet ho i na obličej, a sice pod make-up, nosíte-li ho v létě. Aby však opalovací krém splnil své účely, měl by být voděodolný a širokospektrální, tedy aby zajišťoval ochranu kůže proti oběma typům škodlivého ultrafialového záření (UVA i UVB) a obsahoval SPF alespoň 30. Nutno ovšem poznamenat, že vás žádný krém s SPF neochrání před slunečním zářením a jeho riziky na 100 %. Opalovací krém s faktorem 10 vás ochrání z 90 %, faktor 30 odfiltruje 97 % UV záření a přípravek s faktorem 50 pak 98 %.

  • Samoopalovací krémy

Pokud byste se chtěla letos vyhnout velkému opalování (i když výše zmíněné krémy je dobré používat i doma, či když jdete za slunného dne do práce), ale mít hezky snědou pokožku, můžete využít moderní řešení: se samoopalovacími produkty jakoby se roztrhl pytel. Lidé si je zamilovali nejenom z toho důvodu, že díky nim mohou vypadat opáleně po celý rok, ale zároveň si díky nim mohou „opálit“ úplně celé tělo a nemusí pak řešit například bílé pruhy od plavkových ramínek. Samoopalovací produkty můžete též kombinovat s klasickými opalovacími krémy.

Tipy na kvalitní opalovací i samoopalovací produkty najdete v naší galerii:
Mohlo by se vám líbit

Jak najít ty nejlepší brýle pro vás? Určující není jenom tvar obličeje

Venku už je pomalu léto a na to jsou zkrátka potřeba pořádné sluneční brýle, které nejsou jenom praktické, ale jsou i velmi vkusným módním doplňkem. Je ale docela obtížné vybrat takové, které vám sedí a zároveň půjdou k více outfitům. Existují ale určité parametry, které vám pomohou vybrat ty pravé brýle pro vás.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Skřipec v hlavní roli: Naučte se 3 snadné účesy jako od profesionálního kadeřníka

Krása
Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Už jste slyšela o antimanikúře? Dejte zelenou přirozeným nehtům

Krása
Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Jak vyzrát na mastnou pleť v horkých letních dnech? Vsaďte na jednoduché tipy

Krása
Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy

Tradiční francouzská manikúra jinak. Ozdobte ji kytičkami nebo zvolte neonové barvy