Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Když ruce volají SOS

Info ikona
Nanášení krému na ruce

Kdy jste si naposledy namazali ruce? Pokud si nemůžete vzpomenout, je právě teď nejvyšší čas to napravit!

Karolína Demelová | 15. 02. 2023

Proč máme ruce tak často suché? Jedním z důvodů je fakt, že je jejich kůže mnohem tenčí než jinde na těle, takže je náchylnější k vysušování a tudíž i podráždění, začervenání, svědění nebo dokonce praskání. Kromě toho ruce neustále vystavujeme nepříznivým vnějším vlivům od slunce, větru či mrazu až po čisticí prostředky. Přidejte k tomu ještě časté mytí a dezinfikování a problém je na světě.

Abyste tohle všechno vybalancovali, je třeba ruce pravidelně mazat, a pokud je to jen trochu možné, i chránit – tedy nezapomínat na teplé rukavice venku a ty úklidové při mytí nádobí nebo cídění koupelny. To nejtěžší leckdy nebývá ani tak najít perfektní krém na ruce, ale naučit se ho skutečně používat. Možná vám pomůže mít jich hned několik a strategicky je rozmístit tam, kde je budete mít stále na očích a po ruce: na pracovní stůl, do kabelky, do auta, hned vedle mýdla v koupelně, na noční stolek...

Jestli máte aktuálně ruce opravdu hodně poničené, sáhněte po krému s bohatší texturou a složením, které rychleji zmírní napětí a suchost a pomůže obnovit narušenou ochrannou bariéru kůže. Zapojit můžete i masky na ruce, případně si pořiďte tenké bavlněné rukavice a navlečte je večer u televize nebo na noc na štědře namazané ruce. Od věci není ani občasný peeling, který odstraní odumřelé kožní buňky a pokožku tak krásně zjemní.

S jakými přípravky o ruce pečovat
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku