Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Lekce krásy podle Audrey Hepburn

Info ikona
Audrey

Herečka Audrey Hepburn nás inspirovala nejen svými filmovými rolemi, ale také stylem oblékání a osobitým make-upem. Pojďme u příležitosti nedožitých 93. narozenin Audrey Hepburn nahlédnout do její kosmetické taštičky a zjistit, jakými beauty pravidly se tato filmová hvězda řídila?

Když se řekne Audrey Hepburn pravděpodobně si všichni vybavíme její nejznámější role. Ať už Audrey byla Holly Golightly, Líza Doolittle nebo princezna Anna, vždy na sobě měla perfektně padnoucí outfit, který podtrhla dokonalým make-upem.

Mohlo by se vám líbit

Ikonické malé černé i růžové svatební šaty aneb Nesmrtelný styl Audrey Hepburn

Herečku Audrey Hepburn právem označujeme za módní ikonu, která dokázala, že ženám sluší nejen malé černé šaty, ale také cigaretové kalhoty nebo mokasíny.
marianne.cz

Věnujte své pleti dostatečnou péči

Precizně vytrhané obočí, symetrické oční linky a pečlivě nanesená červená rtěnka. Audrey Hepburn patřila k ženám, které moc dobře věděly, že s perfektním make-upem se člověk neprobudí. Přesto Audrey Hepburn nebyla povrchní a často zdůrazňovala, že make-upem lze pouze podtrhnout přirozenou krásu, která je v každé z nás. „Krása ženy není v oblečení, které nosí, postavě kterou má, nebo v tom, jak si učeše vlasy. Krása ženy se odráží v jejích očích, protože ty jsou bránou do jejího srdce, místa, kde bydlí láska. Pravá krása ženy se odráží na její duši. Je to péče, kterou tak láskyplně rozdává, vášeň, kterou ukazuje, a krása ženy roste pouze s přibývajícími roky,“ zní jeden z nejznámějších citátů Audrey Hepburn.

Nezapomeňte na hydrataci

Ruku na srdce, kolik skleniček vody už jste dnes vypili? Pokud také lovíte v paměti a matně si vybavujete jenom ranní čaj, pak vězte, že byste od Audrey Hepburn nedostali pochvalu. „Velmi naléhala na to, aby všichni pili dostatečné množství vody. Byla k tomu vychovaná a snažila se to předat i nám,“ vzpomíná její syn Luca Dotti. A tak nezbývá nic jiného, než hollywoodskou hvězdu poslechnout a nalít si skleničku čisté vody!

Červená rtěnka je vždycky dobrý nápad

Mnoho žen se výrazné rtěnky stále bojí. Možná se domnívají, že je příliš provokativní, možná mají pocit, že po nanesení rtěnky jsou „zmalované“. I v tomto ohledu se vyplatí následovat Audrey Hepburn, která na červenou rtěnku nedala dopustit. Nutno ale dodat, že ji uměla nosit s grácií a elegancí. Červenou rtěnku totiž vnímala jako gró celého líčení, a tak to se zbytekem make-upu příliš nepřeháněla. Povětšinou nosila rudou rtěnku v kombinaci se stáhnutými vlasy do drdolu. Díky tomu výrazná barva na rtech skvěle vynikla.

Info ikona
Audrey Hepburn

Odlíčení je základ

„Při práci v divadle jsem viděla, co může s pletí udělat špatné odlíčení. Takže jsem odličování nikdy nepodceňovala,“ nechala se slyšet Audrey Hepburn. Nutno dodat, že hollywoodská hvězda k odlíčení make-upu používala především mýdlo a vodu. Tento způsob bychom vám ale nedoporučovali, a tak raději vsaďte na klasické odličovací vody, mýdla nebo pěny.

Celoživotní boj se suchou pletí

Není žádným tajemstvím, že Audrey Hepburn bojovala se suchou pletí. Ve jejím kosmetickém arsenálu proto nechyběl zástup hydratačních krémů a výživných olejů. Přesto našla Audrey Hepburn ještě jednu účinnou zbraň – řecký jogurt. Čerstvý řecký jogurt totiž obsahuje kyselinu mléčnou, která napomáhá k jemnému peelingu, a zároveň hydratuje pokožku. Údajně ho Audrey Hepburn nanášela na svou pleť jednou za týden, a to na třicet minut.

Výrazné obočí? Proč ne!

Dávno předtím, než Cara Delevingne ohromila svět svým hustým obočím, tu byla Audrey Hepburn! K vykreslování obočí používala tmavě hnědou tužku na obočí. Zároveň Audrey Hepburn dbala na to, aby obočí bylo precizně vytrhané a upravené za každých okolností. Není divu, že dnes na internetu existuje nespočet tutotriálů, které vás naučí, jak vykresilt obočí po vzoru Audrey Hepburn.

Zdroj: townandcountrymag.com, allure.com

Mohlo by se vám líbit

Méně známé fotky legendární Audrey Hepburn nechávají nahlédnout do jejího života

Byla pravým opakem toho, co si lidé tehdy představovali pod pojmem sex-symbol. A také se jím nikdy nestala. Audrey Hepburn si vytvořila svůj styl a stala se nejen ikonou doby, ale i symbolem sofistikované ženskosti a věčnou inspirací.
marianne.cz