Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nesmrtelný styl Audrey Hepburn: Ikonické malé černé i růžové svatební šaty

Info ikona
Audrey Hepburn

Herečku Audrey Hepburn právem označujeme za módní ikonu, která dokázala, že ženám sluší nejen malé černé šaty, ale také cigaretové kalhoty nebo mokasíny.

Když se řekne Audrey Hepburn, většině z nás se vybaví ikonická fotografie z filmu Snídaně u Tiffanyho. Malé černé od návrháře Huberta Givenchyho, perlový náhrdelník a sluneční brýle byly nedílnou součástí nejen jejího filmového, ale také osobního šatníku. Pravdou ale zůstává, že se herečka nebála sáhnout ani po kouscích, které evokovaly pánskou módu. Jenom vzpomeňme na její lásku k cigaretovým kalhotám, bílým košilím, saku či mokasínám. Zatímco jiné dámy by nad podobnými kousky v 50. a 60. letech kroutily hlavou, Audrey je bez zaváhání vynesla do společnosti.

Mohlo by se vám líbit
Krása ženy není v oblečení, které nosí, postavě kterou má, nebo v tom, jak si učeše vlasy. Krása ženy se odráží v jejích očích, protože ty jsou bránou do jejího srdce, místa, kde bydlí láska. Pravá krása ženy se odráží na její duši. Je to péče, kterou tak láskyplně rozdává, vášeň, kterou ukazuje, a krása ženy roste pouze s přibývajícími roky.

Hollywoodská herečka, která pocházela z malého města v Belgii, jednoduše věděla, co jí sluší. Lásku k módě ale údajně objevila až ve chvíli, kdy se spřátelila s módním návrhářem Hubertem Givenchym. Společně spolupracovali na kostýmech pro filmy Sabrina, Šaráda, Funny Face nebo Snídaně u Tiffanyho. "Jeho šaty jsou jediné, v nichž se cítím být sama sebou. On je mnohem víc než jen návrhář. On je takový tvůrce osobnosti," řekla Audrey na adresu slavného návrháře. Není tedy divu, že Audrey Hepburn nosila šaty od Givenchyho nejen na stříbrném plátně, ale také v soukromí.

Pojďme si připomenout její nejzásadnější módní okamžiky. Možná vás samotné překvapí, jak nadčasové kousky Audrey Hepburn nosila.

Módní ikona Audrey Hepburn
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku