Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Nejlepší krémy proti vráskám pro ženy nad 40 let: Ty nejúčinnější najdete v drogerii

S přibývajícím věkem pleť přirozeně stárne. Objevují se jemné linky kolem očí, vrásky na obličeji i v dekoltu a pleť ztrácí svou elasticitu. Nemusíte se ale hned uchylovat k estetickým zákrokům, které jsou v současné době velmi populární. Stačí pouze najít skvělý anti-aging krém proti vráskám, který dá všechny neplechy na pleti do pořádku. Ty nejlepší navíc můžete najít i v drogerii a rozhodně za ně nedáte jmění.

Aneta Akgül | 10. 02. 2024

Proč a jak vznikají vrásky na obličeji?

Stárnutí naší pokožky přirozeně způsobuje vznik vrásek, protože ubývá látek, které udržují její pružnost. Nejčastěji se vrásky objevují kolem očí, mezi obočím a okolo úst. Elastin a kolagen jsou základními složkami pevné a pružné pokožky, které zajišťují, že tkáň zůstane pravidelně uspořádaná, což se projevuje pevnou, pružnou a sjednocenou pletí. S postupujícím věkem však dochází ke ztrátě těchto látek v našem těle. Množství kolagenu klesá o přibližně 1 % ročně, což narušuje uspořádání kožní tkáně a způsobuje ztrátu pevnosti a pružnosti pleti, čímž dochází k vytváření vrásek. Další důležitou látkou pro zachování krásné pleti je kyselina hyaluronová. Její hlavní výhoda spočívá v tom, že na sebe dokáže vázat velké množství vody v mezibuněčných prostorách, čímž napíná pokožku a vyhlazuje ji. Tato látka je přítomna v těle přirozeně, avšak s přibývajícím věkem se její množství postupně snižuje.

Mohlo by se vám líbit

Účesy vhodné pro ženy ve 30, 40 a 50 letech: Omladí vás a sluší všem typům obličeje

Po dosažení určitého věku mnoho žen přemýšlí nad tím, jak svůj vzhled nějakým způsobem omladit. Není ale třeba se hned uchylovat k estetickým zákrokům, které jsou v dnešní době velmi populární. Stačí se pouze zaměřit na své vlasy, konkrétně na jejich střih a účes. Přinášíme vám několik moderních a stylových účesů, které omladí ženy v každém věku.
marianne.cz

Vznik vrásek má několik různých příčin

Jak již bylo zmíněno, za stárnutím kůže a vznikem vrásek stojí především úbytek kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové v těle. Avšak existují i určité faktory, které vznik vrásek ještě více podporují, aniž bychom to tušili.

Vrásky vzniklé dehydratací

V první řadě existují vrásky způsobené dehydratací. A to nejen vnější, ale především tou vnitřní. To, jestli svému tělu poskytujeme dostatek tekutin, se projevuje i na kůži. Pokud nemáme dostatečný pitný režim, kůže bude vypadat mnohem starší, než ve skutečnosti je. Pleť bude napnutá, zašlá, bez jasu a může se i loupat. V závislosti na věku se náš organismus skládá zhruba z 50-75 % vody. Tato voda je nezbytná pro správné fungování všech našich systémů, včetně kůže. Pokud nemáme dostatek vody, naše kůže není schopná efektivně regenerovat a obnovovat buňky, což následně vede k tvorbě vrásek a ztrátě pevnosti pleti.

Vrásky způsobené spánkem

Ano, je to opravdu tak. I způsob, jakým spíme, může přispívat ke vzniku vrásek. Když spíme na boku, tlak, který vzniká mezi obličejem a polštářem, může přispět k vytváření vrásek na obličeji a v oblasti dekoltu. Kvalita naší pleti je ale úzce spojena i s tím, jak dobře spíme.

Několik studií dokonce potvrdilo, že ženy, které spí méně než 5 hodin denně, vykazují více příznaků přirozeného stárnutí. To je způsobeno tím, že během spánku dochází k zvýšenému průtoku krve do kůže, což zajišťuje potřebný kyslík a živiny pro buňky a udržuje je elastické. Právě nedostatek spánku může narušit tento proces, což vede k nedostatečné hydrataci pokožky a výraznějším vráskám.

Mohlo by se vám líbit

Ty nejlepší řasenky z drogerie podle redakce Marianne: Čím dražší, tím lepší rozhodně neplatí

Tvoří nedílnou součást každodenního líčení téměř všech žen. Řasenek jsme od svých pubertálních let vyzkoušely již desítky - některé našim řasám sedí dokonale, jiné nikoliv. Přinášíme vám výběr těch nejlepších řasenek z drogerie. Redakce Marianne se zaměřila především na poměr cena - výkon. Vždy totiž nemusí nutně platit to, že čím je produkt dražší, tím je lepší.
marianne.cz

Nejlepší krémy proti vráskám z drogerie

Mezi jeden z nejlepších krémů proti vráskám se řadí Day Cream Q10 značky Cien. Ten díky koenzymu Q10 a kyselině hyaluronové pomáhá redukovat výskyt nových vrásek tím, že pomáhá podporovat regenerační systém bazálních buněk pokožky. Zároveň obsahuje vitamín E, který poskytne vaší pokožce ochranu před předčasným stárnutím a pomůže obnovit lesk a pevnost. Podobně efektivní je také krém značky Nivea s názvem Q10 Power. Proti vráskám a stárnutí pleti skvěle bojuje také omlazující denní krém Collagen+ značky Dermacol. Vysoký obsah kolagenu a extraktu z mořských řas pleť vypíná a obnovuje její pružnost. Skvělý efekt na stárnoucí pleť má také celá kosmetická řada s názvem Hyaluron Specialist značky L’oréal Paris. V této řadě totiž kromě krému na obličej najdete také vyplňující a vyhlazující tonikum, odličovač s kyselinou hyaluronovou, vyplňující čistící gel a další produkty, které jsou pro pleť v pokročilém věku jako dělané.

Nejlepší produkty proti vráskám z drogerie
Zdroj článku

Související články

Krása
Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Nejsladší letní parfémy roku 2024 podle Marianne: Zamilujte si vůně svěžích květin a čerstvého ovoce

Krása
3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

3 snadné a okouzlující plážové účesy: Odolají dovádění ve vlnách i teplému počasí

Krása
Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Nejkrásnější manikúra léta 2024: Vedou netradiční barvy i motiv šťavnatého ovoce

Krása
Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu

Nejen pro ženy 50+: Nejlepší neinvazivní omlazovací metody, které konkurují i klasickému botoxu