Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Nejzajímavější módní momenty z hudební historie. Znáte příběhy legendárních outfitů?

Info ikona
Madonna

Tyrkysový oblek Davida Bowieho, Madonny špičatá podprsenka, červená Thriller bunda Michaela Jacksona nebo boty Lady Gaga. Které módní kousky se podílely na hudebních dějinách a jaké jsou jejich příběhy?

Eliška Vrbová | 28. 07. 2021

Móda a hudba jdou ruku v ruce už mnoho let, aniž bychom si to na první dobrou uvědomovali. Dokážete si představit, že by měl Michael Jackson v klipu k megahitu Thriller na sobě něco jiného než červenou koženou bundu? Co si vybavíte, když se řekne Queen na Live Aid? Není to náhodou Freddie Mercury v bílém tílku a džínách s pyramidkovým náramkem kolem paže? A víte, kdo odstartoval nespoutanou éru sexy pódiových outfitů u ženských interpretek?

Stejně jako každá píseň má svůj příběh i outfity pojící se s legendárními koncerty, videoklipy a nejrůznějšími vystoupeními hudebních hvězd jsou opředeny zajímavými historkami. Co se stane, když na Gucci šaty našijete utěrku, kdo si nechal patentovat svůj vlastní oblíbený odstín fialové, proč skalní fanoušci chvíli nenáviděli skupinu Kiss a na co byli doslova alergičtí The Beatles se dozvíte v následující galerii.

Když jdou hudba a móda ruku v ruce
Mohlo by se vám líbit