Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Vliv Barbie stále ještě přetrvává. Trendem zimní manikúry je růžová

K podzimu patří huňaté i kašmírová svetry, roláky a letos i růžová barva! Její trend od letního fenoménu Barbie stále přetrvává. Nyní se nosí ale o dost decentněji.

Tereza Čaladi | 16. 11. 2023

V létě jste jistě také zaznamenali obrovský hit Barbie, který přišel se stejnojmenným filmem Grety Gerwig, jenž představoval příběh nejikoničtější panenky všech dob. Trend Barbie ale ještě rozhodně neskončil. Jen se o něm tolik nemluví.

Mohlo by se vám líbit

Zavítejte do růžového světa Barbie

Je jí 64 a vypadá pořád stejně. Jak vznikla? A má co říct i dnešním dětem?
burdastory.cz

Růžová stále figuruje v módě, líčení i manikúře

Současným módním trendem jsou především výrazné barvy, tedy například žlutá, oranžová, červená, zelená, ale i sytě růžová. To souvisí s trendem Dopamine Dressing, neboli dopaminové oblékání. Vědci totiž zjistili, že určité barvy mohou vést ke zvýšení dopaminu, neboli hormonu štěstí v těle. Barvy mají významný vliv na naši náladu, emoce a chování. Rovněž porozumění psychologickým účinkům barev nám pomáhá se správně rozhodovat a zlepšit naše emocionální a duševní stavy. Obzvláště v módě či v interiérovém designu může mít správné zvolení barev pozitivní účinek na to, jak se cítíme,“ říká psycholožka Markéta Švamberk Šauerová. Růžová je přitom velmi oblíbená (film Barbie k její oblibě výrazně přispěl). Obecně je považovaná především za jemnou, něžnou a sentimentální barvu, na každého ale působí jeho osobitým dojmem.

Mohlo by se vám líbit

Barbiecore pro dospělé aneb Jak nosit růžovou, když už vám není "náct"

„Jen růžová to může být,“ zpívala Ilona Csáková v písničce PINK už v roce 1996. O sedmadvacet let později nelze s textem písně nesouhlasit. Růžová barva se nejen díky filmu Barbie hřeje na výsluní popularity a dominuje vysoké módě i konfekci. Jak ale růžovou zařadit do svého šatníku, když už dávno nepatříte k „náctiletým“ slečnám?
marianne.cz

Pokud vás ale prvoplánová růžová nikdy neoslovila, můžete dát této barvě stále ještě naději. Růžová má mnoho odstínů. A ať zvolíte jakýkoliv, neuděláte chybu. Vlastně co se týče líčení, je vhodnější spíše světlejší růžová. Sytě růžové oční stíny totiž mohou působit trochu retro, jako z 80. let. Vhodnější je jemnější růžová či taková, která přechází do perleťova. Pokud byste ale přeci jen chtěli ladit s vaším sytě růžovým svetrem, doporučujeme tenké růžové oční linky.

A vzhledem k tomu, že se nyní růžová nosí na oblečení i na obličeji, tak nehty nemohou zůstat pozadu. Existuje mnoho variant růžové manikúry, ze kterých můžete vybírat. A některé z nich na první dobrou jako růžové ani nevypadají. Herečka Nicola Coughlan, jíž bude patřit třetí série Bridgetonových, propadla zmiňovaná perleťové Barbie růžové. Hailey Biber dala spíše na decentní růžovou. V naší galerii se můžete inspirovat, jaká růžová bude sedět právě vašim nehtům.

Jen růžová to může být: Inspirujte se různými variantami růžových nehtů
Mohlo by se vám líbit

Bydlet ve stylu panenky Barbie, to je trend, který na nás v příštích letech čeká. Jak budou interiéry vypadat?

Odvážný a zábavný trend spustila premiéra dlouho očekávaného filmu Barbie s hvězdným obsazením. Co od nového stylu bydlení, které nás podle odborníků bude v příštích letech provázet, máme čekat?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Krása
Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Myjete si správně vlasy? Kadeřník prozradil, zda skutečně funguje metoda, která právě boří internet

Krása
Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Teplo ani slunce si na vás nepřijdou: Jak správně pečovat o pleť v létě?

Krása
Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Toužíte po nových vlasech? Mezi trendy se vrací milovaný účes podle Rachel z Přátel

Krása
Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?

Sbohem, vrásky! Jak snadno zatočit s nedokonalostmi pleti bez zásahu jehly?