Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Vliv Barbie stále ještě přetrvává. Trendem zimní manikúry je růžová

Info ikona
Růžová manikúra

K podzimu patří huňaté i kašmírová svetry, roláky a letos i růžová barva! Její trend od letního fenoménu Barbie stále přetrvává. Nyní se nosí ale o dost decentněji.

Tereza Čaladi | 16. 11. 2023

V létě jste jistě také zaznamenali obrovský hit Barbie, který přišel se stejnojmenným filmem Grety Gerwig, jenž představoval příběh nejikoničtější panenky všech dob. Trend Barbie ale ještě rozhodně neskončil. Jen se o něm tolik nemluví.

Mohlo by se vám líbit

Růžová stále figuruje v módě, líčení i manikúře

Současným módním trendem jsou především výrazné barvy, tedy například žlutá, oranžová, červená, zelená, ale i sytě růžová. To souvisí s trendem Dopamine Dressing, neboli dopaminové oblékání. Vědci totiž zjistili, že určité barvy mohou vést ke zvýšení dopaminu, neboli hormonu štěstí v těle. Barvy mají významný vliv na naši náladu, emoce a chování. Rovněž porozumění psychologickým účinkům barev nám pomáhá se správně rozhodovat a zlepšit naše emocionální a duševní stavy. Obzvláště v módě či v interiérovém designu může mít správné zvolení barev pozitivní účinek na to, jak se cítíme,“ říká psycholožka Markéta Švamberk Šauerová. Růžová je přitom velmi oblíbená (film Barbie k její oblibě výrazně přispěl). Obecně je považovaná především za jemnou, něžnou a sentimentální barvu, na každého ale působí jeho osobitým dojmem.

Mohlo by se vám líbit

Pokud vás ale prvoplánová růžová nikdy neoslovila, můžete dát této barvě stále ještě naději. Růžová má mnoho odstínů. A ať zvolíte jakýkoliv, neuděláte chybu. Vlastně co se týče líčení, je vhodnější spíše světlejší růžová. Sytě růžové oční stíny totiž mohou působit trochu retro, jako z 80. let. Vhodnější je jemnější růžová či taková, která přechází do perleťova. Pokud byste ale přeci jen chtěli ladit s vaším sytě růžovým svetrem, doporučujeme tenké růžové oční linky.

A vzhledem k tomu, že se nyní růžová nosí na oblečení i na obličeji, tak nehty nemohou zůstat pozadu. Existuje mnoho variant růžové manikúry, ze kterých můžete vybírat. A některé z nich na první dobrou jako růžové ani nevypadají. Herečka Nicola Coughlan, jíž bude patřit třetí série Bridgetonových, propadla zmiňovaná perleťové Barbie růžové. Hailey Biber dala spíše na decentní růžovou. V naší galerii se můžete inspirovat, jaká růžová bude sedět právě vašim nehtům.

Jen růžová to může být: Inspirujte se různými variantami růžových nehtů
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku