Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Podpořte svou krásu zevnitř luxusní péčí

Info ikona
usmívající se žena

Proč by ženy měly užívat Skinexpert by Dr. Max Collagen Beauty Shots? Kolagen jako jedna z nejdůležitějších bílkovin našeho těla významně ovlivňuje pevnost a pružnost pleti a je nezbytný také pro zdravé nehty a lesklé silné vlasy. Dodávat ho tělu dostatek znamená snadnou a rychlou cestu ke kráse.

Promotion | 8. 06. 2023

Jaká je funkce kolagenu v kůži?

Existuje celkem 28 typů kolagenů, ale fakticky je pro stav naší kůže nejdůležitější kolagen typu I, který se vyskytuje v kůži, šlachách, kostech a vazivu. Jeho přítomnost je v pokožce nezbytná pro její pevnost, pružnost a optimální hydrataci. Pokud kolagen chybí, tak se pokožka stává křehká, oslabená a méně odolná vůči negativním vlivům z okolního prostředí. V buňkách se při nedostatku kolagenu také vyskytuje málo vody. Dalším projevem nedostatku kolagenu je to, že mazové žlázy nevytvářejí velmi důležitý tukový ochranný film. To vše znamená zhoršenou kvalitu pokožky. Z estetického hlediska je nejpodstatnější, že nedostatek kolagenu způsobuje tvorbu vrásek a ochabování pokožky. Přirozená tvorba kolagenu v těle přitom může začít klesat už kolem 25. roku věku, dramatické snížení nastupuje u žen po menopauze. Ve věku 60 let je značný pokles produkce kolagenu již zcela normální. 

Info ikona
kolagen

Není kolagen jako kolagen 

Pro krásu vaší pleti je tedy na místě zařazovat do svého jídelníčku potraviny bohaté na kolagen a zároveň také potraviny, které podporují přirozenou produkci kolagenu v lidském těle. Využití kolagenu přijatého z potravy ale může být nízké, protože tělo si jej musí nejprve rozštěpit. Druhou možností je doplňovat pravidelně kolagen s vyšší vstřebatelností pomocí vhodného doplňku stravy.   

Při výběru kolagenového přípravku často narazíte na pojmenování nativní nebo hydrolyzovaný kolagen. Tyto pojmy popisují formu, v jaké je kolagen v preparátu přítomen. Nativní kolagen je kolagen ve stejné formě, v jaké se nachází v našem těle – jeho molekuly tvoří trojitou šroubovici. Hydrolyzovaný kolagen se získává speciální patentovanou technologií (tzv. hydrolýzou), kdy je rozštěpen na jednodušší a kratší řetězce (tzv. peptidy). Takto naštěpený kolagen dokáže tělo snáze využít. 

Prvotřídní péče o vaši pleť, nehty a vlasy 

Pokud si chcete pohodlně zajistit dostatečný příjem kolagenu, můžete kdykoliv užívat Skinexpert by Dr. Max Collagen Beauty Shots. Jeho pečlivě propracované složení kombinuje dobře vstřebatelný hydrolyzovaný mořský kolagen, extrakt ze semen révy vinné, biotin, zinek a dalších šest přírodních ingrediencí ve špičkové kvalitě a je v praktické tekuté formě. Malá 25ml ampule se vejde do každé kabelky či kapsy a snadno pomocí ní doplníte 5 000 mg hydrolyzovaného mořského kolagenu denně. Přípravek je navíc obohacen o celou řadu látek, které zvyšují revitalizující efekt kolagenu na pokožku. Např. vitamin C podporuje přirozenou tvorbu kolagenu a vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem, stejně jako extrakt ze semen vinné révy. Biotin se zinkem napomáhají udržet dobrou kondici vlasů a pokožky a zinek prospívá také nehtům. Obsažené vitaminy skupiny B se podílí na snižování únavy a vyčerpání. Některé obsažené látky, jako je vitamin C, zinek, vitamin A, vitamin B6 nebo vitamin B12, navíc podporují i imunitní systém.  

Je to snadné a rychlé. Užijte si každé ráno svůj malý beauty rituál s jemnou pomerančovo-citronovou příchutí!  

Exkluzivně v lékárnách Dr. Max nebo na e-shopu www.drmax.cz za 1250 Kč (10 ml=16,67 Kč). 

 

Info ikona
kolagen
doplněk stravy
Měření