Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Zázračné posilovací kolečko: Pomůcka, díky které bude vaše břicho perfektní

Posilovací kolečko, známé také jako ab wheel, je jednoduchá pomůcka ke cvičení, která se používá k posílení různých svalových skupin, zejména břišních a horních končetin. Tento pomocník nabízí efektivní cvičení pro posílení jádra, trupu a paží a můžete s ním dosáhnout dokonale vyrýsovaného břicha.

Barbora Wittová | 20. 04. 2023
Mohlo by se vám líbit

Chvála procházkám aneb Proč je chůze leckdy lepší než běh?

Nedokážete uběhnout ani dva kilometry? V žádném případě nepropadejte panice! Bohatě postačí, když si namísto běhu naordinujete dlouhou procházku přírodou.
marianne.cz

Pomůcka za pár korun

Posilovací kolečko se skládá z jednoho nebo dvou koleček s rukojetěmi na obou stranách a je navrženo tak, aby se s ním pohybovalo po podlaze. Princip cvičení spočívá v posunu kolečka vpřed, zatímco držíte rukojeti a držíte tělo ve stabilní pozici. Tímto pohybem se aktivují různé svalové skupiny, které pomáhají udržovat stabilitu a posunovat kolečko vpřed. Posilovací kolečko zapojuje především jádro, trup a horní končetiny a nabízí různé varianty cviků. Cena za základní verzi této užitečné cvičební pomůcky se pohybuje kolem 200 korun.

Jak začít

Cviky s posilovacím kolečkem jsou náročné a vyžadují správnou techniku a postupné zvyšování intenzity. Začněte s jednoduššími variantami a postupně pokračujte na obtížnější cviky, jakmile získáte dostatečnou sílu a stabilitu. Je také důležité sledovat své tělo a cvičit s ohledem na svou úroveň kondice. Zde jsou tři nejjednodušší základní cviky, které můžete provádět s posilovacím kolečkem i jako začátečník:

Rollout

Tento cvik je základním cvikem s posilovacím kolečkem a zaměřuje se na svaly břicha, zad a ramen. Začněte v kleče s posilovacím kolečkem před sebou na podlaze. Uchopte jej a postupně tlačte kolečko před sebou až do polohy, kdy jste téměř na zemi, pak se zpět vracejte. Ujistěte se, že udržujete stabilní jádro a pohybujete se plynule. Při cviku se neprohýbejte v zádech. Pokud je pro vás cvik příliš náročný, udělejte klidně jen 1-2 opakování ve čtyřech sériích. Dbejte na správnou techniku provedení a břišní svaly pocítíte již při takto malém množství opakování.

Mohlo by se vám líbit

Přerušovaný půst: Pro koho je vhodný a co vše byste o něm měli vědět než se pro něj rozhodnete?

Když se řekne půst, vybavíte si kručení v žaludku a celkovou slabost, nebo cestu za vysněnou váhou a duchovní očistou? Momentálně je světovým hitem přerušovaná verze půstu 16/8. Nehodí se náhodou právě pro vás?
marianne.cz

Plank s posilovacím kolečkem

Tento cvik je základní a skvělý pro posílení svalů jádra. Začněte tím, že se postavíte na všechny čtyři s posilovacím kolečkem před sebou na podlaze. Poté se posuňte do pozice planku (prkna) tím, že položíte ruce na kolečko a narovnáte tělo do rovné linie. Držte tuto pozici po dobu 20-30 sekund a postupem času ji zvyšujte. Ujistěte se, že se neprohýbáte, máte zpevněné břicho a dýcháte normálně. Proveďte alespoň čtyři série.

Pohyblivý plank s posilovacím kolečkem

Začněte ve stejné pozici, jako u výše zmíněného planku. Poté, co se dostanete do pozice planku, se začněte pomalu pohybovat, kdy ruce zůstávají propnuté a zpevněné na kolečku, zatímco nohami děláte malé krůčky. Tento cvik je ideální provádět ve větších prostorech nebo venku. Udělejte s kolečkem co nejdelší dráhu, jakou zvládnete, poté si odpočiňte a cvik ještě třikrát zopakujte.

Pamatujte, že správná technika je klíčem k úspěšnému cvičení s posilovacím kolečkem. Začněte raději s menším počtem opakování a postupně zvyšujte počet opakování nebo délku cvičení podle toho, jak se budete cítit. Nespěchejte a dejte tělu čas přizpůsobit se novým pohybům a nárokům cvičení.

Zdroj článku

Související články

Zdraví
Trenérka Hana Číčelová radí, jak se udržet v kondici během dovolené. Využijte bazén, jednoduché cviky i animační programy

Trenérka Hana Číčelová radí, jak se udržet v kondici během dovolené. Využijte bazén, jednoduché cviky i animační programy

Zdraví
Jediný pomocník, se kterým posílíte celé tělo: Snadné cviky s kettlebellem zvládne každý

Jediný pomocník, se kterým posílíte celé tělo: Snadné cviky s kettlebellem zvládne každý

Dobrý nápad
Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Pohánění obruče, tlučení špačka a cvrnkání kuliček. Tyhle hry už děti neznají

Lidé a místa
V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce

V Prachaticích opravili  Štěpánčin park, který je teď ideálním místem pro každodenní procházky, rekreaci, zábavu i společenské akce