Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

5 podzimních barev vlasů, kterými se může inspirovat každá z vás

Info ikona
melíry

Nezáleží na tom, jestli jste blondýna, bruneta, černovláska, nebo jestli vaši hlavu zdobí stříbrné šediny. Vlasoví odborníci letos vymysleli něco pro každou z vás. A pokud kterékoliv z podzimních barev řeknete ano, budou se vám vaše podzimní kousky ladit hned lépe.

Tereza Čaladi | 28. 10. 2023

Málokterá žena má svou přirozenou barvu vlasů. Hned řada žen si je barví. Ať už využíváte klasické melíry, balayage, foilyage nebo jednolitou barvu, máme pro vás pár tipů na vyloženě podzimní tóny (které ale nejsou nevhodné ani v zimě či v jiných ročních obdobích).

Barvy, které doporučují vlasové odbornice

Vlasové trendy se neustále proměňují, tyhle barvy ale stojí za to zvážit. Najdete mezi nimi ty nenápadné, co se hezky a snadno aplikují, ale i trochu odvážnější. Kterou byste zvolila?

1. Medová blond

Tato blond zachovává krásné a přirozené zlaté podtóny vlasů místo toho, aby usilovala o jejich výrazné zesvětlení,“ řekla koloristka Shvonne Perkins magazínu Glamour a doplnila, že účelem je mít blond, která má stále nějaký přirozený pigment a je protkaná těžšími tmavšími podtóny. Dosáhnout toho lze hezky například pomocí nové techniky melírování vlasů foilyage.

2. Pumpkin spice hnědá

Perkins v rozhovoru pro Glamour doporučuje ještě další barvy, jednou z nich je takzvaná zrzavá hnědá. „Je to směs teplého, světlého kaštanového odstínu s jemnými nádechy zlata a mědi,“ popisuje. Pokud stojíte právě o tuto barvu, Perkins navrhuje požádat ve vašem kadeřnictví o zlatý měděný toner.

Mohlo by se vám líbit

3. Měděná zrzavá

Kromě toho je s podzimem (nejenom tím letošním) spojená i ohnivě měděná zrzavá barva. Na tom se shoduje jak Shvonne Perkins, tak i Alex Brownsell, vlasová stylistka a kreativní ředitelka společnosti Bleach London, která se vyjádřila časopisu Marie Claire.

4. Čokoládová hnědá

Trendu se dočkají i brunetky, která mají tmavší odstín. Pokud ho chcete ještě ztmavit, vlasová stylistka a ambasadorka barev na vlasy Matrix, Zoe Irwin vám rozhodně dává zelenou. Tato barva mixuje uhlově černou a hnědou a ve výsledku vypadá jako hořká čokoláda. Dosáhnout jí lze ideálně pomocí balayage.

5. Levandulová šedivá

A pro ty, co rády experimentují, tu je i barva zvaná „kouřová levandule“. „Dívala jsem se na spoustu barev, které přicházejí z Asie, a tento trend modrostříbrných popelavých tónů, smíchaných s fialovou, je ten, na který narážím nejčastěji,“ popisuje Irwin. Aplikuje se přitom vyloženě na odbarvené vlasy, případně pokud mají vaše vlasy šedivé odstíny, také s nimi půjde jistě hezky zkombinovat.

Podívejte se, jak tyto barvy vypadají přímo na vlasech

Pokud vás zajímá vlasová péče, nenechte si ujít festival krásy ELLEphoria, který se koná od 3. do 5. listopadu. Osobně si můžete popovídat s vlasovými stylisty a kadeřníky a dozvědět se více o nejnovějších trendech. Více informací najdete zde. 

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku