Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Krása

Zklidnit a zneutralizovat. Nejlepší krémy pro začervenalou pleť

Info ikona
Obličej

Střídání teplot, ostrý vítr, sluneční záření, znečištěné prostředí, ale i stres nebo alkohol – to všechno může mít vliv na začervenání pleti, které jde obvykle ruku v ruce s podrážděním a přecitlivělostí. Tenhle problém trápí celkem dost lidí, naštěstí je tu ale spousta kosmetiky, která s ním umí pomoci.

Karolína Demelová | 11. 01. 2023

Reaktivní pleť se sklonem k začervenání by se obecně měla ve složení kosmetiky vyhýbat potenciálně dráždivým ingrediencím, jako je alkohol, parfemace nebo aktivní látky typu ovocné kyseliny, retinoidy, ale i vitamin C. Na poli péče o pleť zkrátka raději moc neexperimentujte a držte se základní, jednoduché rutiny v podobně důkladného, ale jemného vyčištění pokožky, zklidňujícího séra, kvalitního krému a ochrany před sluncem. Samozřejmě platí, že pokud máte jakékoliv závažnější, akutní či dlouhodobé kožní problémy, měly byste vždy navštívit dermatologa.

Spousta krémů zaměřených na péči o začervenalou pleť je rovnou i tónovaná, aby pomohla rudé fleky ve tvářích zneutralizovat. Nelekejte se proto lehce nazelenalé barvy krému, je to váš nejlepší spojenec v boji proti červené. Některé krémy (na etiketě většinou najdete zkratku „CC“ krém) jdou ještě dál a kromě barevné korekce poskytují i lehčí krytí, takže jsou schopné nahradit make-up.

10 nejlepších krémů pro začervenalou pleť
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku