Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Dům

Z bezdomovce na majitele vlastního domku: Příběh plný naděje a inspirace

Info ikona
Mini domek, který je splněným snem o skromném ale přitom stylovém bydlení

Tento domek v sobě skrývá velmi originální příběh, byl totiž navržený pro bývalého bezdomovce, který nečekaně zdědil peníze. Bylo jich dost na vlastní bydlení, ale ne tolik, aby si postavil větší než malý dům.

Terezie Benoni | 21. 02. 2024

Mnoho lidí sní o životě v mini domku. Pro jednoho muže to byl dlouho sen zcela nesplnitelný. Zůstal bez domova na ulici jen s pár věcmi v igelitové tašce. To se ale změnilo, když zdědil peníze po příbuzných. Nebylo jich ale tolik, aby si mohl dovolit koupi vlastního bytu. Jako ideální řešení se ukázala stavba mini domku, který navrhl Romain Lemonnier z P'tit Nid Mobile. Podařilo se mu postavit takový domek, který je splněným snem nejen pro jeho majitele, ale pro kohokoli, kdo chce jít cestou minimalismu a život na malém prostoru nevidí jako problém. Tento domek je totiž důkazem, že malý počet metrů nebrání pohodlnému bydlení ani vytříbenému designu.

Galerie: Tiny domek od P'tit Nid Mobile
Mohlo by se vám líbit

Interiéru dominuje dřevo a oblé hrany

Celý domek je ze dřeva a definují ho oblé hrany a zakřivené linie. Ty dodávají domku na jemnosti a útulnosti. V přízemí je kuchyňka, posezení a malá koupelna. Z přízemí vedou dvoje schodiště. Jedno vás přivede do patra, které slouží jako ložnice s pohodlným dvoulůžkem. To druhé vede na útulnou terásku s kouzelným posezením. Koupelna se nachází pod patrem na spaní. Kuchyň byla navržena tak, aby v ní nic nechybělo, měla dostatečné úložné prostory a veškeré technické zázemí. Další úložné prostory jsou najdeme pod schodišti a sedacími lavičkami. Domek byl navržený tak, aby nepůsobil stísněně, proto je jeho výška vcelku velkorysá, aby i patro na spaní nevyvolávalo klaustrofobický pocit. Všudypřítomné dřevo navozuje pocit harmonie a celý interiér je tak zcela kompaktní.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku