Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Jen červená to může být! Poradíme, jak nosit adventní trend červených doplňků

Info ikona
červené punčochy

Často se říká, že nosit červenou barvu chce dostatek odvahy a zkombinovat ji efektně a stylově může být trochu oříšek. To ale neplatí pro letošní předvánoční čas! Červené doplňky se staly velkým trendem, jsou k vidění v ulicích i na Instagramu, a to včetně červených punčocháčů, díky nimž dostanou i obyčejné malé černé šaty sváteční nádech. Poradíme, jak červené doplňky nosit a naladit se na vánoční vlnu.

Eliška Vrbová | 5. 12. 2023

Outfity obsahující červenou barvu se během adventního období objevují jako houby po děšti a není divu – červená patří k symbolickým barvám Vánoc. Letos jde ale ještě o rozšířenější trend než v minulých letech, červenou totiž začali módní návrháři hojně využívat i v kolekcích pro podzim a zimu a objevovala se tak na přehlídkových molech značek, jako je například Hermès či Valentino.

Mohlo by se vám líbit

Už máte červené silonky?

Jedním z nejvýraznějších způsobů, jak červenou barvu do outfitu zakomponovat, jsou červené silonky. Těmi můžete doplnit třeba úplně jednoduché černé šaty nebo je obléct k minisukni, bílé košili a saku. Skvěle vypadají v kombinaci černými či červenými lodičkami s volnou patou, ale obout k nim můžete i baleríny s páskem přes nárt ve stylu Mary Jane

Červenou barvu do outfitu snadno dostanete třeba i kabelkou, ta se hodí pochopitelně k černé, bílé, ale i béžové barvě, o něco slavnostněji vypadají červené kabelky se zlatým kováním. A pokud sháníte kabelku vyloženě na vánoční večírek či silvestrovskou party, poohlédněte se nejen po červné barvě, ale i flitrovaném provedení.

Jak nosit dotek červené

Noste červenou jako princezna Diana

Dalším způsobem, jak outfitu dodat takzvaný touch of red, tedy nenápadný, ale efektní dotek červené, jsou samozřejmě červené boty. Velmi trendy siluetou jsou sling back lodičky, tedy špičaté boty na nízkém užším podpatku s volnou patou. Ty má ve své kolekci aktuálně například Miu Miu, mladší sourozenec značky Prada. Obout ale klidně můžete i červené kozačky či kotníkové boty. Skvěle vypadá například kombinace bílých kalhot, černého saka a výrazných červených kotníkových bot.

Pokud červenou opravdu milujete, ve sváteční sezóně vám nic nebrání se do ní obléct klidně od hlavy až k patě – třeba po vzoru princezny Diany, která nosila červený kabátek, sukni, punčochy i lodičky. K celočervenému outfitu přidejte ideálně černou kabelku v lakovaném provedení. Jestliže naopak červenou až tak nemusíte, ale nějaký detail by si váš sváteční outfit přeci jen zasloužil, sáhněte po červené stužce, kterou si dáte do vlasů, červených náušnicích, broži, náhrdelníku nebo třeba jen po staré dobré červené rtěnce.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku