Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Životní styl

Pravda vs. fikce: 5 smutných detailů o posledních dnech princezny Diany v seriálu Koruna

Info ikona
Princezna Diana / Koruna

Šestá série seriálu Koruna zachycuje poslední okamžiky života princezny Diany, která zemřela v roce 1997. Ačkoliv je vše natáčeno s respektem, tato řada ukazuje i její krátkodobý románek s filmovým producentem Dodi Fayedem. Nenechte se ale zmást, ne všechno z toho je pravda.

Tereza Čaladi | 5. 12. 2023

Seriál Koruna je založený na skutečných událostech, ale trochu volně. Doposud jeho tvůrce Peter Morgan bilacoval mezi fikcí a skutečností vcelku rovnoměrně, v šesté sérii je ale o něco více fikce. Je proto dobré uvést na pravdou míru, co o posledních momentech princezny Diany je pravda, a co ne.

5 detailů z šesté série seriálu Koruna uvedeno na pravou míru

Spolu s Korunou se ponoříme do pěti klíčových momentů, které se z velké části soustředí na odcizení princezny Diany od tehdejšího prince Charlese a její kvetoucí vztah s filmovým producentem Dodi Fayedem...ale i na její poslední momenty.

1. Polibek princezny Diany a Dodiho Fayeda

Polibek mezi Dodim a Dianou, který zachytili paparazzi fotografové a který se objevil ve všech bulvárních novinách, je klíčovým momentem pro šestou sérii. Ovšem zatímco k polibku a k mediálnímu cirkusu, který následoval, skutečně došlo, podmínky, které ho obklopovaly, byly z velké části smyšlené.

Snímek pořídil italský paparazzi fotograf Mario Brenna, ale myšlenka, že ho Dodiho otec Mohamed najal vypočítavým způsobem, byla „absurdní a zcela vymyšlená“, řekl New York Times . 

2. Dodiho snoubenka čekala na jeho jachtě, zatímco bavil Dianu

I když se zdá, že některé z intimnějších rozhovorů mezi těmi, kdo jsou zapojeni do milostného trojúhelníku zobrazeného v první epizodě šesté série Koruny, byly beletrizovány, jádro tohoto příběhu je do značné míry pravdivé – alespoň podle údajné Dodiho bývalé snoubenky Kelly Fisherové. Ta podle všeho seděla a čekala na sousední jachtě, zatímco se Dodi sbližoval s Dianou. Není však jisté, zda o tom Diana věděla...vše nasvědčuje spíše tomu, že ne.

Mohlo by se vám líbit

3. Duch princezny Diany

Dianin románek s Dodim vypadá skutečně, diváci se mohou jen dohadovat, co vše z něj je pravdivé. Více pochybností nejspíš budou mít u zobrazení princezny Diany jako ducha, který se zapojuje do rozhovorů s tehdejším princem Charlesem a královnou Alžbětou II.. To může působit zcela jako fikce, ale má to trochu jinou myšlenku – podle tvůrce pořadu (Petera Morgana) stále žila v myslích těch, které opustila, a právě to má její duch zobrazovat.

4. Usmíření prince Charlese a princezny Diany

V potěšujícím momentu druhé epizody princezna Diana a princ Charles sdílejí dojemný okamžik toho, co si vůbec neuvědomovali, jejich posledního setkání, kdy si navzájem slíbili, že budou „skvělí při rozvodu“ nejen kvůli dětem, ale i kvůli sobě.

I když to dodává jejich bouřlivému příběhu pokojný závěr, neexistuje mnoho důkazů, které by naznačovaly, že k tomuto intimnímu okamžiku skutečně došlo, přičemž vše, co se dělo v jejich posledním rozhovoru, bylo pochopitelně soukromé. 

5. Princezna Diana se potkávala s jasnovidkou

Je dobře zdokumentováno, že princezna Diana navštívila jasovidku Ritu Rogersovou, když letěla helikoptérou Harrods do derbyshireské vesnice Grassmoor, aby ji požádala o radu. Zazvonila alespoň jednou týdně, aby viděla, jak se mám, a kvůli četbě. Pořád ji cítím kolem sebe. Je šťastná a já jsem na ni hrdá. Havárie byla nehoda - a ne, nebyla těhotná, jak lidé říkali. Měla Dodiho velmi ráda. Volala mi ještě devět hodin před havárií, aby mi řekla, že je v Paříži a Dodi si šel pro prsten. Ale vím, že měla Charlese stále velmi ráda," řekla Rita v roce 2003 o jejich vztahu v rozhovoru pro The Derbyshire Times.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku