Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Modré vlasy, třpytivé róby i návrat Johnnyho Deppa. Co přinesl červený koberec v Cannes?

Info ikona
Elle Fanning

Filmový festival v Cannes je v plném proudu a potrvá až do soboty. Jako každý rok jsou všichni zvědaví nejen na promítané filmy, z nichž některé budeme brzy vídat i v českých kinech, ale stěžejní roli hraje také pověstný červený koberec. Na něm letos v úchvatných róbách nechybí herečky Cate Blanchett, Elle Fanning, Natalie Portman, Uma Thurnam či Helen Mirren nebo modelky Naomi Campbell a Karlie Kloss, ale zazářil i Johnny Depp při uvedení francouzského snímku Jeanne du Barry – Králova milenka, kde ztvárňuje postavu Ludvíka XV.

Eliška Vrbová | 22. 05. 2023

Filmový festival v Cannes je stejně významnou módní událostí, jako udílení Oscarů nebo Met Gala, a tak všichni módní nadšenci netrpělivě čekají, v čem se nejen filmové hvězdy na festivalu objeví a projdou před zraky fotoaparátů. Letos pověstnému červenému koberci se spoustou přísných pravidel vládnou třpytivé outfity, červené, ale i celočerné róby a spíš minimalistické siluety. Například herečka Uma Thurman na zahajovací ceremoniál oblékla béžové jednoduše střižené šaty a přes ně červený kabát s dlouhou vlečkou od módního domu Christian Dior.

Mohlo by se vám líbit

Ve jménu třpytu

Herečka Elle Fanning dala také přednost modelu s vlečkou, předvedla bohatě zdobené šaty se stříbrnými aplikacemi Alexander McQueen. Vlečku vynesla i topmodelka Naomi Campbell, která mimo jiné v Cannes oblékla i červené šaty ozdobené růžovou vlečkou s peříčky od módního domu Valentino, v dalších dnech vynesla ale také třpytivý jednoduše střižený model Céline nebo bílé splývavé šaty Chanel. O třpytky pak nebyla nouze u Natalie Portman v modrých šatech Dior, Carla Bruni zazářila ve třpytivém modelu Saint Laurent, Emili Sindlev vynesla stříbrné ikonické „penízkové“ šaty Paco Rabanne, v pouzdrových růžových šatech Valentino se zatřpytila Leonie Hanne a odlesky házely i šaty Louis Vuitton, které oblékla Cate Blanchett.

Modrá Helen

Největší rozruch na červeném koberci způsobila herečka Helen Mirren, která sice oblékla poměrně běžný světle modrý model, ale všechny zaujal zejména její nový účes – herečka nyní místo platinového mikáda nosí dlouhé vlasy nabarvené do nejrůznějších odstínů modré. Helen Mirren tak v 77 letech dokazuje, že věk je jenom číslo a na radikální vlasovou proměnu není nikdy pozdě.

Mohlo by se vám líbit

Legenda je zpět

Na červeném koberci se na zahájení festivalu objevil také Johnny Depp. Ztvárnil postavu Ludvíka XV. ve snímku Jeanne du Barry – Králova milenka a mluví se tak o jeho comebacku na filmová plátna, kde se nějakou dobu vzhledem k dlouhotrvajícímu soudnímu sporu s jeho bývalou manželkou Amber Heard neobjevil. Sám ale na tiskové konferenci po uvedení filmu řekl, že žádný bojkot ze strany Hollywoodu necítí, protože se o to nestará. „Navíc bydlím asi 45 minut odsud, takže se nedá říct, že by to byl nějaký comeback,“ uvedl s humorem jemu vlastním. Po premiéře filmu Jeanne du Barry následoval sedmiminutový potlesk vestoje a my už jen doufáme, že se snímek dostane také do české distribuce.

Dění z červeného koberce v Cannes
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku