Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Noblesa Zuzany Kubíčkové

Říká o sobě, že je trochu nostalgická, zároveň však umí hledět do budoucnosti. Co Zuzanu Kubíčkovou inspiruje a jak návrhářka zvládá napětí před přehlídkou?

Eliška Vrbová | 21. 09. 2021

Nedávno představila couture kolekci plnou večerních šatů, které vznikají pouze v jednom kuse, jde tedy o velmi unikátní záležitost. „Počáteční inspirace obvykle přichází, když ji zrovna nehledám,“ přiznává Zuzana Kubíčková. 

„Všechno, co mě obklopuje, tedy zážitky vizuální i smyslové, se v nějaké chvíli konkretizuje do jedné myšlenky. Od ní se pak postupně a přirozeně odvíjejí všechny jednotlivosti. Čím více daný námět zpracovávám a jdu do hloubky, přicházejí další nápady. Čím intenzivněji pracuji, tím více inspirace ke mně plyne,“ popisuje Zuzana, která pod svým jménem pravidelně tvoří od roku 2012. Ve stejném roce získala cenu Czech Grand Design v kategorii Módní návrhář roku.

Kromě couture kolekce unikátních modelů se Zuzana věnuje i práci na linii Pop. V té nabízí nadčasový dámský šatník pro tři generace žen, najdete v ní snadno nositelné a dobře kombinovatelné kusy, jako jsou malé černé šaty, sukně, úzké i rovné kalhoty, různé varianty topů, sáčka nebo trenčkoty. 

Sama Zuzana o sobě říká, že v oblékání moc extravagantní není, ale ráda outfit podtrhne zajímavým doplňkem. „Šatník včetně bot jsem před nějakým časem zredukovala, ale pořád mám oblíbené lakovky. Evokují mi staré časy a já jsem tak trochu nostalgická.“

Info ikona
Zuzana Kubíčková

V couture kolekci vznikají technicky náročné modely, což je pro Zuzanin ateliér příležitost předvést svůj um.

Spojení starého s novým

Přestože většinou práce na kolekci trvá až do poslední chvíle před přehlídkou, trémou známá návrhářka nijak zvlášť netrpí. „Obvykle jsem do poslední chvíle tak zaměstnaná, že na nervozitu ani nezbývá čas,“ přibližuje zákulisí módního světa Zuzana. „Díky tomu, že mám k ruce profesionální spolupracovníky, s nimiž dělám už léta, se můžu v ten pro mě nejvypjatější moment vytratit. Uzavřu se do sebe, dám si silnou hořkou kávu a ‚iqosku‘ a chvíli se jen soustředím na to, co přijde. To mi pomáhá.“

Právě bezdýmné zařízení IQOS už nějakou dobu Zuzaně nesmí chybět v kabelce hned vedle rtěnky, parfému a bločku na rychlé skicování. „Nahradila jsem tak klasické kouření. Je to mnohem příjemnější, protože ani z rukou, ani z oblečení není cítit žádný zápach,“ chválí si návrhářka.

Aby podpořila vizi Světa bez kouře, za kterou stojí Philip Morris, vytvořila model šatů pošitý drobnými flitry. „Stříbřitý třpyt mi evokuje budoucnost a částečná průsvitnost zase lehkost. Tak si budoucí svět bez kouře představuji,“ popisuje Zuzana. V kolekci se ale odráží i inspirace dobou 30. let, kdy se začal vzývat kult těla. Šaty obtahují boky, ukazují křivky, siluety jsou elegantní a vše je velmi noblesní. Právě toto období má Zuzana v módě ráda.

Související články

Dům
Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Minidomek v Jižních Čechách slouží pro útěk před ruchem města

Zábava
Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Kvíz: Herečka Tatiana Dyková slaví narozeniny. Zjistěte, jak dobře znáte její filmové role

Poradna
Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Renovace dřeva krok za krokem: Snadno a za pár korun mu vrátíte ztracenou krásu

Tradice
Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití

Naši předci se snažili bouřky zahnat. Měli způsob i proti krupobití