Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Móda

Ponožky v sandálech: Český fenomén, který se nyní stává stylovým

Info ikona
sandály

Módní faux pas, které je pro náš národ tak charakteristickým, se v posledních letech objevuje i na přehlídkových molech. Posunuje se ovšem o stupeň výš a nenosí se pouze bílé vysoké ponožky v klasických sandálech. Máme pro vás tipy, jak ponožky v sandálech nosit stylově.

Tereza Čaladi | 14. 06. 2023

Ponožky v sandálech jsou jednou z věcí, kterou se Češi proslavili v zahraničí. Skutečně – když si o našem národě začnete vyhledávat něco v angličtině, právě toto je jeden známý „fun fact“, který vám internet najde. Češi, známí svou praktičností a smyslem pro humor, si získali tuto reputaci tím, že si na dovolených (obvykle v Chorvatsku), berou do sandálů i ponožky. Sandály sloužily především dříve jako lehká turistická obuv, která byla často používaná, a ponožka chránila kůži před škrábanci a prachem. Dodnes je nosí z těchto důvodů zhruba každý desátý Čech, jak vyplynulo z jednoho průzkumu. Dnes se ovšem nosí trochu jinak.

Jak dnes nosit ponožky v sandálech?

Extravagantně. Buďte na své ponožky v sandálech hrdí. Jednoznačně jimi na sebe upozorníte, proto se nebojte postarat o to, ať to stojí za to. Zvolte tedy zajímavé ponožky, které se budou k vašim sandálkům hodit. Mohou být různě barevné, vzorované, třpytkaté, s volánky, ale hlavně by měly být vysoké! Nevadí ani ty silonové.

Můžete přitom zvolit klasické „turistické“ sandály, tedy takové, jaké si pod pojmem „ponožky v sandálech“ představíte. Bát se nemusíte ale ani pastelových, na podpatku či na platformě, které jsou nyní trendy. Daleko od nich přitom nemají ani nazouvací pantofle bez pásky vzadu, i v nich vám ponožky schvalujeme.

Jak nosit ponožky v sandálech stylově

Sandály jsou trendy i bez ponožek

Pokud se ale necítíte na to, abyste do města vyrazili v sandálech s ponožkami, pak to vůbec ničemu nevadí. Můžete je rozhodně nosit i bez nich. Jsou na léto totiž velmi praktické (nejen na dovolenou) a dají se velice snadno kombinovat. Vzít si je můžete například k volnočasovému outfitu, ale klidně také k šatům nebo saku.

Jak celkově kombinovat sandály
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku