Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Děti královské rodiny: Princ George pojal korunovaci zodpovědně, nejmladší Louis pobavil celý svět

Info ikona
princ Louis zíve

Na korunovaci krále Karla III. nechyběl samozřejmě ani princ a princezna z Walesu se svými dětmi. Nejenom, že princezna Charlotte a princ Louis byli pravděpodobně těmi nejroztomilejšími hosty korunovace. Jejich devítiletý bratr zvládl svou velkou roli po boku svého dědečka na jedničku.

Tereza Čaladi | 6. 05. 2023

Zatímco osmiletá Charlotte a pětiletý Louis strávili korunovaci po boku svých rodičů, princ George doprovázel svého dědečka, krále Karla III., v roli pážete. Ze čtyř chlapců, kteří tuto roli plnili, byl právě on tím nejmladším.

Jeho rodiče, William a Kate, princ a princezna z Walesu, byli podle magazínu People z jeho velké role nadšeni. A podle expertky na královskou rodinu, Ingrid Seward, mu jeho matka pomáhala se na ni připravit již od Velikonoc.

Jeho role při korunovaci je významná zejména z toho důvodu, že se díky ní stal nejmladším budoucím králem, který měl oficiální roli při korunovaci. Charles byl přítomen na korunovaci své matky královny Alžběty v červnu 1953, ale neměl v ní žádnou oficiální roli, protože mu byly pouhé čtyři roky. Královně Alžbětě bylo v době korunovace jejího otce krále 11 let. George VI., v roce 1937, sledoval slavnosti z Královské galerie, ale neměl roli v samotném ceremoniálu.

Prince George ovšem není jediným, kdo si získal pozornost foťáků. Jeho mladší bratr, princ Louis, je rozený vtipálek a svými výrazy proslul loni během platinového jubilea. Fotografové jeho výrazy zachytili i na korunovaci a opět všechny pobavil. A princezna Charlotte je kouzelná jako vždy. Prohlédněte si jejich fotky v naší galerii.

Královské děti na korunovaci krále Karla III.
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku