Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >

Přichází novoluní ve Lvu. Je čas využít naplno své schopnosti a pustit do života více potěšení

Info ikona
novoluní

Je tu už osmá nejtemnější fáze měsíčního cyklu, která má potenciál nových začátků. Novoluní tentokrát připadá na středu 16. srpna a přesně se odehraje v 11:37 hodin středoevropského času.

Zuzana Heralová | 15. 08. 2023

Srpnové novoluní ovlivní energie znamení Lva, kterým právě prochází Slunce. To mu propůjčuje sílu tvoření, vyjádření sama sebe, ale i ujišťování se, zda jdeme v životě správnou cestou. Novoluní ovlivní všechna znamení zvěrokruhu, ale nejvíce jeho energie pocítí zrozenci Lva a Býka.

Je spojeno s planetou Uran, která přináší změny, inovace a dodává sílu tvořit tam, kde cítíme, že to má skutečně smysl. Nesmí vás proto překvapit myšlenky spojené s otázkou, zda jste v životě spokojení nebo jen neustále plníte něčí očekávání. A co víc, budete mít chuť a velké odhodlání změnit vše, kde se necítíte dobře. Nemusí jít zrovna o velká životní rozhodnutí a pálení mostů. Někdy stačí jen se ozvat nebo třeba i bouchnout do stolu a dát okolí najevo, co skutečně chcete vy.

Přihlásit se mohou otázky z různých oblastí života včetně přátel. Někteří ve vašem životě zůstávají už jen ze zvyku a chvíle s nimi vám nepřináší žádnou větší radost. Není na čase je propustit a otevřít dveře těm, kteří jsou naladěni podobně jako vy?  

Mohlo by se vám líbit

Týdenní horoskop od 14. - do 20. srpna: Raci zatouží po svobodě, Váhy udělají inventuru v přátelích a Střelci budou dělat pořádek

Následující týden stojí Slunce ve znamení Lva, ve kterém proběhne také novoluní. Připadá na 16.8., kdy bude Luna, Slunce a Venuše v konjunkci s Černou Lunou. Otevřou se nové možnosti, zejména pokud půjde o osudové vztahy, vynoří se i témata z minulosti, jež čekají na dořešení. Co dalšího čeká v dalších dnech jednotlivá znamení? Nahlédněte do našeho horoskopu.
marianne.cz

Zaměříte se také na svou práci. Naplňuje vás ta současná a posunuje vás dopředu? Nebo jde jen o to zaplatit, co je potřeba? Pokud je to spíše ten druhý případ, zkuste se zamyslet nad tím, co byste mohli změnit. Možná je klíčem k vaší spokojenosti absolvování vzdělávacího kurzu nebo návrat do školy. Je jedno, kolik vám je let. Důležité je, co cítíte, že chcete udělat.

Toto novoluní však nebude jen o hlubokých myšlenkách a pocitech. Vědomí toho, že prožíváme jedny z posledních horkých slunečných dní nás přiměje k tomu, abychom si užívali každou vteřinu letní atmosféry a nálady. Vychutnejte si večerní posezení na terase, grilování, zajděte na zmrzlinu nebo se jděte vykoupat.

Co se týče lásky, vesmír vám posílá důležitou zprávu, abyste následovali své srdce. Možná to znamená, že si uděláte s drahou polovičkou romantický večer nebo se rozhodnete vyrazit na rande. Ať už je to cokoli, nebojte se být aktivní a nečekejte jen, co samo přijde. Běžte štěstí naproti.  

Mohlo by se vám líbit

Bydlení podle horoskopu! Víme, co které znamení potřebuje ke štěstí

Máte rádi pořádek, eleganci, nebo potřebujete především útulný domov? Napoví to o vás datum narození a znamení zvěrokruhu, ve kterém jste se narodili. Jak je to s vašimi blízkými?
marianne.cz

Jak nás ještě novoluní ovlivní?

Energie Měsíce v novoluní ovlivňují nejen naše chování a myšlenky, ale působí i na fyzické tělo. Tentokrát pocítíme změny na našem kardiovaskulárním systému. Pokud máte problémy se srdcem, či vysokým krevním tlakem, mějte se na pozoru a hodně odpočívejte. Zvláště pokud bude horké počasí (což podle meteorologů pravděpodobně bude). Obecně je lepší vyhnout se větší fyzické zátěži a v tento den vsadit spíše na klidnější druhy pohybu a relaxaci.

 

Zdroj článku