Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Rodina a děti

Jak vychovat malého šampiona?

Chcete mít ze svého potomka šťastného člověka, který má šanci uspět nejen ve sportu? Pak dejte v prvé řadě na všestrannost. A i když se říká, že většina sportů je pro rodiče velmi nákladná, nemusí to být vždy pravda. Stačí vědět, na koho se obrátit.

Speciální projekt | 12. 07. 2024

V pohybu

Tilda je devítiletá školačka, která ani chvíli neposedí. Vedle školy zvládá i několik zájmových kroužků a díky svému nadání a píli ve většině z nich také vyniká. V současné době se intenzivně věnuje tanci, a to hned ve dvou stylech – moderna a jazz. Když jí zbývá čas, ráda ho tráví s tatínkem při hraní basketbalu.

„Jsem velmi ráda, že je mé dítě aktivní. Díky tomu si najde hodně kamarádů, hýbe se a nesedí doma u televize nebo s počítačem,“ popisuje některé z výhod sportování Tildina maminka Kateřina. Tildiny rodiče se snaží, aby si zachovala všestrannost, a protože jejich dceru baví různé sporty, dopřávají jí rozmanitost. Tilda plave, jezdí na kole i na kolečkových bruslích, závodně se věnuje lyžování a dříve i gymnastice. O prázdninách ji čeká tenisový tábor

Info ikona
Ke sportovnímu vybavení patří i chrániče a další bezpečnostní prvky.

Sportování dětí má od určité výkonnostní kategorie samozřejmě i své nevýhody. „Když je vaše dcera nebo syn takhle nadaný a aktivní, je to trochu divoké. Nemáte volné víkendy, všude s ním jezdíte a pro mě je náročný také stres související se závody. Možná ho mám ale častokrát větší já, než ona sama. Snažíme se myslet na to, že není až tak důležité, jestli vyhraje, ale hlavně aby si to užila,“ uzavírá Tildina maminka Kateřina Kaláb.

Info ikona
Tilda, malá sportovkyně

Při výběru sportovního vybavení spoléhá rodina na Decathlon. Možná vás to překvapí, ale najdete tam vybavení pro až 70 různých sportů. „Na Decathlonu oceňujeme, že nabízí produkty pro začátečníky i profesionální sportovce. Vždy máme na výběr levnější i dražší varianty. Také se mi líbí, že můžeme vše vyzkoušet, od koloběžek po kolečkové brusle,“ vysvětluje Kateřina Kaláb. Nabídku Decathlonu využívala nejčastěji v době, kdy se Tilda věnovala závodní gymnastice. Kvůli věku a s tím souvisejícím růstem bylo třeba obměňovat výbavu i několikrát do roka.

Info ikona
Rodiče jako největší fanoušci a životní vzory mají obrovský vliv na to, jak děti přistupují ke sportu.

Ať už se dítě aktivně věnuje jednomu sportu nebo každý rok touží vyzkoušet něco nového není třeba mít obavy. V dnešní době je opravdu snadné vybrat tu nejvhodnější výbavu pro každou sportovní disciplínu a úroveň zkušeností. Velkou výhodou nákupu ve specializovaných prodejnách, jako je Decathlon, je přítomnost odborného a zkušeného personálu. Většina prodavačů v Decathlonu jsou sami aktivní sportovci nebo mají bohaté zkušenosti z vrcholového sportu. Díky tomu vám dokážou poskytnout cenné rady a doporučení, které vám usnadní výběr toho nejlepšího vybavení.

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Malá sportovkyně s maminkou
Mohlo by se vám líbit

Fotbalová vášeň

Máte doma malého fotbalistu nebo dceru zblázněnou do fotbalu? Pak určitě víte, jak náročné nejen tréninky, ale i víkendy plné zápasů jsou. A ani to obvykle nestačí; váš talent využívá každou chvíli, jen aby mohl kopat do míče.
marianne.cz

Související články

Rodina a děti
Rodičovské hlášky: Legandární výroky,  které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodičovské hlášky: Legandární výroky, které jsme nikdy nechtěli opakovat, ale stejně to děláme

Rodina a děti
Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Jak překonávají šampioni vlastní hranice? Úspěch vs. neúspěch

Rodina a děti
Zábavné prázdninové aktivity pro rodiny s dětmi aneb Když dovolená u moře a tábor nestačí

Zábavné prázdninové aktivity pro rodiny s dětmi aneb Když dovolená u moře a tábor nestačí

Rodina a děti
Když přijde první velký úspěch šampiona: Jak zvládat mediální pozornost u mladých sportovců

Když přijde první velký úspěch šampiona: Jak zvládat mediální pozornost u mladých sportovců