Přejít k hlavnímu obsahu
Rodina a děti

Vyrobte si s dětmi jednoduchou, ale vtipnou výzdobu na letní garden party

Info ikona
Dětská oslava s vlastnoručně vyrobenými dekoracemi

Uspořádat takovou zahradní oslavu pro vaše děti a jejich kamarády vlastně nemusí být nijak složité. Stačí občerstvení, které je možné jíst rukama, pití, dostatečný počet účastníků, ale také, a to je neméně důležité, šikovné ruce.

Eva Všetíčková | 22. 06. 2022

Skoro všechny děti bez rozdílu přímo zbožňují zdobení místa pro oslavu zvoleného, ať je to jejich pokoj, váš obývák nebo, a to je nejideálnější, zahrada. Samozřejmě, že dnes už můžete spoustu předmětů na dětskou párty pořídit v papírnictví nebo ve specializovaných e-shopech. Když se ale vrátíte do svého dětství, kdy podobné možnosti ještě nebyly, a ukážete dětem jak zábavné může být vlastnoruční zhotovování dekorací, nejen, že budou originální, ale také je zabavíte nejmíň na jedno celé odpoledne.

Sovičky na drátě

Na jejich výrobu budete potřebovat:

  • barevné papíry
  • nůžky (velké na papír, ale i malé s kulatou špičkou)
  • lepidlo
  • děrovačku, případně kolíčky na prádlo
  • provázek

1. Na papír obkreslete jednotlivé části sovičky, různé části můžete obkresilt na různé papíry – čím víc jich budou mít děti k dispozici, tím budou sovičky barevnější.

2. Většími nůžkami vystřihněte jednotlivé části soviček, detaily dokončete těmi malými. Otvory, na protažení provázku udělejte děrovačkou, ale sovičky můžete na provázek připevnit i pomocí kolíčků na prádlo.

3. Vše slepte, navlečte na provázek nebo přikolíčkujte a můžete začít slavit!

Info ikona
Vlastnoručně zhotovené dekorace

Užitečné dovednosti i zábava

Práce s papírem a lepidlem (pro menší) a s nůžkami (pro ty malinko větší) navíc rozvíjí jemnou motoriku dětí a také učí trpělivosti a lepšímu soustředění. Veselé sovičky nemusí sloužit jen jako girlanda, ale také ve zmenšené verzi mohou ozdobit pozvánku na příslušnou akci nebo je použijete jako jmenovky či jako ozdobu na stůl. Pak už jen bude záležet na tom, zda jimi zkrášlíte narozeninovou nebo jakoukoliv jinou oslavu. Příležitostí bude v teplém létě jistě nepočítaně. 

Zdroj informací: Venkov a styl