Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

10 cestovatelských destinací, které si v roce 2023 říkají o pozornost

Info ikona
Dovolená

Češi asi vždycky budou nejčastěji jezdit do Egypta, Chorvatska nebo Spojených arabských emirátů. To ale neznamená, že mezi stálice neproniknou další, zatím tolik neokoukané destinace. Jaké se stanou hitem v tomto roce?

Jedna věc je naprosto jistá: navzdory všeobecnému zdražování, růstu inflace či energetické krizi zájem o cestování v žádném případě neklesá a klesat nebude. Naopak se zdá, že lidé si ho nechtějí odepřít a berou jej jako investici – do sebe, do poznání a potřebného odpočinku. Proto podle nejrůznějších odborných odhadů a průzkumů ještě poroste zájem nejen o wellness, ale také o poznávání odlišných kultur a méně známých destinací.

Zajímavé jsou také další predikce v oblasti cestování. Web Food & Wine například uvádí, že v letošním roce vzroste tzv. televizní turistika, tedy cestování do destinací, které se objevily v seriálu nebo filmu. Server Travel of Path zase upozorňuje na vyšší zájem o místa, kde je člověk naprosto odpojen od mobilní sítě, a tudíž zažívá dokonalý digitální detox. A na neobvyklý trend ukazuje CN Traveller, podle kterého se v roce 2023 bude rozvíjet spánková turistika. Co si pod tímto pojmem představit? Hotely už si nebudeme vybírat podle toho, zda nabízejí tři nebo pět bazénů, ale budeme zkoumat kvalitu jejich matrací, ticho v pokojích nebo nabídku peřin a polštářů.

Vraťme se ale ke konkrétním destinacím. Zdá se, že letošní rok bude patřit zejména exotice. O pozornost si říká Madagaskar, Kostarika nebo Jamajka. Nezklame nás ani Omán či Madeira. Všechny trendy destinace pro rok 2023 najdete v naší galerii.

Kam vyrazit v roce 2023?
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku