Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

10 tipů na výlety na úžasná místa, o nichž byste nevěřili, že jsou v České republice

V České republice nemáme sice moře, ale i přesto tu máme celou řadu dechberoucích míst, z nichž mnoho vypadá jako z jiné země. A spoustu z nich v zahraničí nemá ani obdoby. Přesvědčte se sami.

Tereza Čaladi | 19. 04. 2024

Období výletů je tu a jistě přemýšlíte, na jaké zajímavé místo letos vyrazit. Je jich u nás přitom celá řada! My pro vás vybrali taková, která jste možná na Instagramu viděli, ale nevěřili jste, že jsou z našich luhů a hájů. Nechte se inspirovat naším seznamem.

10 míst, o nichž byste nevěřili, že jsou v České republice

1. Levandulové údolí

Od května do října můžete zavítat do Levandulového údolí v Choduni, kde najdete pole poseté 40 tisíci levandulemi lékařskými. Jak jistě víte, levandule uklidňují a pomáhají se stresem. Po náročném pracovním týdnu je tak tento výlet ideální. Kromě toho, že se zde budete cítit jako v oáze klidu a budete mít i naprosto úchvatné fotky, tu můžete absolvovat i léčebné procedury a nakonec si odvézt i speciální levandulové produkty.

2. Sky Bridge 721

Již před dvěma lety vznikl nejdelší visutý most pro pěší na světě, a sice na Dolní Moravě. Tím se Česká republika dostala do „světových NEJ“ a i do mezinárodních zpráv, americký časopis Time jej zařadil do 50 nejlepších míst světa. Most má 721 metrů a nachází se nad Mlýnským údolním ve výšce 95 metrů nad zemí a okolo 1000 nadmořských metrů. Nedoporučujeme sem vyrážet, máte-li závratě, jinak to opravdu stojí za to. Dolní Morava nabízí i další dobrodružství pro celou rodinu. Třeba Stezku v oblacích, Mamutíkův vodní park nebo Mamutí horskou dráhu. Ubytovat se můžete například v hotelu Vista, který je family friendly.

3. Pravčická brána v Českém Švýcarsku

Další bod je klasika, i když se jedná o naprostý unikát. Pravčická brána je největší přirozená skalní brána na našem kontinentu, národní přírodní památka. Má rozpětí 26,5 metrů a je největším přírodním kamenným obloukem v pevninské Evropě. Od požáru před dvěma lety je ale bohužel stále nepřístupná. Můžete ale vyrazit k malé Pravčické bráně, která působí jako zmenšenina té originální a která se nachází dva kilometry na sever od Vysoké Lípy po červené turistické značce.

4. Hobitín v Orlických horách

Na Šedivinách v Orlických horách vybudoval Svatoslav Hofman ráj pro fanoušky J. R. R. Tolkiena a Pána prstenů. Najdete tu vesničku Český Hobitín. Ale pozor, nejedná se o turistickou atrakci, nýbrž spíše o zajímavou podívanou, která je otevřená návštěvníkům pouze ve všední dny, a to po předchozí rezervaci.

5. Písečné duny u obce Písty

Tento písečný přesyp najdete přibližně v polovině cesty mezi Nymburkem a Sadskou. Nachází se tu již od období čtvrtohor a už v roce 1951 byl prohlášen za chráněné území. Je to přitom nejzachovalejší duna v České republice. Nejlépe přístupná je z obce Písty po červená turistické značce.

Mohlo by se vám líbit

Všude dobře, doma nejlíp: Tipy na výlety a dovolené po Česku

Teploty venku naznačují, že léto se už mílovými kroky blíží, a to znamená, že nastává optimální čas na dovolené...nebo minimálně na jejich plánování. Proč ale jezdit do Chorvatska, když máme tolik krás i u nás? Možná přemýšlíte, kam v létě vyrazíte na příjemný prodloužený víkend, jednodenní výlet s dětmi, nebo někam na kola. Máme pro vás destinace s příjemným vyžitím pro všechny tyto záležitosti.
marianne.cz

6. Vyhlídka Máj

Skalní vyhlídka Máj se nachází nedaleko obce Teletín v okrese Benešov a nabízí dechberoucí pohled na hluboký skalnatý kaňon ve tvaru podkovy, kterým protéká řeka Vltava. Věřte nám, že si budete připadat spíše jako v Americe než ve Středních Čechách.

7. Pančavský vodopád ve Špindlu

V Česku nemáme moc vodopádů, nicméně tenhle stojí rozhodně za návštěvu. Jedná se totiž o náš nejyšší vodopád. Měří 148 metrů a nachází se ve Špindelrově mlýně v Krkonoších. Pro turisty je Pančavský vodopád přístupný pouze skalní vyhlídkou na jeho hraně. 

8. Zámek Kačina

V České republice máme velké množství hradů a zámků, které rozhodně stojí za návštěvu a jedním z nich je nepochybně i zámek Kačina u Kutné hory. Jedná se o naši nejvýznamnější stavbu z období klasicismu (19. století) a dnes je chráněn jako Národní kulturní památka. Zároveň je součástí Národního zemědělského muzea, kromě jeho okolí si tu tak můžete vychutnat i výstavu českého venkova.

9. Bozkovské dolomitové jeskyně a podzemní jezero

Tento unikát se nachází v okrese Semily v Libereckém kraji. V jeskyních narazíte ne stěny ozdobené křemenem a při pohledu na osvícenou vodu se budete cítit jako v pohádce. Součástí přírodní památky je totiž i vůbec největší podzemní jezero v Čechách – Jezerní dóm – s hladinou o ploše 320 metrů čtverečních.

10. Adršpašské skály

Nakonec u nás máme i skalní město, které okouzlí snad každého. V Adršpachu najdete tisíce skalních věží (ty jsou nazvané například Král, Cimbuří, Saská Hlava, Martinská Koruna, Milenci, Starostová nebo Orel), kouzelnou přírodu a výhledy, ze kterých se vám bude tajit dech. To vše na rozloze okolo 17 kilometrů čtverečních.

Prohlédněte si 10 míst, o nichž byste nevěřili, že jsou v ČR
Mohlo by se vám líbit

5 nejlepších míst v ČR, kam s rodinou na víkend či dovolenou: Bude se vám tu líbit víc než u moře

Začíná být krásně, a tak je načase zase začít poznávat krásy naší vlasti. Sbalte celou rodinu a vyrazte tam, kde se pobavíte vy, ale především vaše děti. Podívejte se na ta nejlepší místa, kam se vydat, a kde vás čeká pořádná dávka zážitků v přírodě, zábavy i poučení.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Znáte původní konce klasických pohádek? Některé vás velmi překvapí

Kvíz: Znáte původní konce klasických pohádek? Některé vás velmi překvapí

Zábava
Horoskop od 20. května: Panny mají zachovat klid, Býci se nebránit změnám

Horoskop od 20. května: Panny mají zachovat klid, Býci se nebránit změnám

Zábava
Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Cestování po Plzeňském kraji: 5 zatopených lomů, kde byste se měli letos vykoupat

Zábava
Kvíz: Dokážete přiřadit k jednotlivým zemím jejich typická jídla? Ukažte, zda jste světoví gurmáni

Kvíz: Dokážete přiřadit k jednotlivým zemím jejich typická jídla? Ukažte, zda jste světoví gurmáni