Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Knihy, které podle redakce Marianne ovládnou rok 2024

Už jste přečetli všechny knížky, které jste našli pod vánočním stromečkem? Mlsně nahlížíte do knihkupectví a pokukujete po nových titulech? Máme pro vás seznam nejočekávanějších knih, které vyjdou v letošním roce 2024.

Nemusíte dlouze zmiňovat, že v redakci Marianne patříme k vášnivým čtenářům. I proto jsme zaměřili svou pozornost na očekávané knížky, které zaplní volné místo v našich knihovničkách. A už teď vám můžeme prozradit, že letošní rok bude (knižně) plodný.

Mohlo by se vám líbit

Knížky, které se nám v roce 2023 zaryly pod kůži

Už jsme to zmiňovaly mnohokrát. Čtení nás v redakci jednoduše baví! A tak jsme se na sklonku roku ohlédly do našich „čtenářských deníčků“ a zavzpomínaly na knížky, které se nám zaryly pod kůži.
marianne.cz

Připravované knihy od českých autorů

Na konci třetího lednového týdne vyjde kniha Žiju bez dětí od Martiny Hynkové Vrbové, kterou můžete znát z obrazovky České televize. Martina v průběhu dvou let vyzpovídala bezdětné ženy různého věku, povolání i zájmů. Vznikla tak fascinující mozaika příběhů, které otevírají hluboká témata rodiny, hodnot i partnerských vztahů.

Už v únoru vyjde také kniha Těžké duše od spisovatelky a naší milé kolegyně Ivy Hadj Moussy. Hlavní hrdinou nové knihy je stárnoucí muž, který má škraloup, nepořádek v životě a rozbitý vztah se svojí dcerou. A tak dostane nápad: oživit svoji starou metalovou kapelu Heavy Souls...V květnu vyjde také nová kniha Petry Klabouchové, tentokrát ale půjde o horor! A už teď je jasné, že při čtení nám bude běhat mráz po zádech.

Dobrou zprávu máme také pro milovníky knih od Jiřího Hájíčka nebo Jakuby Katalpy. „Jakuba Katalpa chystá na podzim román ze Sudet, který prolíná životní příběhy tří žen za druhé světové války. Jiří Hájíček dopisuje román z Jižních Čech, který se odehrává v současnosti a s velkou deziluzí se dívá na zemědělství. V románu se velcí zemědělci chovají jako mafiáni a uspět v oboru, pokud jste menší nebo s těmi správnými agrobarony nespolupracujete, je prostě nemožné,“ řekl šéfredaktor nakladatelství Host Mirek Balaštík.

Knihy, které vyjde v roce 2024

Co si pro nás připravili zahraniční autoři?

Začátek února bude patřit spisovatelce J. K. Rowling, které pod pseudonymem Robert Galbraight vyjde kniha Černočerné srdce. Nový detektivní případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové bude pěkně zašmodrchaný. „Švédská literární senzace!“ I tak se hovoří o knize Můj bratr od Karin Smirnoff. Pokud máte rádi syrové rodinné drama plné vášně a napětí, pak vás tato kniha nadchne. A když už jsme u severských autorů, nemůžeme opomenout ani druhý díl série Klíč Alexe Ahndorila. Jde o druhý pseudonym Larse Keplera -  manželů Ahndorilových, kteří si od thrillerových kriminálek odskočili k deduktivním detektivkám ve stylu Agathy Christie. Název knihy zatím není odtajněn.

Nejslavnější kulturista všech dob. Ikonická filmová hvězda. Lídr šesté největší ekonomiky světa. Tři na první pohled zcela odlišné osobnosti se snoubí v jednom skutečném člověku. Tohle je Arnold Schwarzenegger. A na vrchol se nedostal náhodou. Jeho úspěch je výsledkem jasné vize, tvrdé práce, přímé komunikace a odhodlání. Teď vám na svém příběhu ukáže, že smysl života může najít úplně každý. Jak říká sám Arnold – nikdo vás nepřijde zachránit, máte jen sami sebe. Dobrá zpráva je, že nic víc nepotřebujete. Kniha Arnold Schwarzenegger: Buď užitečný vychází 8. února.

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Zábava
Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci

Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci