Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

10 tipů na knižní novinky letošního jara, které si nenechte ujít

Mít přehled o knižních novinkách se vždycky hodí. Milovníci čtení jich nemají nikdy dost. A doporučení na knihy ve finále ocení i ti, kteří patří mezi sváteční čtenáře a chystají se pořídit si nějakou literaturu třeba už na dovolenou. Zapátrali jsme na knižním trhu a vybrali pár titulů, které by neměly uniknout vaší pozornosti.

Zuzana Heralová | 28. 04. 2024

Příběhy, co vás chytí za srdce

Pokud rádi objevujete české autory, možná vám neunikla mladá autorka Veronika Opatřilová, která píše o lidech s menšinovou sexuální orientací. Před dvěma lety na sebe upozornila románem Počkej moře, nyní přichází s dalším titulem Píseň L., který se věnuje stejnému tématu a rozhodně stojí za pozornost. Už jste objevili romány spisovatele a novináře Jana Štiftera? Po skvělých románech Paví hody a Sběratel sněhu vychází začátkem května jeho povídková mozaika bouřlivé rodinné historie Krajina roztavených zvonů

Až budete mít náladu na strhující příběh lásky, války a vykoupení, sáhněte po historickém románu Jako tygr ve sněhu, který sleduje propletené osudy mladé korejské dívky prodané do školy pro kurtizány a chudého syna venkovského lovce.

Pozornost si zaslouží také povídková kniha Srdcová desítka, která je plná originálních příběhů současných skvělých českých spisovatelek.   

Romantika

Americká autorka Sarah Addison Allen přichází s okouzlujícím románem Neobyčejní, který je plný magického realismu a momentů čiré lásky. Pokud si potrpíte na červenou knihovnu, sáhněte po novince Zůstane to mezi námi Christiny Lauren, autorky bestsellerové knižní série Božský.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Jaro je tady a s ním i jarní květiny. Poznáte je všechny podle obrázku?

Ačkoliv to tak aktuálně venku úplně nevypadá, opravdu je jaro, které se standardně nese ve znamení probouzení se ze zimního spánku. Po dlouhé zimě se probouzíme nejen my, ale také příroda. Otestujte, jak dobře znáte květiny, které v tomto ročním období rostou. Poznáte je pouze podle obrázku?
marianne.cz

Detektivky

Thriller Ženy, koně, intriky autorky Elizy Jane Brazierové je zasazen do prostředí koňských stájí. Je to mrazivý příběh o dívkách na koních, jejich bezohledných matkách a jednom podezřelém úmrtí během jezdecké soutěže v oslnivém a ambiciózním prostředí parkurového skákání. Novinkou letošního jara je také severská detektivka z dílny Joa Nesbøho Noční dům, jež vychází 20. května.

Životopis

Jméno Bedřich Smetana zná asi každý z nás, stejně tak jako Prodanou nevěstu a Mou vlast. Ale jaký byl náš nejvýznamnější hudební skladatel ve skutečnosti? Autorka Milena Štráfeldová ho ve svém románovém životopisu Friedrich řečený Bedřich představuje. Dozvíte se třeba, v kolika letech začal mluvit česky a proč, jaké byly jeho manželky a proč žil ve Švédsku.

Kuchařka

Všichni rádi slavíme, ale jak ze setkání s přáteli a rodinou udělat skutečně výjimečné chvíle? S tím vám pomůže stylové pohoštění, které pod vedením foodblogerky Michaely Rau připravíte raz dva. V její kuchařce Recept na oslavu najdete prověřené recepty pro děti i dospělé.

Jarní novinky knižního trhu, které stojí za pozornost.
Zdroj článku

Související články

Zábava
Sezóna hiků je tady: Zjistěte, jakou výbavu si s sebou vzít a jak se efektivně sbalit

Sezóna hiků je tady: Zjistěte, jakou výbavu si s sebou vzít a jak se efektivně sbalit

Zábava
Pět aplikací, které vám usnadní život. Už je máte v mobilu?

Pět aplikací, které vám usnadní život. Už je máte v mobilu?

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte loga známých značek, která vídáte téměř denně?

Kvíz: Jak dobře znáte loga známých značek, která vídáte téměř denně?

Zábava
Kvíz: Poznáte slavné módní kousky a návrháře podle jediného obrázku?

Kvíz: Poznáte slavné módní kousky a návrháře podle jediného obrázku?