Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

40 knih, které darovat (nebo si přát) k Vánocům

Info ikona
Kniha

Nevíte, co nadělit svému partnerovi, mamince, dědečkovi nebo kamarádce k Vánocům? Pak vsaďte na klasiku, která nikdy nezklame. Knihu!

Troufáme si tvrdit, že kniha pod stromečkem potěší téměř každého. Proto jsme dali dohromady čtyřicet tipů na tituly, které vyšly letos na podzim. A pokud jste největším knihomolem rodiny vy sami, můžete tento seznam „přeposlat“ Ježíškovi.

Česká beletrie

Letošní podzim byl plodný! Alespoň co se týče nových knih od českých autorů. Už v říjnu jsme opěvovali novou knihu Zahrada od Petry Dvořákové, která velmi citlivým způsobem otevírá jedno z nejtabuizovanějších témat. Blízké nezklamete ani novinkou od Viktorie Hanišové s názvem Neděle odpoledne nebo Havířovinou od Ivy Hadj Moussa. Své místo pod vánočním stromečkem si zaslouží také prvotina od Jolanty Trojak s názvem Svatava. Garantujeme vám, že jde o originální příběh se špetkou mystiky a atmosférou počátku 20. století. A nejlepší zpráva na závěr – 8. prosince vychází nová knížka od Petry Soukupové s názvem Nikdo není sám. My už jsme si o tuto knížku Ježíškovi napsali, co vy?

Mohlo by se vám líbit

Napětí

Máte ve své rodině nebo mezi přáteli milovníka severských thrillerů a napínavých detektivek? Pak vás předem upozorňujeme, že možná vykoupíte knihkupectví! Vaší pozornosti by v žádném případě neměla uniknout nová kniha od Larse Keplera s názvem Pavouk nebo napínavá novinka od královny islandské krimi Yrsy Sigurðardóttir. Na svůj „nákupní“ vánoční seznam můžete bez obav připsat také knihu povídek od Jo Nesbø s názvem Krysí ostrov a jiné povídky, novinku Osudné svědectví od Roberta Bryndzy nebo detektivní román Žena v ohni. Výtečným psychothrillerem je Most sebevrahů od Taylora Adamse či Iluze, za kterou stojí dva autoři – Camilla Läckberg a Henrik Fexeus.

Světová beletrie

Četli jste knihu Zpovědi trosky po čtyřicítce? Pak si jistě zamilujete nový titul od Alexandry Potter s názvem Jedna dobrá věc...a život znovu začíná. Zábavný a upřímně srdceryvný román vás naprosto pohltí a nepustí od čtení. Pokud jste (nebo znáte) fanouška knih a filmů o Harrym Potterovi, zbystřete! Herec Tom Felton, alias Draco Malfoy, vydal letos na podzim autobiografickou knihu S kouzelnickou hůlkou: Magické dospívání filmového čaroděje. Své místo v knihovně si jistě zaslouží získat také historický román Židovské jesle od Elle van Rijn, kniha Parfumerie Douglas od Charlotte Jacobi nebo Kavárna ve Vídni od autorky Marie Lacrosse.

Další tipy na knihy najdete v naší galerii.

Knihy
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku