Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

3 generace krásných žen a úspěšných hereček: Děti, muži a temné stránky života Tippi Hedren, její dcery Melanie Griffith a vnučky Dakoty Johnson

Tři generace krásných žen a úspěšných hereček. Řeč je o Tippi Hedren, její dceři Melanii Griffith a vnučce Dakotě Johnson. Navzájem se podporují, sdílí spolu úspěchy a radují se z nich. Rodina je pro ně nade vše. Přitom je každá úplně jiná. Jejich kariérní i soukromé životy, stejně jako vášně a koníčky, se dost liší. Proto například Malanie a Dakota odmítly od Tippi převzít její smečku lvů a tygrů. A jak to mají s dětmi, muži či temnými stránkami života?

Liv Boková | 1. 04. 2024

Slavná dcera hvězdných rodičů

Dakota Johnson má herectví v genech po obou rodičích, kterými jsou Melanie Griffith a Don Johnson. Navíc je vnučkou Tippi Hedren, Melaniiny maminky a múzy krále hororů, režiséra Alfreda Hitchcocka. Jejím nevlastním otcem je herec Antonio Banderas, s nímž má krásný vztah. Zatímco rodiče i další rodinní příslušníci o Dakotě a jejím partnerovi, jímž je už sedm let frontman skupiny Coldplay Chris Martin, rádi a často mluví, ona se o nich vyjadřuje jen zřídka, a pečlivě si střeží soukromí. Když už tedy něco zmíní, je to to důležité.

Dakota Johnson měla kočovné dětství

Do čtvrté třídy nebylo roku, kdy by navštěvovala stejnou školu. Rodina se totiž neustále přesouvala po celém světě, na místa, kde rodiče zrovna natáčeli. Že v luxusním životě nebylo všechno jen růžové, se svěřila magazínu Vanity Fair: „Mám obrovské štěstí a když jsem vyrůstala byl můj život pozoruhodný… všechna ta místa, kam jsem se dostala, jak jsme žili a co všechno jsme mohli zažít… Ale také jsme bojovali s vnitřní rodinnou dynamikou, s traumatickými situacemi a událostmi.Její rodiče měli totiž poněkud „italskou domácnost“, později se opakovaně rozcházeli a dávali dohromady. Čyři roky vkuse chodila na jednu školu, když už její máma Melanie žila v Los Angeles s Antoniem Banderasem. Dakota má také šest sourozenců, čtyři z otcovy a dva z matčiny strany.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Otec ji odmítal živit, pomohla Sociální síť

Po střední škole otec Don Johnson odmítl Dakotu dál finančně podporovat, protože nechtěla pokračovat ve studiu na univerzitě. „Zeptal jsem se jí, jestli půjde na vysokou a ona řekla, že ne a že si s tím nemám dělat starosti,“ řekl Johnson v televizním pořadu Late Night With Seth Meyers. O tři týdny později byla Dakota Johnson obsazena do filmu Sociální síť. Don to s hrdostí okomentoval: „A zbytek je, řekněme, filmová historie.“

Nechtěli, aby byla herečka

Dakota odmala věděla, že chce být filmovou hvězdou. Rodiče ji ale od herectví odrazovali. „Dopadlo to dobře, ale chápu, že chtěli, abych měla co nejdelší dětství,“ řekla Dakota W magazínu. Melanie Griffith prý nikdy nepochybovala o dceřině talentu a kouzlu, ale bála se, zda při obří konkurenci v Hollywoodu dostane práci. „Z vlastní zkušenosti jsem věděla, jak je to těžké, doufám, že se taky ode mě něco naučila a dala jsem jí dobré tipy. Co ji dostalo tam, kde teď je, jsou ale její zdravé sebevědomí, vnímání života, láska a tvrdá práce.“

Mohlo by se vám líbit

Svatební make-up podle celebrit: Inspirujte se Adele, Dakotou Johnson nebo Zendayou

Den D se blíží, vy máte vybrané svatební šaty snů, ale lámete si hlavu s make-upem a účesem? Inspiraci najdete na červeném koberci.
marianne.cz

Král hororu je děsil a ničil jim kariéru

Dakota má dodnes děs z toho, jak se režisér a král hororu Alfred Hitchcock choval k její matce a babičce. Byl to podle ní tyran, který babičku Tippi Hedren, jež hrála v jeho filmech Ptáci a Marnie, sexuálně obtěžoval a poté, co mu dala košem, jí soustavně ničil kariéru. Její mámu Melanie od dětství děsil, například když jí poslal panenku, která vypadala jako Tippi, v rakvi. „Když dostane malá holčička miniaturu své maminky v rakvi, je to pro ni děsivé, temné a smutné,“ popsala hororový rodinný zážitek Dakota. Tento i další si všechny tři připomněly při sledování premiéry snímku The Girl stanice HBO na motivy babiččina života. Když se Dakota při u filmu podívala na babičku, viděla „ženu, které se právě připomnělo všechno, čím prošla, a bylo to srdcervoucí“.

Vídala rodiče při natáčení milostných scén

Její rodiče nikdy neviděli Padesát odstínů šedi, ona ale jejich milostné scény ano. „Na ten film bych se nepodíval, ani kdyby v něm hrál kdokoliv jiný. Není to můj šálek čaje. A navíc, jsou určité obrazy, které jako otec nechcete mít v hlavě,“ vysvětlil Don Johnson, proč nikdy nezhlédne kasovní trhák ani jeho pokračování Padesát odstínů temnoty. Melanie Griffith zářila s Dakotou na Oscarech v roce 2015 na červeném koberci, kde také překvapila, když řekla, že se na film nikdy nepodívá, protože „by to bylo divné“. Naproti tomu Dakota své rodiče od dětství vídala při natáčené milostných scén. „Viděla jsem toho hodně přímo na place, včetně scén, které jsem opravdu vidět nechtěla. Například sledovat rodiče, jak mají před kamerou sex s někým jiným, to bylo šílené. Na premiérách ostatních filmů, například Jak přežít single nebo letošní Madame Web, Dakotu hrdě podpořili.

Antonio Banderas byl její „Paponio“

Melanie Griffith byla s Antoniem Banderasem v manželství dvacet let, Dakotě je filmový Zorro stále velmi blízký. Když mu v roce 2019 předávala ocenění Hollywood Actor Award, zmínila, jak jí změnil život: „Můj nevlastní táta Antonio Banderas doslova vtrhl do našich životů. Byl tak energický, zábavný a vtipný a jeho angličtina byla srandovní. Přišlo nám to naprosto úžasné. Miloval moji matku a mé sourozence a mě tak moc a tak opravdově, že to navždy změnilo naše životy. Antonio mě naučil opravdové vášni a disciplíně.Předloni Antonio Banderas v rozovoru pro E!News prozradil, že mu Dakota říkala „Paponio“, což je spojení slov „Papi“ a „Antonio“.

Dakotě se nelíbí, co její máma sdílí na sítích

Dakota Johnson prakticky nepoužívá sociální sítě, zato její mámu Melanii Griffith to s nimi hodně baví a s láskou sdílí nejen dceřiny filmové a další kariérní úspěchy, ale také fotky z dětství. Z toho mladší z hereček není příliš nadšená. „Nelíbí se mi to, ale nechodím na sociální sítě, takže se o tom většinou dozvím, jen když mi někdo napíše, jak jsem byla roztomilá nebo naopak ošklivá s culíkem a rovnátky. Máma je v tomhle jako dvanáctiletá, pak jí volám a říkám: ´Mami! To nemůžeš! Už jsme o tom mluvily tolikrát!´ Je jí to jedno.“

Čtyři svatby a tři děti

Jak právě fotky na Instagramu dokazují, Melanie Griffith vypadá v 66 letech výborně, dělí se o své soukromí i rodinné radosti. Kromě Dakoty Johnson a její babičky a své matky Tippi zmiňuje také syna Alexandera Bauera, kterého má s druhým manželem, americkým hercem kubánského původu Stevenem Bauerem, a nejmladší dceru Stellu, jejímž otcem je Antonio Banderas. Dona Johnsona, Dakotina otce, si Melanie vzala dvakrát. Poprvé jen na půl roku, podruhé po rozvodu s Bauerem a neutěšeném období, kdy bojovala se závislostí na alkoholu a kokainu.

Mohlo by se vám líbit

Ceny Oscar 2024: Prohlédněte si ty nejkrásnější outfity z červeného koberce

96. ročník udílení cen Oscar v Dolby Theatre v Los Angeles je u konce. Červený koberec se v noci z neděle na pondělí třpytil záplavou flitrů, třpytek a nápadných metalických rób. Rok 2024 se celebritám opravdu povedl a předávání cen tak bylo přehlídkou elegance, vkusu a dokonalého stylu. Prohlédněte si v galerii ty nejkrásnější outfity slavnostního večera.
marianne.cz

Melanie a Antonio v dobrém i zlém

Posledním jejím manželem byl právě Banderas. Byli spolu téměř dvacet let, v dobrém i zlém. Melanie se totiž během jejich manželství potýkala s rakovinou kůže, která si vyžádala i rekonstrukční operaci obličeje. Platili za jeden z nejatraktivnějších hollywoodských párů a rozvedli se před devíti lety. Herečka opakovaně nominovaná na Zlatý glóbus a držitelka Oscara za film Podnikavá dívka tehdy prohlásila, že už se nikdy znovu nevdá.

Zachránkyně šelem září i ve 94 letech

Babička Dakoty Johnson Tippi Hedren před třemi měsíci v růžovém kostýmku a obklopená milovanou rodinou oslavila 94. narozeniny. Melanii vychovala mezi spoustou zvířat včetně tygrů, slonů a lvů. V roce 1983 založila nadaci Roar Foundation spojenou s kalifornskou rezervací Shambala pro ohrožené exotické kočkovité šelmy. „Byla to bláznivá, krásná a nebezpečná doba,“ napsala Melanie před čtyřmi lety na Instagramu k fotce, na které je s matkou a lvy. „Kočky teď žijí v krásném útočišti, které pro ně maminka vytvořila.“ Šelem bylo původně šedesát, postupně jich ubylo na čtrnáct. Tippi je chtěla přenechat dceři nebo vnučce, ty ale odmítly. Býválá manekýna ve skandinávských módních domech, modelka v New Yorku a muzikálová i filmová herečka, která se v začátcích proslavila díky Hitchcockovým hororům i roli v posledním filmu Charlieho Chaplina, se může pochlubit téměř šedesátiletou bohatou kariérou.

Tippi Hedren, Melanie Griffith, Dakota Johnson
Zdroj článku

Související články

Zábava

<span>Kvíz: Ponuré, ale plné lásky. Jak dobře znáte filmy Tima Burtona?</span>

Kvíz: Ponuré, ale plné lásky. Jak dobře znáte filmy Tima Burtona?

Zábava

<span>Kvíz: Slavné písně z českých filmů. Poznáte, v jakých snímcích zazněly?</span>

Kvíz: Slavné písně z českých filmů. Poznáte, v jakých snímcích zazněly?

Zábava

<span>Čtyři dohody: Chcete mít větší radost ze života? Následujte tuto starověkou moudrost </span>

Čtyři dohody: Chcete mít větší radost ze života? Následujte tuto starověkou moudrost

Zábava

<span>KVÍZ: Kdo byli Kapuleti a Montekové? Otestujte své znalosti o díle Williama Shakespeara</span>

KVÍZ: Kdo byli Kapuleti a Montekové? Otestujte své znalosti o díle Williama Shakespeara