Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

5 seriálů, které v letošním roce ovládnou televizní obrazovky

Info ikona
žena sledující seriál

Začátek nového roku bývá obdobím nových předsevzetí, jež přináší spoustu výzev. Nezapomněli jste ale v rámci svých novoročních záměrů zařadit také čas pro sebe a odpočinek? Ironií je, že pro někoho může odpočinek představovat stejně náročný úkol jako pro ostatní pravidelný fyzický trénink. Pokud patříte mezi workoholiky, kteří nesnáší nicnedělání, možná by pro vás bylo jednodušší relaxovat sledováním seriálů.

Vybrali jsme pro vás ty nejočekávanější seriály letošního roku 2024, které vás vtáhnou do děje natolik, že na svůj nekončící to do list myslet nebudete. 

Yellowstone

Tento kultovní seriál se po několika hollywoodských sporech, konečně dočkal další řady, se kterou přichází hned v lednu Netflix. Zaměřuje se na příběh rodiny Duttonů, v čele s Johnem Duttonem, jenž má pod kontrolou největší dobytčí ranč ve Spojených státech. Tento seriál, často označovaný jako „drsnější Dallas“, bude pravděpodobně jedním z největších trháků letošní sezony. Najdete v něm totiž vše: rodinné vztahy, byznysové spory i téma střetu kultur. Kromě Kevina Costnera v hlavní roli, se můžete těšit i na Lukea Grimese nebo Kelly Reilly.

Kde: Netflix

Gentleman

Tento seriál režiséra Guye Ritchieho je inspirován úspěšným akčním filmem Gentlemani. Naší redakci je dost líto, že v seriálu už neuvidíme Charlieho Hunnama nebo Matthewa McConaugheyho, ale ani tady nebude o přitažlivé muže nouze. Hlavní roli Eddieho totiž získal Theo James, kterého možná znáte ze seriálu Bílý lotos. Ten si zde zahraje syna anglického aristokrata vlastnícího obrovský majetek, jehož součástí je i drogové impérium. Eddie se snaží nejdříve očistit celou rodinu, ale postupně zjišťuje, že se mu hry se zločinci vlastně líbí.

Kde: Netflix

Mohlo by se vám líbit

Griselda

Tento seriál z Netflixu vypráví příběh Griseldy Blanco, která se třemi malými syny a zásobou kokainu opustila Kolumbii a odešla na Floridu. Tam se postupně stala bezohlednou vládkyní místního drogového trhu. Hlavní roli v seriálu ztvárnila Sofia Vergara, kolumbijsko-americká herečka, která je známá hlavně díky své roli v komediálním seriálu "Taková moderní rodinka".

Kde: Netflix

Něco pro milovníky Hry o trůny

Fanoušci populárního seriálu se letos s největší pravděpodobností dočkají pokračování prequelu, který v roce 2022 trhal na HBO divácké rekordy, „Rok draka“. Oficiální termín ještě ale oznámen nebyl. Tvůrci „Game of Thrones“ ale na letošní rok připravili něco úplně nového – „Problém tří těles“. Děj se odehrává v době kulturní revoluce v Číně a rozšiřuje se až do mezihvězdného prostoru. Příběh sleduje vědecké experimenty, které mají za cíl navázat kontakt s mimozemskou civilizací. O morální dilemata tady nouze nebude.

Kde: Netflix

Mohlo by se vám líbit

Vládcové nebes

Toto válečné drama navazuje na úspěšné seriály "Bratrstvo neohrožených" a "Pacifik" a vypráví příběh amerických bombardovacích letců za druhé světové války, kteří svými akcemi přispěli k porážce nacistického Německa. Hvězdná režisérská jména jako Steven Spielberg a Tom Hanks spolu s producentem Gary Goetzmanem jsou zárukou kvality, osobních srdcervoucích příběhů a válečných scén.

Kde: Apple TV+

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku