Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak proměnila designérka bydlení slavného hokejisty? Dům zařídila minimalisticky, a přitom přátelsky k dětem

Info ikona
proměna domu hokejisty

Hokejista Ladislav Šmíd si v zámoří oblíbil čistý otevřený prostor, kde méně znamená více. Přesně tak si přál proměnit i bydlení na severu Čech a najít v něm místo také pro potřeby malých dvojčat.

Terezie Benoni | 15. 05. 2023

Když jste doma jen tři měsíce v roce a zbytek trávíte za Atlantikem, na zařizování bydlení příliš času nezbývá. Profesionální sportovec Ladislav Šmíd proto pár let snášel pohled na nevzhledné oranžové koupelny, a i když rád a často vaří, skousnul také nepraktickou kuchyň s minimem úložných prostor. Když mu ale končila smlouva v Kanadě, dostal nabídku od týmu v rodném libereckém kraji a do Čech se vrátil. V tu chvíli už bylo jasné, že je s bydlením potřeba něco udělat. Jako první nabrala dech linka, a to ve stylu akce „kulový blesk“. „Sporák jsem z místa dnešního dřezu přestěhovala na bar a trouby, které byly dřív nad sebou, se nově ovládají v pohodlné výšce,“ popisuje interiérová designérka Tereza Scarlett, kerá s náročným úkolem pomáhala. Sportovec si teď pochvaluje logičtější pohyb při vaření, u kterého navíc může sledovat zápasy v televizi. Strach měl jen z absence mikrovlnky, kterou nahradila parní trouba. Stesk vzal za své s prvním soustem ohřátého jídla – díky horké páře chutná jako čerstvé, což oceňují i čtyřletá Zoey s bráškou Láďou. Menu se podává na stole, který truhláři vyrobili na míru z masivního dubu. Tvrdé dřevo nahradilo i původní laminátové podlahy a schovává se také pod antracitovým lakem kuchyňských skříněk. Zároveň po něm vystoupáme do horního patra, kde k nové koupelně a dubovým prknům na zemi nakonec přibyl také vestavěný nábytek v ložnici a na chodbě. „Když jsem viděl, jak ty krásné podlahy neladí se skříněmi a dveřmi, poprosil jsem designérku o jejich výměnu,“ vysvětluje majitel. Nahoře spí také oba sourozenci. Po probuzení pádí dolů, pod schody si vytáhnou hračky a užívají si hraní v obýváku, kde jim Tereza zřídila koutek.

Galerie: Proměna domu hokejisty
Mohlo by se vám líbit

Šikovně maskované hračky

Návštěva neznalá rodinných poměrů může mít pocit, že hokejista bydlí v domě sám. Když ale odkryje důmyslné úložné prostory plné autíček, panenek a her, zjistí, že tady vyrůstají i děti. Právě kvůli nim je dolní obytná část zcela otevřená. „Jezdí tu na všem možném,“ směje se Ladislav, který si vaření příjemňuje sledováním fotbalových a hokejových utkání a po výkonu v práci doma rád uleví nohám spočinutím na repasovaném křesílku od Jindřicha Halabaly. Designérka Tereza Scarlett bazarový úlovek nechala potáhnout látkou od Clarke & Clarke a zbytky využila k ušití polštářků na pohovku. Roh v obýváku patří hrám. Truhlář podle rozměrů složených matrací z Ikea vyrobil symetrické sezení, v jehož zádi se počítá se schovkou na hračky. Ve stropu útulného bunkru je zabudovaný LED pásek, aby si tu děti mohly prohlížet a později také číst knížky, které vytáhnou z přilehlé knihovny.


TEXT: IRI NOVAK | FOTO: ZUZANA VESELÁ

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku