Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Jak proměnila designérka bydlení slavného hokejisty? Dům zařídila minimalisticky, a přitom přátelsky k dětem

Hokejista Ladislav Šmíd si v zámoří oblíbil čistý otevřený prostor, kde méně znamená více. Přesně tak si přál proměnit i bydlení na severu Čech a najít v něm místo také pro potřeby malých dvojčat.

Terezie Benoni | 15. 05. 2023

Když jste doma jen tři měsíce v roce a zbytek trávíte za Atlantikem, na zařizování bydlení příliš času nezbývá. Profesionální sportovec Ladislav Šmíd proto pár let snášel pohled na nevzhledné oranžové koupelny, a i když rád a často vaří, skousnul také nepraktickou kuchyň s minimem úložných prostor. Když mu ale končila smlouva v Kanadě, dostal nabídku od týmu v rodném libereckém kraji a do Čech se vrátil. V tu chvíli už bylo jasné, že je s bydlením potřeba něco udělat. Jako první nabrala dech linka, a to ve stylu akce „kulový blesk“. „Sporák jsem z místa dnešního dřezu přestěhovala na bar a trouby, které byly dřív nad sebou, se nově ovládají v pohodlné výšce,“ popisuje interiérová designérka Tereza Scarlett, kerá s náročným úkolem pomáhala. Sportovec si teď pochvaluje logičtější pohyb při vaření, u kterého navíc může sledovat zápasy v televizi. Strach měl jen z absence mikrovlnky, kterou nahradila parní trouba. Stesk vzal za své s prvním soustem ohřátého jídla – díky horké páře chutná jako čerstvé, což oceňují i čtyřletá Zoey s bráškou Láďou. Menu se podává na stole, který truhláři vyrobili na míru z masivního dubu. Tvrdé dřevo nahradilo i původní laminátové podlahy a schovává se také pod antracitovým lakem kuchyňských skříněk. Zároveň po něm vystoupáme do horního patra, kde k nové koupelně a dubovým prknům na zemi nakonec přibyl také vestavěný nábytek v ložnici a na chodbě. „Když jsem viděl, jak ty krásné podlahy neladí se skříněmi a dveřmi, poprosil jsem designérku o jejich výměnu,“ vysvětluje majitel. Nahoře spí také oba sourozenci. Po probuzení pádí dolů, pod schody si vytáhnou hračky a užívají si hraní v obýváku, kde jim Tereza zřídila koutek.

Galerie: Proměna domu hokejisty
Mohlo by se vám líbit

Téměř zázračná proměna zchátralého venkovského domku na Vysočině

Tady vůbec nikomu nevadí, že za okny mrzne až to praští. Venkovské chalupě Hunalových to sluší sice v každém ročním období, v tom zimním, je tu však obzvlášť útulno.
marianne.cz

Šikovně maskované hračky

Návštěva neznalá rodinných poměrů může mít pocit, že hokejista bydlí v domě sám. Když ale odkryje důmyslné úložné prostory plné autíček, panenek a her, zjistí, že tady vyrůstají i děti. Právě kvůli nim je dolní obytná část zcela otevřená. „Jezdí tu na všem možném,“ směje se Ladislav, který si vaření příjemňuje sledováním fotbalových a hokejových utkání a po výkonu v práci doma rád uleví nohám spočinutím na repasovaném křesílku od Jindřicha Halabaly. Designérka Tereza Scarlett bazarový úlovek nechala potáhnout látkou od Clarke & Clarke a zbytky využila k ušití polštářků na pohovku. Roh v obýváku patří hrám. Truhlář podle rozměrů složených matrací z Ikea vyrobil symetrické sezení, v jehož zádi se počítá se schovkou na hračky. Ve stropu útulného bunkru je zabudovaný LED pásek, aby si tu děti mohly prohlížet a později také číst knížky, které vytáhnou z přilehlé knihovny.


TEXT: IRI NOVAK | FOTO: ZUZANA VESELÁ

Mohlo by se vám líbit

Proměna dětského pokoje, jehož autorka se rozhodla pro odvážné řešení a šla proti proudu

V indiánském týpí spí obří muchomůrka a nad údolím polštářů vychází hvězda. V pokoji plném fantazie se designérka Andrea Kroupová vydala trochu proti proudu. Místo převahy bílé. A svétlého dřeva zvolila olivově zelený nátěr doplněný medově zbravenou podlahou.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Červnový úplněk podle čísel a hvězd: Dopoledne pozor na agresivitu, večer raději zůstaňte doma

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne