Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nedělní hádanka: Otestujte své pozorovací schopnosti a najděte pět „6“ skrytých mezi „9“

Info ikona
oči v dalekohledu

Hádanky člověka snad nikdy neomrzí. Tato je zaměřena na vaše vizuální dovednosti. Sad vás bude bavit a zpříjemní vám den.

Tereza Čaladi | 5. 11. 2023

Pokud vás baví hledání rozdílů na dvou obrázcích, jsme si jisti, že i tento úkol si užijete. V čem konkrétně spočívá? Musíte najít pět skrytých „6“ v poli plném „9“.

Jedna poznámka před začátkem: Pokud se vám to podaří do 35 sekund, vaše pozorovací schopnosti jsou opravdu brilantní!

Info ikona
zadání hádanky

Povedlo se vám to? Pokud ano, gratulujeme! V případě, že se vám to podařilo do 35 sekund, střílíme k tomu i konfety! A pokud stále hledáte zbylé „6“, máme pro vás řešení:

Info ikona
řešení hádanky

Proč je dobré čas od času vyzkoušet si nějakou hádanku

Bavila vás výše uvedená hádanka? Pokud ano, je to dobře a můžete se pustit do dalších. Studie z roku 2019 zjistila, že aktivity stimulující mozek, kterými je luštění křížovek, hádanek, stavění puzzlí a podobně, mohou snížit nástup demence o dva a půl roku. Tyto aktivity totiž procvičují mozek, který díky nim následně lépe a déle funguje. Bohužel ale mohou demenci pouze oddálit, ne zcela zabránit jejímu nástupu.

Jak konkrétně zlepšují funkce mozku?

  • Zlepšují krátkodobou paměť

Práce na hádanách posiluje spojení mezi mozkovými buňkami, zlepšuje mentální rychlost a je účinným způsobem, jak zlepšit krátkodobou paměť.

  • Zlepšují vaši náladu

Hádanky zvyšují produkci dopaminu, chemické látky, která reguluje náladu, paměť a koncentraci. Dopamin se uvolňuje s každým úspěchem, když člověk řeší hádanku.

  • Usnadňují uvolnění

Přestože je lákavá relaxace u televize nebo čtení na tabletu, tělo by se mělo před spaním vyhýbat času u obrazovky. Aktivity stimulující mozek poskytují mnohem lepší příležitost k relaxaci, usnadňují usínání a správné vypnutí.

  • Zlepšují vizuální a prostorové uvažování

Musíte se podívat na jednotlivé části skládačky nebo na dostupná místa v křížovce a přijít na to, jak do jejich prostoru umístit dílky nebo slova. Pokud to budete dělat pravidelně, zlepší se vaše vizuální a prostorové uvažování.

  • Nabízejí úlevu od stresu

Skládáním skládačky či řešením hádanky získáte stejné výhody, jako kdybyste meditovaliStres každodenního života mizí a je nahrazen pocitem klidu a míru, který snižuje váš krevní tlak a srdeční frekvenci.

  • Zbystří vaši logiku a uvažování

Hádanky jsou určeny k procvičení vašeho mozku. Křížovky, hádanky, hledání slov a logické problémy, to vše může aktivovat různé části vašeho mozku, což vám pomůže zdokonalit vaše schopnosti kritického a analytického myšlení.

Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku