Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Nedělní hádanka: Jak rychle byste se dokázali dostat ze zakódované místnosti?

Info ikona
dveře

Pokud si chcete trochu odpočinout od všedního každodenního života, hádanky jsou pro to skvělým způsobem. Navíc posilují vaše kognitivní funkce. Tedy zlepšují paměť, koncentraci, pozornost či rychlost myšlení. A k tomu zlepšují psychiku. Jednu takovou hádanku si můžete hned vyzkoušet.

Tereza Čaladi | 1. 10. 2023

V poslední době jsou velmi oblíbené únikové hry. Lidé se nechávají zavřít do simulovaného prostředí, například vězení, a snaží se najít cestu ven. Vy si nyní můžete vyzkoušet, jak by se vám v takové únikovce dařilo. Máme pro vás jedny dveře a hádanku.

Logická hádanka s dveřmi

Na obrázku níže můžete vidět muže, který stojí před obrovskými dveřmi a chce se dostat ven. Nad dveřmi vidíte hodiny, nalevo od dveří vidíte nějaká čísla a napravo od dveří jsou barevná tlačítka různých tvarů. Otázkou je, jaké tlačítko by měl muž stisknout, aby dveře otevřel?

PS: Pokud úlohu zvládnete vyřešit do 15 sekund, jste výjimečně inteligentní.

Info ikona
dveře k hádance

Přišli jste na to, jak se muž na obrázku může dostat z místnosti? Pokud ano, gratulujeme! Pokud ne, níže pro vás máme řešení.

Dešifrování

Na levé straně dveří vidíte čísla 4, 8 a 12. Pokud je spojíte pomyslnou čárou na ciferníku hodinek, vytvoří trojúhelník. Klíčem je tedy zelený trojúhelník – stisknutím tohoto tlačítka otevřete dveře.

Info ikona
dveře hádanka řešení
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku