Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 2. října: Berani mají věřit ve své schopnosti, Panny držet jazyk za zuby

Je tu první říjnový týden a s ním i pravidelný horoskop. Nadcházející dny ukážou, jak důležitou roli hraje v životě trpělivost. Chceme-li něco uspěchat, výsledek nejspíš nebude podle očekávání, a přestože je někdy těžké čekat na správný čas, pro naplnění našich představ je to nezbytné. Na každé znamení zvěrokruhu navíc čeká ještě další důležité téma, na které se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 2. 10. 2023

Beran (21. 3. – 20. 4.)

Říká se, že pokud chceme uskutečnit své sny, musíme se nejprve probudit. Jsme-li dostatečně motivováni a věříme si, pokud se rozhodneme uspět a vložíme do projektu hned od počátku tu správnou energii, část zdaru je zaručena. A přestože na cestě za uskutečněním svého plánu narazíme na spoustu ale, neměli bychom to jen tak snadno vzdávat. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nenechte se odradit prvním klopýtnutím, neztrácejte viru ve své schopnosti. Vydržte – žádný úspěch není a nemůže být zadarmo. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Vybavím si nějakou situaci, kdy jsem po počátečních nesnázích nakonec uspěla, přestože jsem měla dlouho pocit, že to nezvládnu?
 • Jak se cítím, když se mi něco nepodaří – viním se a mám pocit neschopnosti, nebo nad tím mávnu rukou s tím, že se to stává?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Americká spisovatelka Helen Keller prohlásila, že vyhýbat se nebezpečí není z dlouhodobé perspektivy o nic bezpečnější než se mu přímo vystavovat. Zamyslíme-li se nad jejími slovy, nelze nesouhlasit. Pokud před něčím donekonečna utíkáme, věnujeme zároveň stále více energie živení svého strachu. Zapojujeme fantazii, vytváříme konstrukce, permanentně se bojíme. Svými obavami pak paradoxně situace, kterých se obáváme, přitahujeme. Strach je u vaše současné téma. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Čeho se momentálně nejvíc bojím a proč?
 • Vzpomenu si na nějakou situaci, kdy jsem se svému strachu postavila? Jak jsem se ve výsledku cítila?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Nejspíš neexistuje na světě člověk, který by někdy nezažil pocit viny. Je to lidské, časté a taky nepříjemné. Pocit viny je něco, s čím je někdy velmi těžké žít; záleží samozřejmě na konkrétní situaci a skutku, který se k pocitu váže. Důležitou roli však hraje také naše osobní nastavení a vnímání toho, co je a není morální. Proto jsou mezi námi lidé trýznící sami sebe kvůli – z hlediska jiného člověka – maličkosti. Pocit viny je i vaše současné téma. Zkuste objektivně zhodnotit, zda je to, čím se trápíte, opravdu tak zásadní. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jaký můj skutek mě momentálně nejvíc trápí a zažívám kvůli němu opakovaně pocity viny?
 • Znám někoho ve svém okolí, kdo měl někdy tendence vnuknout mně nebo někomu jinému pocit viny i přesto, že to bylo irelevantní?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Mít náskok před ostatními bývá příjemné. Kdo by nechtěl mít v něčem trochu navrch, sklízet obdiv a chválu od druhých? Naskytne-li se navíc příležitost trochu tomu pomoci, věci popostrčit a mírně ovlivnit ve svůj prospěch, často máme nutkání šanci využít. V takovém případě je však zásadní jednat čestně a svým činem naopak neznevýhodnit někoho jiného. Je to věc charakteru, nutno však dodat, že nečestné jednání se nám dříve či později vrátí jako bumerang. Jde také o vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se v této souvislosti nad těmito otázkami:

 • Mohu o sobě bez zaváhání prohlásit, že jsem čestný člověk?
 • Zažila jsem někdy situaci, kdy byl někdo jiný neprávem zvýhodněn na můj úkor? Co jsem udělala?
Mohlo by se vám líbit

Africký horoskop: Jste Baobab, nebo Soudce? Odhalte svůj šťastný den i to, co jste o sobě nevěděli

Africká astrologie je jedna z nejprimitivnějších forem astrologie a je založena na principu geomantie. Zároveň je však považována za jednu z nejpřesnějších forem astrologických průvodců. Přečtěte si, jaké jste africké znamení zvěrokruhu podle data narození, co vás charakterizuje, ale také třeba jaký je váš šťastný den a váš nejlepší smysl.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Každý den je jako nové plátno připravené k tomu, abychom je vymalovali. Měli bychom si dát záležet, aby obraz, který vytvoříme, byl plný života a hezkých barev, abychom si na konci dne neříkali, že jsme měli namalovat něco jiného… Každý den je originál a každé ráno dostáváme novou šanci vytvořit hezké dílo. Nadcházející týden vám bude chtít ukázat, že vždy je tu možnost začít znovu. A přestože se někdy cítíme unavení a bez chuti cokoli dělat, neměli bychom rezignovat na výsledek. Je to i vaše aktuální téma. Zamyslete se v té souvislosti nad těmito otázkami:

 • Nakolik obvykle využívám během dne svou kreativitu? Neuvízla jsem v šedivém stereotypu, ať jde o jakoukoli činnost?
 • Cítím se plná života, spokojená s tím, jak plynou mé dny?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Mezi lidmi existují nepsané zákony, které ne každý dodržuje. Příkladem za všechny jsou situace, kdy nám někdo svěří své tajemství a automaticky předpokládá, že si věc necháme pro sebe. Je to přece tajemství a dotyčný nám prokazuje velkou důvěru, pokud nám je prozradí. Zvlášť jde-li o choulostivou záležitost, kterou bychom mohli třeba i zneužít… Udržení tajemství je i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomínejte na to, že důvěra je citlivá věc, a pokud ji jednou zklamete, obvykle je velmi těžké obnovit původní nastavení. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Jak snadno dokážu udržet tajemství?
 • Mám naopak někoho, komu se bez obav svěřím i s věcmi, které jsou pro mě velmi intimní?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Jsme sice rozdílní – každý člověk je originál -, ale upravíme-li svou pozici, stanovisko či směr, snadněji můžeme nalézt společný základ s ostatními a fungovat v jednotě. Záleží ale na všech zúčastněných, nakolik je snaha o nalezení společné řeči zajímá. Pokud se chceme s druhým domluvit a začít fungovat ve shodě, neznamená to, že nutně musíme přijmout jeho názor či řešení. Domluvit se mohou i lidé zcela rozdílní; je to věc vůle a určitého nadhledu. Komunikace a nacházení společného jazyka je i vaše aktuální téma. Zamyslete se v této souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Je v mém okolí někdo, s kým opakovaně nemohu najít společnou řeč? Z jakého důvodu to stále nejde?
 • S kým se naopak vždy domluvím i přesto, že se ne vždy shodneme? Chápu, proč to tak je?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Schopností analyzovat činy a události se lišíme od zvířat. Máme možnost racionálního myšlení přesahujícího pouhé přežití a rozmnožování. Dokážeme pochybovat a hodnotit, co je dobré a co špatné. Jako jediní na planetě máme schopnost sebeuvědomění; je to požehnání i břemeno zároveň. Někdy je nekonečná sebeanalýza a přehodnocování svých činů tím, co nelze zastavit. Naše myšlenky se podobají gramofonové desce, co se pořád dokola točí a unavuje nás svou monotónností. Nadcházející týden vás bude s tématem sebeanalýzy konfrontovat. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Jaké myšlenky související s mým chováním se mi neustále vracejí?
 • Jak často se zamýšlím nad důsledky svých činů?
Mohlo by se vám líbit

Matky podle znamení zvěrokruhu: Jste ambiciózní a soutěživá, nebo spíš pohodářka, která dětem všechno dovolí?

Datum narození ovlivňuje naše životy ve všech ohledech, ať jde o ,vztahy práci, volný čas, zdraví nebo třeba povolání. Výchova dětí a rodičovství není výjimkou. Každé znamení je zkrátka jiné. Ať už děti máte, potomka zrovna čekáte, nebo ho zatím jen plánujete, přečtěte si, co říkají charakteristiky znamení zvěrokruhu právě o vás nebo třeba o vaší mamince.
marianne.cz

Střelec (23. 11. –  21. 12.) 

Lidský život je plný čekání. Ale ať čekáme na cokoli, obvykle s rozdílnou intenzitou cítíme netrpělivost a určité napětí. Jednou z velmi obvyklých situací je čekání na odpověď. Už jen to, za jak dlouho přijde, zda ji dostaneme obratem, nebo si dotyčný dává načas, o mnohém svědčí. Čekání je i vaše aktuální téma. Nezapomínejte na svou hodnotu a nenechte se dotlačit do pozice člověka, který se dlouhým čekáním na odpověď či zprávu začne cítit méněcenným. To, kdy a jakým způsobem druhá strana odpoví, nevypovídá nic o vás ale o dotyčném člověku. Zamyslete se v té souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Kdy naposled jsem čekala na nějakou zprávu či odpověď a cítila velké napětí? Kvůli čemu mi bylo nepříjemně?
 • Koho jsem naopak já nechala dlouho čekat na odpověď a proč?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Kontinuální všemožný tlak patří k poznávacím znamením dnešní doby. Snažíme se vše zvládat a zůstávat ve hře, přejeme si být lepší, zajímavější, chytřejší či krásnější... Často se honíme za cizí představou, jaký život bychom měli vést, aniž bychom se hlouběji zamysleli, z jakého důvodu. Vždyť jediný, kdo má právo určovat jak „správně“ žít svůj život, jsme my sami. Nadcházející týden vás bude konfrontovat se situací, která vás má dovést k zamyšlení, zda vám opravdu stojí za to úsilí snažit se být „lepší“ podle cizí představy. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Oč momentálně nejvíc usiluji? A je to opravdu má vůle, že se tolik snažím?
 • Co já osobně potřebuji ke štěstí?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Říká se, že pokud nám v životě něco chybí, často se ukáže, že je to někdo. Lidský život obecně je určován vztahy, které nás formují od útlého dětství. Některé jsou pro náš vývoj zásadní, jiné nás ovlivní jen z malé části. Extrémní důležitost vazeb mezi lidmi je však nezpochybnitelná; dlouhodobě sám nechce být nikdo z nás, ačkoli mnozí tvrdí opak. Vztahy jsou i vaše momentální téma. Během nadcházejících dnů získáte možnost zamyslet se nad tím, nakolik a proč jsou pro vás vaši blízcí důležití. Pocítíte sílu lidské vzájemnosti a uvědomíte si jejich bezprostřední vliv na kvalitu svého života. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Kdo je v mém životě v současné době nejdůležitější a proč?
 • Nakolik je pro mě důležité vycházet dobře s druhými lidmi? Jak se stavím ke konfliktům?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Řada z nás často používá větu měl/a jsem štěstí. Někdy se stane, že se okolnosti nepříjemně zamotají a my, pokud bez následků vyvázneme, cítíme velkou úlevu. Jindy se nám splní, po čem toužíme, navzdory skutečnosti, že šlo o málo pravděpodobnou věc. Štěstí je zkrátka nevyzpytatelné, přesto je lze do určité míry ovlivnit. Klíčem je způsob uvažování a energie, kterou do myšlenek na to či ono vkládáme. Vidíme-li svět jako místo plné nástrah, snadněji do nějaké spadneme. Věříme-li naopak, že se věci nakonec podaří tak, jak toužíme, máme opravdu větší šanci na úspěch. Myšlení je i vaše téma. Zamyslete se v té souvislosti nad těmito otázkami:  

 • Jak vnímám svět? Uvažuji spíše jako optimista, nebo pesimista?
 • Kdy naposledy jsem použila větu, že jsem měla štěstí?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici