Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 20. listopadu: Ryby mají jít do akce, Blíženci nechat minulost spát

Je tu další týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Týden od 20. listopadu nabídne nový pohled na věci, které už nějakou dobu řešíme. Ukáže, jak důležité je najít své kořeny, ukotvení a pochopit, kým jsme. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další důležité téma, na něž bude dobré zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 20. 11. 2023

Beran (21. 3. – 20. 4.) 

Život je cesta sama o sobě – nejde o dosažení nějakého cíle. Vždyť – co by bylo dál, až bychom k němu došli? Zůstali stát? Život je proces, neúnavně kmitající energie, nic v něm není stálé. Proto i naše úsilí má mít své hranice – neměli bychom příliš bojovat ani plánovat, abychom později nelpěli. Cesta je i vaše současné téma. Nesnažte se vše vymyslet a jasně nalinkovat. Dopřejte si nádech a bezprostřednost. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kdy naposledy jsem jednala zcela spontánně?
 • Na čem v životě lpím?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Jako kapka rosy na nakloněném listu, která působením gravitace nakonec sklouzne dolů a stane se součástí něčeho dalšího, také my se občas musíme v důsledku okolností pustit. Snažit se za každou cenu udržet v pozici, která je v dlouhodobé perspektivě neudržitelná, nám jen ubírá sílu. Odpoutání se je i vaše aktuální téma. Možná jste došla do bodu, z kterého není návratu. Otevřete se novým příležitostem a vše nefunkční pusťte. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Čeho se stále nedokážu vzdát i přesto, že se mi mé úsilí dávno nevrací?
 • Vybavím si nějakou situaci, kdy pro mě odpoutání se od něčeho nebo někoho nakonec znamenalo výhru?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Každá snaha po opakování je jen jistý způsob, jak zůstat trčet ve starých stopách, aby nám v konečném důsledku unikly všechny nové příležitosti. Vzpomínky – ať jsou jakékoli – jsou minulostí. Je potřeba je zpracovat a odložit, aby nám nebránily ve výhledu. Život je proud, který každému, kdo zůstane stát, dříve či později podrazí nohy. Je to i vaše současné téma. Přestaňte lpět na minulosti a otevřete se novým šancím. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co ze své minulosti stále nemám zpracované?
 • Na co momentálně nejraději vzpomínám?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Úplně každý se nemůže stát malířem či vynálezcem, ale každý bez výjimky může být tvořivý. Cokoli, co děláme s láskou a nadšením, nikoli primárně jen pro zisk, je tvořivé a cenné, v současné době ale bohužel i méně obvyklé. Tvořivost a nadšení z toho, co děláte, je i vaše aktuální téma. Vypusťte ze svého repertoáru slůvka musím či měla bych a nahraďte je přeji si a potřebuji; změnu k lepšímu pocítíte velice záhy. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jakou tvořivou činností se zabývám – co mi dělá radost a rozvíjí mou kreativitu?
 • Jak často používám během komunikace či v myšlenkách slůvko „musím“? Jaký mám u toho pocit?
Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Přirozený vůdce, nebo hledač pravdy. Odhalte svůj osud podle jména a příjmení

Numerologie vašeho jména vám může pomoci odhalit váš osud a směr, kterým se ubírá váš život. Každé písmeno ve vašem jménu totiž nese číselnou hodnotu a s ní i vibraci, která odhaluje záměr vaší duše v tomto životě. Osudové číslo vám poskytne klíč k pochopení vašeho skutečného potenciálu a životního směru.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Mysl by nám měla sloužit, nikoli vládnout. Překotné myšlenky, jeden impulz za druhým, plánování, úmysl… Často toho máme v hlavě tolik, že v ní nezbývá ani malý kousek k žití. Jsme plni myšlenkového smetí a pro samý prach nevidíme duhu. Mysl napěchovaná k prasknutí je i vaše současné téma. Uvolněte se a „vyvětrejte“. Rozhýbejte strnulý krk a vytvořte ve své hlavě bezpečný a čistý prostor. Vzhlédněte k obloze a hledejte duhu. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky

 • Co tolik zaměstnává mou mysl? Čeho je momentálně plná?
 • Mám nějaké uvolňující techniky – co v mém pojetí představuje mentální hygiena?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Sounáležitost, pocity propojení a vědomí, že patříme k sobě, protože jsme součástí jednoho velkého organismu, by nám lidem měly být vlastní. Protože propojování, nikoli rozdělování a následná izolace jsou tím, oč v životě běží. Jde také o vaše současné téma. Nenechte se zmást počtem virtuálních přátelství na sociálních sítích – nic podstatného vám nepřinesou. Zaměřte se raději na opravdové lidi, s nimiž můžete sdílet své radosti i smutky. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jakou roli hrají v mém životě sociální sítě? Co mi přinášejí/berou?
 • Jak často si jdu jen tak popovídat s přáteli nebo poklábosit u kávy s kamarádkou?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Ve skutečnosti neexistují žádné zamčené dveře – mříže vycházejí jen z naší mysli. Jsou pouhou iluzí, co jsme si vytvořili, nebo bariérou sloužící jen jako alibi. Často ani nevíme, v jak rafinované kleci jsme se ocitli, a zjištění, že jsme třeba i dlouhé roky žili v omylu, námi může docela zamávat. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Možná je načase přiznat si svou závislost na zdánlivě bezpečném místě, roztáhnout křídla a svobodně letět. V té souvislosti najděte odpovědi na tyto otázky:

 • Co pro mě znamená svoboda? Jak bych ji definovala?
 • Co je to za mříže vytvořené mou myslí – v čem sama samu sebe nepodporuji?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Někdy býváme až příliš zaměstnáni dohlížením na to, aby vše fungovalo a probíhalo hladce, že úplně zapomínáme na odpočinek. V podobném nastavení pokračujeme řadu dnů, týdnů, měsíců, nebo dokonce let. Až do okamžiku, kdy vyčerpáme nejen svou energii ale i zásoby na „nejhorší časy“. Potom zjistíme, jak velmi vyčerpaní jsme… Vyčerpání je i vaše aktuální téma. Možná je načase roztrhat diář, vypnout telefon a jenom obyčejně být, odpočívat a vědomě prožívat každý okamžik. V té souvislosti se zamyslete nad těmito otázkami:

 • Kdy naposledy jsem si dopřála úplný klid bez telefonů, e-mailů a rozsvíceného monitoru počítače?
 • Čím si dobíjím baterky?
Mohlo by se vám líbit

Špatné věci se vám v životě mohou dít kvůli karmickému dluhu: Zjistěte, zda neplatíte za svou hamižnost či sobeckost

Máte pocit, že se vám smůla lepí na paty? Dějí se vám špatné věci? Je možné, že máte karmický dluh z minulého života. Existují čtyři čísla karmických dluhů, která ovlivňují současný život jejich nositelů. Nemáte jedno z nich také vepsané v datu narození?
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Láska má mnoho podob. Na té nejpozemštější úrovni ji do značné míry definuje sexualita, na té nejjemnější soucit. Tím, jak dozráváme, můžeme lásku postupně „ochutnávat“ a měnit pohled na to, čím je a jakou kvalitu přináší do života. Láska je i vaše aktuální téma. Nezapomínejte na to, že respektování jedinečnosti druhého člověka je nedílná součást plnohodnotného vztahu, ať jde o jakoukoli formu. V té souvislosti se zamyslete nad následujícími otázkami:

 • Jaká je má definice lásky?
 • Nakolik mívám tendence měnit druhého k obrazu svému? A daří se mi to?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Život je málokdy tak vážný, jak si myslíme. Pokud tuto skutečnost přijmeme zasvé, uvolníme se a zbavíme veškeré tíže. Budeme připraveni na všechno nové a s radostí přijmeme i tu nejnáročnější výzvu. Konečně začneme žít a vnímat život v jeho ryzí podstatě. Jde také o vaše aktuální téma. Nezapomínejte, že ti největší mistři života se často chovají jako děti; vnímají svět ve všech jeho maličkostech a z maličkostí se taky radují. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem se z něčeho radovala jako malé dítě?
 • Jaký malý zázrak života jsem dnes viděla?

Vodnář 21. 1. – 20. 2.)

Pokud děláme něco jenom tu a tam, namísto soustředění se vždy pouze na jednu věc, snadno se ztratíme a do všeho zamotáme. Není totiž důležité, kolik toho děláme, ale jakým způsobem ke svému úkolu přistupujeme. Půjdeme-li krok za krokem a každý z nich budeme plně vnímat, pocítíme ohromný příliv energie. Důvod je jediný – nedochází k tříštění pozornosti do všech možných směrů. Je to i vaše aktuální téma. Osvojíte-li si schopnost plného soustředění na přítomný okamžik, budete bez zjevné námahy podstatně výkonnější. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky: 

 • Nakolik dokážu vnímat přítomný okamžik?
 • Jaký je můj styl práce – dělám vždy hned několik věcí najednou, nebo jdu postupně, úkol za úkolem?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Říká se, abychom neodkládali na zítřek to, co můžeme udělat dnes. Protože po zítřku nastane další zítřek a po něm další a reálně hrozí, že krok, do něhož se nám nechce, neuděláme nikdy. Žádný sen se nesplní jen pouhým sněním, nic se samo neudělá. Je to i vaše momentální téma. Nezůstávejte tak zbytečně dlouho stát, nepřešlapujte na místě. Udělejte, co je potřeba, aby váš život znovu rozkvetl. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co pořád dokola odkládám? A co mě k tomu vede?
 • Kolik barev má můj současný život – je jich dostatek? Líbí se mi?

Zdroj: autorský článek, inspirace kartami Osho Zen Tarot

Zdroj článku

Související články

Zábava
Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Zábava
Je čas si odpočinout: Kam v Čechách vyrazit na dámskou jízdu?

Je čas si odpočinout: Kam v Čechách vyrazit na dámskou jízdu?

Zábava
Kvíz: Poznáte vlajky států světa podle obrázku? Otestujte své znalosti

Kvíz: Poznáte vlajky států světa podle obrázku? Otestujte své znalosti

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování

5 důvodů, proč si přečíst červnovou Marianne se speciálem Cestování