Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 4. prosince: Panny se mají přestat trestat, Býci najít zdroj

Je tu další, tentokrát už ryze prosincový týden. S ním přichází i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 4. prosince ukáže, jak sami sobě dokážeme škodit, když opakovaně hledáme dokonalost. Přehlížíme nové a další příležitosti v honbě za tím, co není. Vždyť krása života spočívá právě v těch drobných nedokonalostech, které určují naši jedinečnost. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě jiné téma, na něž bude dobré zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 4. 12. 2023

Beran (21. 3. – 20. 4.)   

Lpění na minulosti bývá často naší největší brzdou. Pláčeme nad tím, co jsme ztratili, a život nás míjí. Pro samé stýskání nám uniká jeho smysl a my zůstáváme trčet ve starých stopách. Vracíme-li se zpátky, nemůžeme jít zároveň dopředu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Dejte svému životu volnost, abyste mohla spatřit všechno bohatství života i nespočet šancí, cest a křižovatek, které máte k dispozici. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • S čím ze své minulosti se stále neumím vyrovnat?
 • Vím, jakým směrem kráčím? Kam toužím dojít?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Aniž by si to mnozí z nás uvědomovali, máme přístup k dokonalému zdroji energie a odpovědí. Nosíme jej stále u sebe a neodkládáme ani ve spánku. Během něho k nám naopak může promlouvat hlasitěji než v bdělém stavu. Řeč je o vnitřním slunci, které nám poskytuje životní energii a odhaluje moudrost duše. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že na svůj zdroj se nenapojíte přemýšlením, ale ztišením se. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Řekla bych, že se na sebe dokážu napojit a najít ve svém nitru zdroj i odpovědi?
 • Jakou techniku nebo způsob uvolnění znám a funguje mi?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Důležitou součástí naší cesty je nalézt a pochopit karmický vzorec svého života. Proč se chováme tak, jak se chováme? Nakolik naše podvědomí a zkušenosti předchozích generací ovlivňují naši současnost? K tomu, abychom nalezli odpovědi, potřebujeme sbírat prožitky a objevovat moudrost celého svého pokolení. Je to i vaše aktuální téma. Zajímejte se více o to, co řešily ženy vašeho rodu. Možná naleznete podobnost se svou současností, podobně jako způsob řešení. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co vím o životě své matky, babičky, prababičky?
 • Jaké chyby donekonečna opakuji?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Život se neustále vyvíjí a my s ním. Zažíváme nové věci, získáváme další zkušenosti a díky tomu dokážeme řešit problémy. I ta řešení se vyvíjí a dnes bychom se ke spoustě situací postavili jinak. To ale neznamená, že jsme tehdy udělali chybu. Vše se děje, jak má, a my díky minulému prožitku můžeme nyní reagovat odlišně. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Naskytla se vám příležitost zrcadlení; situace, s níž se potkáváte, vám už není neznámá. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Co ze své minulosti bych dnes vyřešila jinak?
 • Vnímám svůj vývoj – změnu postojů a chování v porovnání s dobou před několika lety?
Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Přirozený vůdce, nebo hledač pravdy. Odhalte svůj osud podle jména a příjmení

Numerologie vašeho jména vám může pomoci odhalit váš osud a směr, kterým se ubírá váš život. Každé písmeno ve vašem jménu totiž nese číselnou hodnotu a s ní i vibraci, která odhaluje záměr vaší duše v tomto životě. Osudové číslo vám poskytne klíč k pochopení vašeho skutečného potenciálu a životního směru.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Důvěřuje-li člověk intuici, nemůže udělat chybu. Jak ji ale rozeznat od ničím nepodloženého strachu a hlasu svého ega? Jak se jí plně odevzdat, přestože řešení, které „navrhuje“, je nelogickým krokem do neznáma, před nímž nás navíc varuje okolí? Řešení spočívá v uklidnění. Jen v tichu se dokážeme napojit na jemný hlas svého nitra a nalézt jistotu v tom, jak se rozhodneme. Je i vaše téma pro nadcházející týden. S rozhodnutím nespěchejte.

 • Vybavím si situaci, kdy jsem se rozhodla velice nelogicky, přesto správně? Jaké poznání mi to přineslo?
 • Řekla bych o sobě, že jsem spíše intuitivní, nebo rozumový člověk?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Budeme-li se trestat za každý nezdar pocitem viny, skončíme nejspíš v kruhu beznaděje a přesvědčení, že za nic nestojíme. Vina je velice destruktivní emoce, jež člověka nepřetržitě nahlodává, aby se mu nakonec dostala pod kůži a zůstala. To je dobré si včas uvědomit a pracovat na změně. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Uvědomte si, že občas sejít z cesty je přirozené a v pořádku. Je to lidské. Vezměte si poučení a jděte dál. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Za co se opakovaně trestám? Co si stále neumím odpustit?
 • Omlouvám stejně chyby jiných jako ty svoje? Měřím stejným metrem?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Sdílená radost se násobí, sdílený smutek se zmírní. Společnost lidí, které máme rádi a oni nás, je v životě zásadní. Vy si během nadcházejících dnů tento fakt plně uvědomíte. Ocitnete se v situaci, která vám nabídne příležitost podělit se s druhými o svou lásku a pocit štěstí. Vše kolem vás se propojí a vy získáte šanci zahlédnout širší souvislosti. Je to nepřenosná zkušenost, která však díky vašemu světlu může přinést užitek i ostatním. Zamyslete se v té souvislosti nad těmito otázkami:

 • Komu momentálně svítím n a cestu? A kdo naopak svítí mně?
 • Jaká je momentálně má největší radost?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Člověk se rodí jako lev, často však později pokračuje jako ovce, protože být lvem stojí velkou osobní odvahu. Proto si často raději necháváme vnutit cizí zkušenosti a postupně začneme mít zmatek v tom, kým opravdu jsme. Vytvoříme si o sobě představu na základě názoru jiných, necháme si vzít svou individualitu, necháme se ochočit… Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, kdo opravdu jste, a odpovězte si na tyto otázky:

 • V čem vidím svou unikátnost? Čím jsem jedinečná a liším se tím od ostatních?
 • Jak vnímám lidi, kteří se „příliš“ odlišují?
Mohlo by se vám líbit

Zábava pro podvečerní předvánoční čas – věštění z litého olova

Věštění z roztaveného kovu znali už Keltové a na počátku minulého století se z lití olova stal jaden z nejkrásnějších vánočních obyčejů.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Existuje mnoho podob lásky, přesto je stále tatáž. Pochází ze stejného zdroje jako my, přesto je pro nás často nesnadno uchopitelná. Pleteme si ji se závislostí, sobectvím, očekáváme a domníváme se, žárlíme a nárokujeme si druhého – jeho čas, pozornost i celé srdce. O tom ale skutečná láska není. Láska je i vaše aktuální téma. Nezapomeňte, že lásku si nelze vynutit. Pokud někoho milujete, nepotřebujete k tomu opětování svých citů. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jaká je moje definice lásky?
 • Koho miluji a kým jsem milována já?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Často tou největší překážkou na své cestě ke šťastnému životu jsme si my sami, protože nemáme jasno v tom, kým jsme a co dokážeme. Raději zůstáváme na povrchu a nejdeme do hloubky, přitom právě tam je naše největší síla. Oheň, který plane uvnitř každé lidské bytosti, je mocný, často ale neobjevený. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nebojte se svého ohně, nespálí vás. Kultivujte jej a naučte se využívat svůj potenciál tím správným způsobem. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jaká je má největší vášeň? A kolik času jí věnuji?
 • V čem sama sobě překážím?

Vodnář 21. 1.20. 2.)

Během života procházíme nejrůznějšími etapami. Aktivita střídá pasivitu, nadšení frustraci, radost smutek. Je to celoživotní koloběh a zákon vesmíru, který nezbývá než přijmout. Nadcházející týden vás bude chtít probrat ze současné letargie a upozornit, že je načase opět začít něco dělat. Pracujte na sobě, jde o investici, která se vyplatí v každém případě. Čtěte a vzdělávejte se, buďte na chvíli zase tím zvědavým dítětem, které ve vás momentálně tvrdě spí. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Kdy naposledy jsem se něco nového naučila?
 • Jaký je můj momentální zájem? Jaká oblast mě v rámci dalšího rozvoje láká?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Když se v životě dostaneme do obtížné situace, máme na výběr ze dvou možností: Můžeme se začít litovat a hledat viníka, nebo se k problému postavíme čelem a přijmeme výzvu. Druhá možnost znamená růst, je však (na rozdíl od snahy ukázat na někoho prstem) mnohem náročnější. Je to i vaše momentální téma. Nezapomeňte na fakt, že má-li ze semínka vzejít květina, musí projít výzvami. Odpovězte si v té souvislosti na tyto otázky:

 • Jakou výzvu jsem naposledy přijala a jak to dopadlo?
 • Znám někoho ve svém okolí, kdo se neustále schovává za nepřízeň osudu a ze svého neúspěchu pokaždé obviní okolí?
Zdroj článku

Související články

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici