Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 8. dubna: Štíři se mají zamyslet nad svými nároky, Ryby víc odpočívat

Je tu druhý dubnový týden a s ním i náš pravidelný horoskop na nadcházejících sedm dnů. Období od 8. dubna nás bude chtít dovést k zamyšlení nad smyslem toho, co děláme. Také ukáže, jak rozdílné v té souvislosti bývá naše nasazení. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další téma, na něž se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 6. 04. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Smutek jistě není předmětem naší touhy. Naopak obvykle usilujeme o to, abychom se mu pokud možno vyhnuli. Přesto má i tato emoce v životě své důležité místo, protože utváří pomyslnou bránu do našeho nitra. Je to i vaše momentální téma pro nadcházející týden. Nebraňte se plně přiznat své emoce a prožívejte vědomě i svůj smutek. Dostáváte tím příležitost rozpoznat, kým doopravdy jste. Odpovězte si v této souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem si ulevila pláčem?
 • Považuji pláč spíše za projev slabosti, nebo ho vnímám za jeden z přirozených ventilů uvolnění příliš silných emocí?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Někdy se nám daří naplňovat své touhy, jindy to ani přes největší snahu nejde a namísto štěstí zažíváme frustraci. S tím ovšem do značné míry souvisí i to, jak se k životním překážkám stavíme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že jedním z důležitých aspektů dospělosti je převzetí zodpovědnosti za svůj život. Přestaňte hledat viníka svých nezdarů. Hledejte způsob, jak toto „nastavení“ změnit. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Koho nejčastěji obviňuji ze svých případných neúspěchů?
 • Souhlasím s tvrzením, že chyby jsou především způsob, jak se posunout dál a lépe pochopit sebe a/nebo ostatní?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Příležitostná samota může být ozdravná i osvěžující pro každého z nás. Nabízí jedinečnou možnost získat odstup, srovnat si myšlenky a podívat se na věci z jiného úhlu. Je však potřeba umět rozeznat samotu od osamocení; to už tak užitečné nebývá. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, co pro vás znamená být sama a jaké emoce ve vás slovo „samota“ vyvolává. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak často bývám sama a jak samotu jako takovou vnímám?
 • Kdy naposledy jsem samotu vnímala jako ozdravnou?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Energie, jíž na počátku vložíme do každé jednotlivé činnosti, hraje zásadní roli v tom, jak věci nakonec dopadnou. Tento vliv ale často podceňujeme a výsledky pak nejsou takové, jaké by být mohly. Podcenit vstupní energii jakéhokoli procesu totiž dokážeme výrazně lépe než ji docenit. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, kolik nadšení vkládáte na pomyslnou startovní čáru záležitosti, o níž momentálně usilujete. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem jasně vnímala vliv počáteční energie na celkový výsledek?
 • Pro co jsem se v poslední době opravdu nadchla?
Mohlo by se vám líbit

Přitáhněte si do života hojnost a úspěch. Pomůžou symboly, sošky, drahokamy i ovoce a rostliny

Hojnost zdaleka není jen o penězích a hmotných statcích. Přestavuje také dostatek lásky, radosti, štěstí, zdraví, prosperity, všeho, na co si jen vzpomeneme. Dnes se ale zaměříme právě na tu hojnost materiální. Na cestě k jejímu dosažení nás může podpořit řada symbolů, které takto pomáhaly našim předkům už před tísiciletími. Zvolte jen jeden z nich, nebo kombinujte více. Zkuste se na ně nacítit a vybrat si právě ty, které vás nejsilněji přitáhnou, ony pak na oplátku k vám jako magnet přitáhnou hojnost a prosperitu.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Nedělat věci, které dělat nechceme a držet se stranou od lidí, kteří opakovaně překračují námi stanovené hranice, nebo nás nějakým způsobem využívají, patří k pilířům spokojeného života. Není přece žádoucí věnovat svůj čas a energii tam, kde nám to opakovaně nepřináší nic než ztrátu. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Popřemýšlejte nad svými „investicemi“ a udělejte si drobnou analýzu návratnosti. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak si cením svůj čas – neplýtvám jím zbytečně?
 • Dokážu si (snadno) uhájit svůj prostor?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Něco slíbit bývá o dost jednodušší než to následně dodržet. Roli může hrát kdeco, od lehkomyslnosti přes změnu okolností až po přehodnocení postoje. V každém případě ale platí, že není dobré šmahem odsoudit každého, kdo svůj slib nedodržel, neznáme-li všechny okolnosti. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Pokuste se udržet si především nadhled a získat relevantní informace, než někoho zavrhnete. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak snadno něco slíbím?
 • Kdy naposledy jsem nedodržela svůj slib a z jakého důvodu?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Mít své sny a touhy, vědět, co od života chceme, je potřebné. Jen to ale nestačí. Neméně důležité je mít konkrétní plán a jasnou představu, kudy k cíli.  A ať to zní jakkoli banálně, jde o „samozřejmost“, kterou často přehlížíme. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Snít je krásné, momentálně je ale načase udělat další krok, opustit slova a přejít v činy. Nezapomeňte, že nejtěžší je vykročit; další kroky už bývají snazší. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jsou pro mě typická spíše slova, nebo činy?
 • Týká se prokrastinace i mě?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Žít v dostatku je příjemné, pro každého to ale může představovat něco jiného. Člověk, který každodenně řeší základní životní potřeby, bude vděčný „jen“ za pravidelným přísun těch neobyčejnějších potravin, zatímco zhýčkaného jedince s vysokým životním standardem zdaleka neuspokojí ani to, co pro předchozího znamená nevídaný luxus. Potřeby jsou i vaše aktuální téma. Zamyslete se nad svými nároky a porovnejte je s tím, co opravdu potřebujete. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co vnímám jako zásadní pro (svůj) spokojený život?
 • Dokážu si zachovat pokoru i v případě, že mám nadbytek?
Mohlo by se vám líbit

Velký horoskop na duben: Blíženci mají zariskovat, Býci se naučit odpouštět

Je tu duben, měsíc pučící přírody a období, kdy se z teplých krajin navrací většina ptactva. Jaro je v plném proudu, dny delší a naše nálada radostnější. Jako každý nový měsíc, i tentokrát pro vás máme drobnou nápovědu, originální horoskop pro každé znamení zvěrokruhu, abyste si nadcházející týdny užili v co možná největší pohodě, bez zbytečných komplikací a nepříjemných překvapení. Získejte náskok a přečtěte si, co vás v průběhu příštích dnů čeká.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Svými rozhodnutími si mnohdy nejsme jisti. Přemýšlíme, analyzujeme a opakovaně se sami sebe ptáme, zda je naše volba skutečně tou nejlepší možnou variantou. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Pokud nad svým rozhodnutím stále váháte – nejde o jednoznačné „ano“ -, znamená to v konečném důsledku „ne“. V tom případě nespěchejte, možná dosud nemáte všechny potřebné informace. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Podle čeho se obvykle rozhoduji – dám spíše na pocity, nebo rozum?
 • Co za důležité rozhodnutí jsem v poslední době udělala? A jsem s volbou spokojená?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

Naše doba je rychlá a rychlejší, než bychom si častokrát přáli. Tlak na výkon je všudypřítomný a nároky druhých často nepřiměřené. Velkým uměním života, nezbytným pro současný život, je naučit se říkat ne, aniž bychom při tom vnímali pocit viny. Jde také o vaše téma pro nadcházející týden. Definujte si své priority a ujasněte si, co je pro vás opravdu důležité. Dejte pozor, aby vám pro jedno nepodstatné neuteklo to zásadní. Zamyslete se v této souvislosti nad následujícími otázkami:

 • Co v mém současném životě vnímám jako nejdůležitější? A kolik pozornosti tomu věnuji?
 • Kdy naposledy jsem někomu bez pocitu viny nevyhověla?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Život vcelku pravidelně přináší situace, které nejsou jednoduché. Tápeme a hledáme nejschůdnější cestu, bojíme se neznáma, nechceme ublížit, chybí nám odvaha a často také prostředky. Někdy si musíme pomoct sami, občas si ale můžeme ulevit tím, že požádáme druhého. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Přijměte, že žádost o pomoc není projev slabosti, a pocit, že se máte na koho obrátit, je k nezaplacení. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak se cítím v situaci, kdy někoho žádám o pomoc?
 • Kdy naopak požádal někdo o pomoc mě? A dokázala jsem mu vyhovět?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Důkladný odpočinek je základ pro to, abychom se cítili dobře. Svěží mysl vnímá docela jinak než unavená, podobně jako odpočinuté tělo zvládá náročnější výkony lépe než vyčerpané. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Dopřejte svému organismu prostor k obnovení ztracených sil. Budete se divit, jaký rozdíl zaznamenáte. Problémy, které vám dosud připadaly jako velké, se „zmenší“ a vaše psychika bude odolnější. Opovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak obvykle relaxuji a kolik času týdně odpočinku věnuji?
 • Cítím se v současné době fit?

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách

Toužíte po dovolené v přírodě? Tohle je 5 nejkrásnějších míst v Bavorských Alpách

Zábava
Kvíz: Poznáte dětské hvězdy z filmů a seriálů z 90. let podle jejich současné podoby? Některé se změnily k nepoznání

Kvíz: Poznáte dětské hvězdy z filmů a seriálů z 90. let podle jejich současné podoby? Některé se změnily k nepoznání

Zábava
Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Známe všechny páry letošního ročníku StarDance: Na jaké tance se nejvíce těší?

Zábava
Je čas si odpočinout: Kam v Čechách vyrazit na dámskou jízdu?

Je čas si odpočinout: Kam v Čechách vyrazit na dámskou jízdu?