Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Přitáhněte si do života hojnost a úspěch. Pomůžou symboly, sošky, drahokamy i ovoce a rostliny

Hojnost zdaleka není jen o penězích a hmotných statcích. Přestavuje také dostatek lásky, radosti, štěstí, zdraví, prosperity, všeho, na co si jen vzpomeneme. Dnes se ale zaměříme právě na tu hojnost materiální. Na cestě k jejímu dosažení nás může podpořit řada symbolů, které takto pomáhaly našim předkům už před tísiciletími. Zvolte jen jeden z nich, nebo kombinujte více. Zkuste se na ně nacítit a vybrat si právě ty, které vás nejsilněji přitáhnou, ony pak na oplátku k vám jako magnet přitáhnou hojnost a prosperitu.

Liv Boková | 31. 03. 2024

Magnety na hojnost z celého světa

Mezi symboly hojnosti, kterými si můžeme vyzdobit domov nebo je nosit stále při sobě, případně zvolit obě tyto možnosti a zesílit účinky využitím více těchto magnetů na hojnost nejen materiální, patří zejména různé sošky a drobnosti ve zlaté a červené barvě. Právě tyto dvě jsou totiž s bohatstvím a prosperitou nejčastěji spojovány. Například i peněženku je dobré mít v těchto barvách, abychom měli finanční hojnost a také si ji udrželi. Je známo, že mají v této oblasti velkou moc také drahé kameny, se také dobře ví, ovoce či květiny už mnoho lidí s hojností spojené nemá. A co teprve vstupní dveře do domu? Vše souvisí s energiemi. Magnety na hojnost pochází zejména z Asie, ze staré Číny, Japonska, Indie. Drahokamy a rostliny jsou ze všech koutů světa.

Citrusy přitahují zdraví a bohatství

Prvním pomocníkem k přilákání hojnosti do života je ovoce, zejména citrusy. Pomeranče, grapefruity, citrony a pomela patří mezi jídla čínského nového roku spojená se štěstím. Miska citrusových plodů uprostřed kuchyně, jídelny nebo obývacího pokoje vám ale bude přitahovat hojnost zdraví a bohatství po celý rok. Ovoce by mělo být 9 kousků, protože devítka je v prastaré čínské nauce feng shui příznivé číslo. Když budete chtít štěstí zdvojnásobit, postavte misku s ovocem na zrcadlo nebo jinou odraznou plochu. Jak je to s jiným ovocem? Jablka zajišťují mír, hrozny úspěch a broskve souvisí s nesmrtelností.

Natřete vstupní dveře barvou hojnosti

Vstupními dveřmi proudí energie, pozitivní i negativní, dovnitř a ven. Červené vstupní dveře přitahují do domu dobrou energii. V našich končinách má červené vstupní dveře opravdu mizivé množství domů či bytů. Pokud by to i pro vás bylo moc, vystřihněte z červeného papíru asi třinácticentimetrovou šipku a položte ji před vstupní dveře tak, aby špičkou směřovala dovnitř. Na šipku pak položte 9 mincí - pět na délku šípu a dvě na každou ze dvou stran hrotu. Šipku pak přikryjte rohožkou nebo kobercem.

Mohlo by se vám líbit

Který kámen přitahuje lásku aneb Magická síla drahých kamenů

Energie drahých kamenů se využívá už minimálně po staletí. Lidé věří, že konkrétní krystaly mají léčivé schopnosti a sílu přitáhnout do života lásku, bohatství či úspěch. Ať už se snažíte posílit sebelásku, přilákat romantického partnera nebo posílit stávající vztahy, zapojení kamenů může být krásnou a zajímavou zkušeností. Zjistěte, které drahokamy vám s láskou pomohou a jak s nimi pracovat.
marianne.cz

Podkova pro plodnost, ochranu i prosperitu

Železná podkova je symbol, který dobře známe jako talisman pro štěstí od našich babiček a prababiček. Měli bychom ji mít zavěšenou na vstupních dveřích. Její kouzelná moc se často připisuje tvaru půlměsíce nebo magnetickému působení kovu, z něhož je vyrobená.  

5 elementů v harmonii

Podle staročínského učení feng shui, jež vede k celkové harmonii prostředí a mezi lidmi a jejich prostředím, je jedním z nejjednodušších způsobů, jak jí dosáhnout, mít doma zastoupených 5 elementů – dřevo, kov, vodu, zemi a oheň. Těchto pět prvků musí být v rovnováze. Například vodní prvek, který vám zároveň bude dělat nádhernou atmosféru, do svého domova dodáte v podobě fontány, dřevo může být kupříkladu pracovní deska v kuchyni, země hlína v květináčích.

Mávající kočka Maneki Neko

Pochází z Japonska a je to kočka pro štěstí, která přinese vašemu domovu i podnikání hojnost, v podobě lidí a ve formě peněz. Můžete ji proto vídat v asijských obchodech a restauracích. Nahoře má buď pravou nebo levou přední tlapku. Maneki Neko vlastně nemává, ale vábí. Pokud vábí pravou tlapkou, přitahuje peníze, když „mává“ levou, láká lidi, což pochopitelně může vést také k finanční hojnosti, navíc dlouhodobě. Čínské učení feng shui radí kočku umístit do jihovýchodního rohu obývacího pokoje, toto místo je totiž koutem bohatství.

Mohlo by se vám líbit

Čakry jsou energetická centra našeho těla: Odblokujte je pomocí správných technik

Čakry jsou energetická centra v těle, která propojují naše fyzické, emocionální a duchovní já. Když jsou zablokované, přichází únava, vyčerpání, fyzické bolesti a nemoci. Pokud jsou v harmonii, těšíme se dobrému zdraví, lépe komunikujeme, jsme vyrovnaní a sebevědomí, máme silnější intuici. Jak fungují, jak je odblokovat pro dobré zdraví a využití našeho potenciálu na maximum?
marianne.cz

Tichá síla moudrého slona

Slon je majestátní zvíře, které ztělesňuje moudrost, přináší štěstí, sílu, pozitivitu, plodnost a podporuje uvažování. V Africe je slon symbolem síly, moci a stability. V celé Asii, zejména v Thajsku a Indii, k tomu ještě navíc představuje moudrost. Nejlepším podporovatelem je slon se vztyčeným chobotem, který vítá dobré zprávy. Měl by stát na oltáři, ideálně ve vstupní hale, do níž vstupujeme hlavním vchodem do domu či bytu, čelem ke vstupním dveřím. Právě tam totiž může vítat štěstí. Slon v severním rohu obývacího pokoje podporuje kariérní stabilitu.

Rostliny hojnosti

Pachira aquatica má v angličtině název „money tree“, tedy strom peněz nebo penízkovník. Je to nádherná rostlina, většinou nabízená jako strom s kmenem zapleteným jako cop. Měla by stát v levém rohu, v tom nejvzdálenějším od vstupních dveří. Její účinek můžete ještě podpořit, když na kmen přivážete červenou nebo zlatou stužku. A ještě více ho podpoříte, jestliže na ni pověsíte také jednu nebo několik čínských mincí, které jsou symboly bohatství, moudrosti, štěstí a úspěchu. Mají na sobě napsané čínské nápisy a bývají svázané červeným provázkem. Jejich kulatý tvar znázorňuje planetu a čtverec uprostřed zemi. Lákadlem na peníze je také bambus, opuncie, jasmín a z květin lotos, orchidej a lilie.

Stromeček z drahých kamenů

Vytvořit si ho můžete z kamínků jednoho druhu nebo jich nakombinovat více, díky tomu bude stromeček hojnosti zároveň barevně zajímavější jako dekorace. Finanční štěstí zaručují také vybrané drahé kameny. Králem mezi nimi je křišťál, který také celkově čistí a harmonizuje prostředí. Můžete si pořídit i jako pyramidu. Bohatství zajišťují také nefrit, jantar, karneol a jaspis červený.  

Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Kvíz: Představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe slaví narozeniny. Jak dobře znáte postavu mladého čaroděje?

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu