Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Když je jeden v páru o hlavu vyšší aneb extrémní výškové rozdíly slavných

Nejen slavné páry potvrzují, že když se člověk zamiluje, výška, stejně jako věk, není překážkou. Většina žen stále preferuje vysoké, nebo aspoň vyšší muže, než jsou ony samy, muži zase menší ženy. Někteří „chlapi jako hory“ tak mají po boku drobounké manželky. A existují i páry, zatím jich není mnoho, kde je onou „horou“ žena.

Liv Boková | 23. 02. 2024

Na věku ani výšce nezáleží

Jste vy a vaše drahá polovička stejně vysocí? Kdo je vyšší? A o kolik centimetrů? Pokud je, nejen v lásce, věk pouze číslo, pak výška není nic jiného, než jen míra. Možná se to týká i vás a stejně jako vybrané slavné páry máte mezi sebou velké výškové rozdíly. Přesto, nebo právě i díky tomu, vám to s partnerem skvěle klape. Pokud vám to s někým výrazně vyšším či naopak nižším nevyšlo, pak za to nejspíš centimetry nemůžou. K tomu, že jste se na začátku zamilovali a dali dohromady, ale mohly významně přispět. Dokazuje to ostatně i řada odborných studií.

Proč ženy preferují vyšší muže

Pro heterosexuální ženy obecně jsou vysocí muži přitažliví z evolučních, biologických a sociálních důvodů. „Rozlišit, do jaké míry za to může biologická predispozice a do jaké výchova, je extrémně obtížné, takže s jistotou nevíme, jestli je za tím spíš příroda nebo společenské vlivy,“ řekla Fox News klinická psycholožka Avigail Lev z Bay Area CBT Center v americkém San Franciscu, která se specializuje na kognitivně behaviorální terapii„Evoluční a biologické modely uvádí, že výška je spojená se zdravím a silou partnera nebo se silou, mocí, schopností zabezpečit a ochránit rodinu," dodala.

Menší výška partnerky a ženskost

Společnost dává u žen rovnítko mezi menší výškou a ženskostí. To je další důvod, proč mnohé ženy, ale i muži preferují nejobvyklejší poměr výšky partnerů, kdy muž je vyšší. „Společnost spojuje ženskost s přívlastky jako malá, křehká a drobná. S maskulinitou pak zase sílu, moc a dominanci,“ upřesňuje dále doktorka psychologie Avigail Lev. „Muži vždy upřednostňovali vzhled před kariérou ženy a pro ženy zároveň v minulosti nebyla kariéra nezbytná. Teď, kdy ženy nepotřebují, aby je muž živil a mají lepší přístup k vlastní zdrojům, jsou co se týká vhledu partnera vybíravější.“ Výška postavy muže a ženy má proto vliv i na dynamiku v páru. Muž je považován za ochránce. Najdou se ale i vysocí muži, kterým vyhovuje představa, že jim v životě dominuje drobná žena, a vzrůstem malé ženy, které potřebují „vládnout“ vysokému muži.

Muž vyšší o 30 centimetrů

Pánové nad dámami z těchto slavných párů výrazně ční, i když ženy mají na nohou boty na hodně vysokých podpatcích. Na fotkách to minimálně na první pohled není vidět, protože je skrývají pod prodlouženými šaty. U většiny párů je rozdíl kolem 30 centimetrů.

Reese Witherspoon a Jim Toth

Například Reese Witherspoon, představitelka hlavní role v oblíbené komedii Pravá blondýnka nebo životní lásky hudební legendy Johnnyho Cashe ve snímku Walk The Line, měří pouhých 156 cm. Její druhý manžel, od loňska bývalý, lovec talentů Jim Toth není až takový habán, ale s výškou 185 cm drobounkou krásku a matku čtyř dětí přesahuje o 29 cm.

Mohlo by se vám líbit

7 produktů, na které nedá dopustit herečka Reese Witherspoon!

Trošku ji podezíráme, že objevila elixír mládí, protože je téměř k nerozeznání od své dcery Avy. A co jí nikdy nechybí v kosmetické taštičce?
marianne.cz

Jada Pinkett a Will Smith

„Muž v černém“ Will Smith a jeho paní Jada Pinkett, známá z filmové série Matrix, patří k nejstabilnějším celebritním párům. V pevném manželství jsou už přes čtvrt století. 187 cm vysoký Will je pro pouhých 151 cm měřící Jadu opravdovým ochráncem. Neváhá se jí zastat a bojovat o její čest, ať to stojí, co to stojí. A tak má na celých deset let zákaz účastnit se předávání Oscarů. Důvodem je skandál z předloňského roku, kdy se moderátor Chris Rock při vyhlašování prestižních filmových cen dopustil nejapného žertu na dresu Jady a Will mu za to dal v přímém přenosu přímo na pódiu facku.

Výrazně vyšší žena

Řada mužů si stále neumí představit, že by žili se stejně vysokou, natož vyšší ženou, než jsou oni sami. Podle odborníků mají v takovém případě pocit, že ztrácí na mužnosti a oslabuje to jejich roli ochránce. Na druhou stranu se najdou muži, kteří mají sebevědomí dostatečné a žena stejně vysoká či vyšší je pro ně atraktivní. Výškový rozdíl asi dva až pět centimetrů proto není problém.

Pak jsou ale i muži, kteří si jsou sami sebou natolik jistí a mají takové sebevědomí, že se dokázali zamilovat a žijí s partnerkami skoro o hlavu vyššími. Jedním z nich je například celosvětově populární britský jazzový hudebník Jamie Cullum, který měří 164 cm a už téměř čtrnáct let je ženatý se 183 cm měřící modelkou Sophii Dahl. Také Lars Ulrich, bubeník Metalliky, nejslavnější a nejúspěšnější metalové kapely v historii hudby, ke své o 21 let mladší manželce vzhlíží. Zatímco on má 166 cm, modelka a příležitostná herečka Jessica Miller měří 178 cm a navíc velmi ráda chodí na podpatcích.

Podívejte se do naší galerie i na další slavné manželské či partnerské dvojice, kde jeden z páru výrazně ční nad druhým.

Extrémní výškové rozdíly slavných párů
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Kvíz: Princ George slaví narozeniny! Co víte o budoucím britském královi? Otestujte se

Zábava
Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Horoskop od 22. července 2024: Býci by si měli ověřovat informace, Blíženci se soustředit na úspěch

Zábava
Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Úplněk 21. července 2024 podle čísel a hvězd: Nenechte se vyprovokovat a věnujte se svému tělu

Zábava
Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky

Kvíz: Víte, co patří do Cosmopolitanu a co nikdy nenajdete v Mojitu? Ověřte si, jak dobře znáte letní drinky