Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Květnový úplněk podle čísel a hvězd: Pozor na zbrklé jednání a následky, které mohou mrzet

Pátý letošní úplněk připadne tentokrát na čtvrtek 23. května odpoledne. Odehraje se pod taktovkou ohnivého Střelce a místy i velmi náročných číselných kombinací. Budeme mít co dělat, abychom v průběhu dne zvládali nevyzpytatelné emoční vlny, nedělali ukvapené závěry a – vedeni svým egem – nepouštěli se do zbytečných konfrontací. Co dalšího přinese květnový úplněk? Čtěte dál a dozvíte se víc.

Ilona Lea Kotková | 23. 05. 2024

Během úplňku stoupá riziko dopravních nehod

Každý úplněk je v jistém smyslu náročný. Senzitivní lidé nesou takové dny obzvlášť citlivě, mívají potíže se spánkem, hůř usínají a častěji se budí, a ani jejich emoce nebývají v tento den tak docela stabilní. Neobvyklé reakce ale můžeme zaznamenat i u jinak klidných jedinců, protože Měsíc má (nejenom) na člověka výrazný vliv. Je dokázáno, že úplněk souvisí také s četností porodů a dopravních nehod – obojího během něj přibývá. Ideální by tedy bylo zůstat v tento den doma, dopřát si prostor pro relaxaci, odlehčit stravu a příliš se fyzicky ani psychicky nevyčerpávat.  

Den ovlivní deváté znamení zvěrokruhu, svobodomyslný Střelec

23. květen ovlivní svou ohnivou energií přátelský a nezávislý Střelec. Lidé narození v době jeho působení patří mezi optimistické jedince a nevyléčitelné idealisty. Milují dobrodružství, cestování a výzvy, rádi se vzdělávají a cítí nutkavou potřebu neustále si rozšiřovat obzory. Rádi věci prozkoumávají a hledají inspiraci, kladou mimořádný důraz na moudrost a poznání a velmi rádi se ujímají práce na nějakém úkolu či projektu pro budoucnost. Vše, co dělají, musí mít styl. Občas bývají rychlejší, než je vhodné, a lépe než jiným znamením se jim daří tu a tam utrousit i velmi nemístnou poznámku. Střelci však často disponují i zvláštním charismatem a uměním rychle se v trapných situacích zorientovat a uvést věc na pravou míru. Mívají slabost pro všemožné životní radovánky a rádi si dopřávají to nejlepší. K životu potřebují především nezávislost a volné ruce ve všem, do čeho se pustí.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop od 20. května: Panny mají zachovat klid, Býci se nebránit změnám

Je tu další květnový týden a s ním i náš horoskop. Nadcházející dny ukážou, jak důležitou úlohu hrají v našich životech ohleduplnost, respekt a přirozená úcta k druhému. A přestože se tu a tam můžeme dostávat do konfliktních situací, vždy existuje způsob, jak i nepříjemnou věc a nesouhlas vyjádřit slušně a v klidu. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další důležité téma, na které se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.
marianne.cz

Úplňkový den podle numerologie

Číselné kombinace vzniklé rozpočítáním data z části podpoří určitou zbrklost a sklon k unáhlenému jednání, které jsou pro Střelce typické. Umocní i potřebu chovat se a jednat svobodně, což ale může snadnou sklouznout až k bezohlednosti, snaze manipulovat, případně si věci vybojovat. Energie dne však bude mít řadu dalších vrstev a jedna si nutně nemusí rozumět s druhou.

0-6 hodin

Přestože bývá noc v předvečer úplňku už silně pod jeho vlivem, bude tentokrát třeba opravdu dbát na to, abychom se vyspali co možná nejlépe. Řádně vyvětraný prostor a maximální eliminace rušivých vlivů budou tentokrát zásadní; jen tak si kvalitně odpočineme a nabereme dostatek sil k dobrému zvládnutí nadcházejících hodin.

6-12 hodin

Dopoledne se s námi mazlit rozhodně nebude. Čísla, která době mezi šestou ranní a polednem zavládnou, si vyžádají naši plnou pozornost, asertivitu i nutnost krotit své emoce. Potřeba prosadit se a získat, co chceme, bude silnější než jindy, intenzivnější ovšem mohou být i následky. Čeká nás řada drobných zkoušek nejenom v oblasti vztahů, věci ale nepůjdou tak dobře, jak bychom si přáli nebo očekávali. Proto se snažme brát situaci s nadhledem a „přežít“ náročnost, které s sebou dopoledne přinese.

12-18 hodin

Odpoledne trochu zjemní, neklid ale nezmizí. Kromě emocí se o pozornost přihlásí také fyzično, udělá nám dobře sport, případně vášnivé chvilky s partnerem. Skvěle zafunguje intuice, proto – budeme-li v nějakém rozhodování váhat – nejlepším způsobem, jak najít řešení, bude vypnout logiku a naslouchat hlasu zevnitř.  

18-24 hodin

Poslední hodiny dne nám ještě nedají zcela vydechnout. Nemusíme se cítit ve své kůži, myšlenky se budou kupit jedna přes druhou a okamžitá změna postoje či rozhodnutí nebude nijak výjimečná. Snažme se proto v tomto čase nic zásadního neřešit a uctít rčení, že ráno je moudřejší večera.

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti