Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Horoskop od 20. května: Panny mají zachovat klid, Býci se nebránit změnám

Je tu další květnový týden a s ním i náš horoskop. Nadcházející dny ukážou, jak důležitou úlohu hrají v našich životech ohleduplnost, respekt a přirozená úcta k druhému. A přestože se tu a tam můžeme dostávat do konfliktních situací, vždy existuje způsob, jak i nepříjemnou věc a nesouhlas vyjádřit slušně a v klidu. Na každé znamení zvěrokruhu čeká ještě další důležité téma, na které se vyplatí zaměřit pozornost. Jaké je to vaše, prozradí následující řádky.

Ilona Lea Kotková | 19. 05. 2024

Beran (21. 3. – 20. 4.)  

Život je plný nejrůznějších lákadel, a přestože často sami dobře víme, že bychom neměli, podlehneme jejich vábení. Opatrnost hodíme za hlavu a necháme se vlákat do sítí pokušení. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, zda to, po čem toužíte, má ve vašem životě opravdu své místo. A zda se i vy nenecháváte zlákat pouhým pozlátkem bez hlubšího obsahu; navíc – možná – s případnými nepříjemnými následky. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co mě momentálně nenechává klidnou – po čem toužím?
 • Vybavím si situaci, kdy jsem podlehla vábení a později toho litovala?

Býk (21. 4. – 21. 5.)

Podobně jako strom shazuje na podzim své listí, aby se na jaře opět mohl pyšnit novou korunou, musíme také my občas něco odložit, abychom dál rostli. Ať má to, co je třeba pustit, jakoukoli podobu – ať jde o práci, prostředí nebo lidi –, je jasné, že čas od času musíme k takovému kroku přistoupit. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nebraňte se změnám a věřte, že se vše děje z dobrého důvodu, který se (když ne hned) časem projeví. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Co mi v životě brání posunout se dál?
 • Kdy naposledy jsem udělala nějakou velkou životní změnu?

Blíženci (22. 5. – 21. 6.)

Občas jako lidé zapomínáme, že i my jsme součástí přírody. Opomíjíme přirozené cykly, ignorujeme po staletí načerpanou moudrost a namísto podvečerní procházky raději vysedáváme před rozsvícenými monitory. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Zamyslete se nad tím, zda spolu s jarním detoxem není třeba udělat i detox digitální. A namísto brouzdání po internetu si naordinujte brouzdání přírodou. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kolik času denně trávím venku?
 • Kdy naposledy jsem si uvědomila, jak nabíjející je pobyt v přírodě?

Rak (22. 6. – 22. 7.)

Oscar Wilde kdysi prohlásil, že paměť je deník, který si všichni nosíme s sebou. V jeho slovech je hluboká moudrost, protože i když na řadu událostí a nespočet situací časem zapomeneme, vzpomínka na ně je v nás uložena navždy. Vzpomínky jsou i vaše aktuální téma. Uvědomte si, že je tvoříte každý den a každý další okamžik je určen tím předchozím. Snažte se tedy, aby stály za to. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • K jaké vzpomínce se opakovaně a ráda vracím?
 • Psala jsem si někdy deník? A pokud ano, kde skončil?
Mohlo by se vám líbit

Horoskop na květen: Berani mají věřit svým pocitům, Lvi nahlížet pod povrch

Je tu květen, měsíc barev, vůní a mláďat, příjemně svěžích dnů a probouzejících se nadějí. Je tu i náš pravidelný měsíční horoskop pro jednotlivá znamení zvěrokruhu, který jako vždy přináší drobnou nápovědu, abyste si nadcházející týdny užila v co možná největší pohodě, bez zbytečných komplikací a nepříjemných překvapení. Získejte náskok a přečtěte si, co vás v průběhu květnových dnů čeká, na co se můžete těšit a čemu se raději vyhnout.
marianne.cz

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Prožíváme-li náročné období, můžeme být v důsledku toho oslabeni. Defekt se obvykle projeví na energetické úrovni a k tomu, abychom se zase dali dohromady, potřebujeme především klid. Právě to je vaše téma pro nadcházející týden. Snažte se co nejvíc zklidnit – těžké časy jsou za vámi, případně se chýlí ke svému konci. Energie, na kterou jste zvyklá, se vám postupně vrátí a vy se opět budete cítit ve své kůži. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jakým způsobem dobíjím pomyslné baterky svého těla?
 • Nepodceňuji ani psychickou regeneraci?

Panna (23. 8. – 22. 9.)

Německý filozof Hans Margolius kdysi řekl, že pouze v nehybných vodách se věci zrcadlí nezkresleně a jen v nehybné mysli je svět vnímán správným způsobem. Nelze jinak než souhlasit. Vždyť k tomu, abychom dokázali vidět věci takové, jaké jsou, potřebujeme především ztišení. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nenechte se vtáhnout do hry emocí a než učiníte důležité rozhodnutí, ujistěte se, že jednáte s čistou hlavou. V té souvislosti si odpovězte na následující otázky:

 • Dokážu si zachovat chladnou hlavu i v emočně vypjatých situacích?
 • Jakou emoci zažívám v posledním týdnu nejčastěji?

Váhy (23. 9. – 23. 10.)

Někdy se podaří ty nejméně pravděpodobné věci, do nichž bychom se za normálních okolností nejspíš vůbec nepouštěli. Pokud ale není jiná cesta, zkusíme „nemožné“ a občas zažijeme zázrak – věc se podaří i přes téměř nulovou šanci na úspěch. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nevzdávejte se tak snadno a věřte, že někdy je život natolik nepředvídatelný, že vyjde právě ta nejméně očekávaná možnost. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem zažila malý zázrak a podařilo se „nemožné“?
 • Co pro mě důležitého jsem během posledního půl roku vzdala kvůli mizivé šanci na úspěch?

Štír (24. 10. – 22. 11.)

Někdy až hmatatelný trend neosobního přístupu a vzájemného lidského odcizování je čím dál zřetelnější. Fyzický kontakt, který přirozeně zapojí naše smysly a instinkty, stále častěji nahrazují virtuální alternativy. Ty jsou však v mnoha ohledech ploché a bez potřebné hloubky.  Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nezapomeňte, že k posouzení situace je třeba víc než si přečíst cizí status na některé ze sociálních sítí. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Jak ne-snadno uvěřím tomu, co si přečtu v širokých vodách sociálních médií?
 • Kdy naposledy jsem na základě osobního prožitku zjistila, že se věci se mají docela jinak, než byly prezentovány?
Mohlo by se vám líbit

Čtyři dohody: Chcete mít větší radost ze života? Následujte tuto starověkou moudrost

Čtyři dohody jsou čtyři výroky s velmi silným a smysluplným obsahem, díky kterým můžete naprosto zásadním způsobem proměnit svůj život. Don Miguel Ruiz, mexický autor knihy a šiřitel nejen tohoto moudra odhaluje zdroje přesvědčení, která nás omezují, okrádají o radost a způsobují zbytečné utrpení. Čtyři dohody jsou založené na prastaré toltécké moudrosti, obsahují návod na život, který vede k lásce, svobodě a skutečnému štěstí.
marianne.cz

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Někdy dovolíme svým očím vidět jen obrazy, které si sami přejeme spatřovat. Uzamčeni ve vlastní iluzi žijeme v sebeklamu a průběžně se přesvědčujeme, že to, co přes růžové brýle vidíme, je realita. Jde zároveň o vaše téma pro nadcházející týden. Seberte odvahu a buďte k sobě i svému okolí pravdivá. S odstupem času zjistíte, že jde o sice komplikovanou, ale jedinou cestu ke štěstí. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • V jaké oblasti svého života si opakovaně něco nalhávám?
 • Kdy naposledy se mi potvrdilo, že být pravdivá je v konečném důsledku vždy ta nejlepší cesta?

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.)

V životě nějakou dobu trvá, než pochopíme, kým opravdu jsme a kudy se vydat. K takovému poznání je třeba nejprve nasbírat zkušenosti, učit se (i) prostřednictvím omylů a nejrůznějších konfrontací, občas se dotknout dna a někdy naopak vylétnout ke hvězdám. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Nebojte se chybovat, protože omylný je každý. A viděno z jiného úhlu pohledu – chyby jako takové neexistují, jsou to jen různě intenzivní životní lekce. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem uznala, že všechno zlé je i pro něco dobré?
 • Nakolik tolerantní jsem k omylům ostatních – a měřím sobě stejným metrem?

Vodnář (21. 1. – 20. 2.)

Zakázané má v sobě kouzlo, které je činí nepopsatelně žádoucím, prohlásil kdysi americký spisovatel Mark Twain. A nemýlil se; vždyť cokoli, co je nám odpíráno, začíná být vzrušující už jen tím, že by být nemělo. Pokušení v mnoha podobách nás však život vystavuje dennodenně. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Až budete opět vystavena pokušení, důkladně zvažte všechna pro a proti; nerozhodujte se jen na základě okamžité touhy. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kdy naposledy jsem podlehla pokušení a jaký jsem měla v konečném důsledku pocit?
 • Jaká je má největší slabina?

Ryby (21. 2. – 20. 3.)

Život je neustálá hra v kostky a nikdy nevíme, jaké číselné kombinace zrovna padnou. Jisté je jedno – ve hře musíme pokračovat i v případě, kdy zrovna prohráváme.  Pro takové případy je dobré zachovat si alespoň kousek optimismu a věřit, že se na nás Štěstěna brzy zase usměje. Je to i vaše téma pro nadcházející týden. Hrajte dál i přesto, že vám momentálně chybí trumfy – nic netrvá věčně, a i po té nejtemnější noci přijde ráno. Odpovězte si v té souvislosti na následující otázky:

 • Kde se mi v současné době vůbec nedaří?
 • Kdy naposledy jsem naopak měla velké štěstí?

Zdroj: autorský článek

Zdroj článku

Související články

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti

Kvíz: Jak dobře znáte pořádkumilovnou Monicu ze seriálu Přátelé? Otestujte své znalosti