Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Proč královské děti nesmí na Vánoce večeřet s Kate a Williamem?

Není žádným tajemstvím, že britská královská rodina musí dodržovat mnoho psaných i nepsaných pravidel. A jinak tomu není ani o Vánocích, kdy princezna a princ z Walesu nestolují se svými potomky. Pro mnoho rodičů nepochopitelné pravidlo objasňuje bývalý královský šéfkuchař Darren McGrady.

Dokážete si představit, že byste u štědrovečerního stolu neseděli se svými potomky? Pokud vás z této myšlenky mrazí, pak můžete být rádi, že nejste členem britské královské rodiny. Za branami panství Sandringham, kde královská rodina tradičně slaví Vánoce, panují přísná pravidla stolování, která se týkají i nejmladších členů rodiny.

Mohlo by se vám líbit

Vánoční rituály, na které královna Alžběta II. nedala dopustit

Zapomeňte na lití olova, pouštění skořápkových lodiček nebo házení bačkorou. V královské rodině si potrpí na jiné vánoční rituály.
marianne.cz

Šup k dětskému stolu

Podle bývalého královského šéfkuchaře Darrena McGradyho platí, že královské děti nestolují se svými rodiči, a to ani během vánočních svátků. A tak princ George, princezna Charlotte a princ Louis baští vánoční večeři se svými vrstevníky u dětského stolu, který se nachází v dětském pokoji. „Královské děti vždycky jedly v dětském pokoji, dokud nebyly dost velké na to, aby se uměly správně chovat u jídelního stolu,“ vysvětlil McGrady pro Mirror a dodal, že k „dospěláckému“ stolu mohou mladší členové královské rodiny usednout až v momentě, kdy si osvojí umění zdvořilé konverzace.

Pravdou zůstává, že pro členy britské královské rodiny jde o „jedno“ z mnoha pravidel, které ve svém životě musí respektovat. V minulosti jsme vás například informovali o módních pravidlech, která se týkají členek královské rodiny, či o přísných pravidlech pro královské děti. O pozornost si říkají také „zakázané“ pokrmy nebo pravidla, která britská královská rodina dodržuje během cestování.

Mohlo by se vám líbit

35 striktních pravidel, kterými se musí řídit královské děti

Říkáte si, že děti s modrou krví mají bezstarostné, ba přímo královské dětství? Možná vás překvapí, kolik náročných a leckdy předpotopních pravidel musí dodržovat.
marianne.cz

Vánoční menu podle královské rodiny

A na jakých dobrotách si královská rodina během vánoční večeře smlsne? Darren McGrady pro BBC prozradil, že hlavní hřeb večeře je pečený krocan. „Většinou nechybí domácí šalvějová a cibulová nádivka, růžičková kapusta se slaninou a kaštany nebo pastinák s mrkví. Dále bramborová kaše a opečené brambory, domácí omáčka, a pak také vánoční pudink s brandy omáčkou,“ vyjmenoval pokrmy bývalý královský šéfkuchař, který pro urozenou rodinu pracoval patnáct let. „Na Vánoce jsme pracovali střídavě. V Sandringhamu jsme jako personál trávili dva týdny, což znamenalo, že s rodinou jsem Vánoce musel oslavit buď před 22. prosincem, nebo až po Novém roce. Královská rodina ale vždycky byla velmi vstřícná, a tak jsme si i pracovní Vánoce dokázali užít,“ dodal. 

Královské děti a vánoční pravidlo
Mohlo by se vám líbit

Beauty pravidla, která musí dodržovat princezna Kate

Vévodkyně z Cambridge s výrazně růžovou rtěnkou a královna Alžběta s modrými stíny? Říkáte si, že takhle jste urozené ženy nikdy neviděli? Máte pravdu! Členky královských rodin totiž musí ctít nejen dvorní etiketu, ale také přísná pravidla v oblasti zkrášlování. A o jakých pravidlech je řeč?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Princ William slaví 42. narozeniny: Podívejte se na jeho nejhezčí momenty s Kate a dětmi

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Kvíz: Jak dobře znáte britskou královskou rodinu? Otestujte své znalosti o monarchii

Zábava
5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

5 důvodů, proč si přečíst červencovou Marianne

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy