Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Romeo či Harper Seven: Jaké jsou významy jmen Beckhamových dětí?

Info ikona
Beckhamovi

Dokumentární série Beckham je momentálně jedním z nejsledovanějších snímků na Netflixu. Zdaleka přitom nezaznamenává pouze vývoj fotbalistovi kariéry, ale odhaluje mnoho i z jeho soukromého života. A my vám chceme odhalit ještě trochu víc.

Tereza Čaladi | 9. 11. 2023

David a Victoria Beckhamovi jsou snovým párem, jejichž příběh lásky působí jako z filmu. Je ale možná ještě lepší. Začal totiž dřív, než se potkali. V roce 2008 v rozhovoru s Ellen DeGeneres řekl Beckham, že věděl, že si chce Victorii vzít poté, co ji viděl ve Spice Girls v televizi, což tehdy zmínil svému nejlepšímu kamarádovi, který v tu chvíli seděl vedle něj a který mu později šel za svědka.

Pár se osobně potkal v roce 1997, když se Victoria Adams (příjmení, které měla Victoria za svobodna) objevila na charitativním fotbalovém zápase. „Všiml jsem si jí a pozdravil jsem ji z druhé strany místnosti,“ vzpomíná Beckham. Víc se ten den ale nebavili. „Myslel jsem si, že jsem propásl svou šanci. O týden později se ale objevila na dalším fotbalovém zápase," doplnil v rozhovoru. V ten den už si spolu delší dobu povídali a dokonce David získal její číslo.

O rok později se zasnoubili a v roce 1999 se brali. Ještě před svatbou však přišel jejich první syn. Dnes mají děti čtyři.

Mohlo by se vám líbit

Významy jmen dětí z rodiny Beckhamových

Potomci Victorie a Davida Beckhamových mají poměrně neobvyklá jménaBrooklyn, Romeo, Cruz a Harper Seven. A ve své dokumentární sérii pár odhalil, jak je vybrali a jaký tedy mají pro ně význam.

Brooklyn

První potomek páru se jmenuje celým jménem Brooklyn Joseph Peltz Beckham. Victoria odhalila, že jméno Brooklyn bylo inspirováno čtvrtí New York City, protože tam byla, když zavolala svému manželovi v létě 1998, aby mu řekla, že je těhotná. „Řekla jsem to Davidovi večer před zápasem (Anglie vs. Argentina World Cup). Byl tak šťastný, my oba,“ popsala.

Romeo

Jejich druhý syn, který se narodil v roce 2002, nese jméno hrdiny z nejznámějšího romantického příběhu všech dob. Jméno Romea však nikdy s Shakespearovým dílem vyloženě nespojovali, v průběhu let zmínili médiím, že se jim zkrátka právě tohle jméno líbilo.

Cruz

Pro svého nejmladšího syna zvolili jméno portugalského původu. To vybrali z toho důvodu, že souznělo s jejich životem ve Španělsku, když David hrál za Real Madrid, což bylo právě v době narození Cruze.

Harper Seven

Jediná dcera páru, které bylo v červenci 12 let, má také výjimečné jméno, které kromě poměrně obvyklého jména Harper obsahuje i Seven (v překladu Sedmička). První jméno získala dívka po autorce oblíbené knihy své matky – tou je Harper Lee a Jako zabít ptáčka, která kromě jiného vypráví i o osobní statečnosti. Hlavním důvodem druhého jména Seven bylo podle Beckhamových, že symbolizuje duchovní dokonalost – sedm divů světa, sedm barev duhy – a v mnoha kulturách je to šťastné číslo. Zároveň je u tohoto jména hezká symbolika, a sice že Davidovo číslo během jeho působení v Manchesteru United bylo právě 7.

Jak šel čas s dětmi Beckhamovými
Mohlo by se vám líbit
Zdroj článku