Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Knižní novinky, které vládnou letošnímu podzimu

Užijte si letošní podzim ve společnosti knižních novinek. Na pultech knihkupectví se můžete těšit například na novou knihu od Aňy Geislerové, Biancy Bellové nebo Lucie Macháčkové.

K podzimu neodmyslitelně patří nálož knižních novinek. A jinak tomu není ani letos, kdy na pultech knihkupectví objevíte nespočet nových knih, které stojí za přečtení. Bohužel, všechny novinky přečíst nestihneme. Pokud bychom ale měli před sebou nekonečné týdny dovolené, pravděpodobně bychom si s sebou do kufru sbalili těchto dvacet knížek.

Mohlo by se vám líbit

Kvíz: Jak dobře se vyznáte ve světové i domácí literatuře? Otestujte se

Jak jste si vedli v hodinách českého jazyka? Pamatujete si velká jména světové literatury? A dokážete hravě přiřadit české autory k jejich literárním dílům? Připravili jsme si pro vás velký literární kvíz, který prověří vaše znalosti.
marianne.cz

Knižní novinky od českých autorů

Zálusk si děláme na povídkovou knížku Co tě nezabije, to tě posílí, kterou napsala herečka Aňa Geislerová. „Když se zamyslím nad všemi svými povídkami jako nad celkem, dalo by se říct, že v mém světě nejsou lidé dobří ani lidé zlí. Jsou v něm lidé snažící se o dobro zlou cestou anebo dobří lidé nacházející odpověď v něčem velmi zlém,“ popisuje knihu autorka. O pozornost si říká také novinka od Biancy Bellové s názvem Transfer nebo kniha Rabínka v zácviku, kterou napsala první česká rabíka Kamila Kopřivová.

Pokud hledáte knížku, u které se skvěle pobavíte, sáhněte po Svatebních historkách od Lucie Macháčkové. Mimochodem tato autorka stojí za oblíbenou knihou Historky z Tinderu. Za knižní lahůdku letošního podzimu bezesporu považujeme titul Katherine: Můj život s Mekym, který zachycuje život zpěváka Mekyho Žbirky a jeho manželky Katky Žbirkové.

Co číst během letošního podzimu?

Podzimní inspirace (nejen) pro ženy

Patříte k ženám, které se snaží skloubit kariéru s péčí o rodinu? Nebo jenom potřebujeme ve svém životě změnit chaos za řád? Nejen s tím vám pomůže kniha Organizační porno od Anety Martinek, spoluzakladatelky největší české marketingové vzdělávací platformy #HolkyzMarketingu. Kniha je je praktickým návodem, jak vzít život do svých rukou a organizovat svůj čas efektivně.

Nezklame vás ani kniha Ztracenné od digitální vypravěčky Michelle Losekoot a průvodkyně osobním rozvojem Táňy  Brodské. Kniha přináší citlivý náhled do ženské duše zjizvené zaklínadly, která slýchávaly v dětství, a konvencemi, které je umlčují v dospělosti. Sbírka 55 krátkých příběhů spojuje dva odlišné pohledy na svět – spirituální a racionální – a hledá v jejich průniku prostor, ve kterém se ženy mohou zastavit, vydechnout a opečovat svá stará zranění. 

Podzimní dávka napětí

Bavily vás severské thrillery od manželského páru Lars Kepler? Pak si zamilujete i jejich novou knihu Až najdu klíč, pod kterou se podepsali svým novým pseudonymem Alex Ahndoril. „Rádi píšeme jako Lars Kepler a hodláme v tom pokračovat, ale série Klíč nám poskytla příležitost prozkoumat naši vášeň pro klasickou detektivku. Detektivní příběh, kde je v centru dění samotná záhada okolo vraha, je podle nás neuvěřitelně vzrušující. Když čelíte opravdové logické hádance, postupně sbíráte nápovědy a v každém dialogu postav se pokoušíte najít vodítka, je v tom cosi nesmírně lákavého,“ říkají o knize autoři.

Jakmile dočtete knihu Až najdu klíč, můžete se směje pustit do dalších napínavých titulů. Nabízí se například novinka Není úniku od Yrsy Sigurðardóttir nebo Kult od Camilly Läckberg a Henrika Fexeuse.

Mohlo by se vám líbit

Rozhovor s Martinou Viktorií Kopeckou o síle lásky, hledání autenticity i nové knížce Zpověď farářky

S farářkou Martinou Viktorií Kopeckou jsem se sešla v den, kdy vyšel první rozhovor o tom, že žije po boku ženy. Je ale potřeba, aby se Martina před ostatními obhajovala? A co dalšího by si čtenáři z nové knížky Zpověď farářky měli odnést?
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Skrytá místa v Praze bez turistů: Víme, kam vyrazit na rande, za uměním i úchvatnými výhledy

Zábava
Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Cestovatelský kvíz: Zjistěte, jak dobře znáte světově známé destinace

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici