Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zdraví

Jídelníček podle Victorie Beckham: 25 let konzumuje denně téměř stejná jídla

Victoria Beckham, jedna z předních světových módních návrhářek, se už přes 25 let drží téměř stejných stravovacích zvyklostí. Díky tomu má matka čtyř dětí, která na jaře oslaví padesátku, stále nejmenší velikost oblečení, štíhlé, dokonale tvarované tělo a spoustu energie. V jídle i cvičení je podle vlastních slov extremistka, výjimky neexistují ani na dovolené. Co nesmí denně chybět na jejím talíři, i několikrát, a co naopak nikdy nevkládá do úst?

Liv Boková | 20. 02. 2024

Přestože má návrhářka Victoria Beckham přirozeně subtilní konstituci a nemusela by tudíž k sobě být až tak přísná, každý den, prakticky bez výjimky, na sobě tvrdě dře. Cvičení je pro ni stejně důležité a striktně nastavené jako strava. I v tomto je, stejně jako v módě, stylu a eleganci, inspirací pro spousty žen po celém světě. Když se loni na Netflixu vysílal čtyřdílný dokument Beckham, vzedmula se další vlna obrovského zájmu o to, co Vic dělá pro to, aby vypadala tak skvěle. Místo, aby lidé hledali na internetu něco o jejím muži, jednom z nejslavnějších fotbalistů všech dob, zadávali hlavně spojení „Victoria Beckham diet“ a „Victoria Beckham workout“. V dokumentu přitom o její dietě a cvičení není zmínky. Jak se tedy módní ikona a její muž stravují?

Mohlo by se vám líbit

Neuvěříte kolik David Beckham utratí denně za své koníčky

Koupili byste si za to luxusní dovolenou na Maledivách pro 16 lidí, 76 páru bot Manolo Blahnik, nebo 14,5 tisíce výtisků magazínu Marianne.
marianne.cz

David a Victoria Beckhamovi si jeden druhého dobírají

Slavný fotbalista David Beckham je nadšený, když jeho žena svůj přísný stravovací režim aspoň malinko poruší. Tu radost mu ovšem za celou dobu, co jsou spolu, dopřála pouze jedinkrát, a to letos v červnu oslaví čtvrt století v manželství. Od začátku letošního roku si sice Victoria a David dávají stejnou snídani, jinak je ale jejich vztah k jídlu odlišný. 

Z jeho slov vyznívá, že jsem velice nudná. Ale ne, myslel tím, že nikdy nepotkal nikoho, kdo by byl ve stravování disciplinovanější.

David se nedávno v podcastu River Cafe Table 4 rozpovídal o své lásce k jídlu, vínu a vaření. „S jídlem a vínem mám spojené silné emoce a když jím něco skvělého, chci aby všichni ochutnali. Bohužel jsem ženatý s někým, kdo jí stejné věci už 25 let. Od chvíle, kdy jsme se potkali, jí grilované ryby a dušenou zeleninu. Odklání se od toho jen zřídka,“ posteskl si. A dodal: „Z toho, co jsem měl na talíři, ochutnala jen jednou. Stalo se to, když byla těhotná s naší dcerou Harper a byla to ta nejúžasnější chvíle.“

Victoria v jiném rozhovoru reagovala: „Z jeho slov vyznívá, že jsem velice nudná. Ale ne, myslel tím, že nikdy nepotkal nikoho, kdo by byl ve stravování disciplinovanější.“ S láskou k jídlu to tedy mají každý trochu jinak, ale lásku k vínu mají společnou. To si i Victoria po večeři ráda dopřeje. Navíc jsou oba znalci kvalitních vín a šampaňského.

Co si Victoria Beckham zakázala?

Začneme tím, co Victoria nejí. Od malička se vyhýbá masu, kromě ryb, a v dospělosti vyloučila z jídelníčku také většinu olejů, máslo a omáčky. Vyhýbá se také mléku a sýrům. Když už mléko, tak organické mandlové, které používá například na celozrnné cereálie.

Její jídelníček obsahuje spoustu zdravých potravin, hlavně zeleninu, ovoce, ryby, zelené smoothies, naklíčená zrna, semínka a už zmíněné mandlové mléko. Ovoce si někdejší Spice Girl dopřává, ale v menším množství, protože obsahuje víc cukrů, než zelenina. Rafinované sacharidy jsou u ní naprosto zakázané už desítky let.

Mohlo by se vám líbit

David a Victoria Beckhamovi v dokumentu neodhalili pouze soukromý život ale také nádherný rustikální domov

Sídlo v Cotswoldu za 12 milionů liber se objevuje v několika scénách čtyřdílného seriálu Netflix nazvaném „Beckham“, který sleduje kariéru bývalého hráče Manchesteru United a mapuje nejen jeho profesní kariéru, ale poodhalí leccos z jeho soukromého života.
marianne.cz

Sladkosti podle Victorie Beckham

Na rozdíl od různých jiných slavných dietářek a vyznavaček zdravého stravování, Victoria nedělá výjimky a sladké opravdu totálně vyřadila. Nehrozí tedy například ani čtvereček kvalitní čokolády, natož kousek dortu. Nedávno slavila narozeniny s dortem, který byl kompletně z vodního melounu zdobený borůvkami a malinami. Minulý rok s manželem slavili i se skutečným dortem, který vypadal jako lehký piškotový se šlehačkovým krémem. Victoria a David sdíleli fotky a krátká videa, kde Vic dort nabírá na vidličku, ale to, jestli skutečně ochutnala, zůstalo zahaleno tajemstvím. Nechme se překvapit, jakými dobrotami oslaví letošní padesátiny.

Striktní jídelníček nedrží jen kvůli štíhlé postavě

Victoria Beckham je pracovně velmi vytížená, proto potřebuje po celý den hodně energie, kterou jí kromě několika káv dodává právě i její speciální jídelníček. Baví mě jíst zdravě,” řekla The Times. „Mám štěstí, že jsem v pozici, kdy je to pro mě snadné. Mohu si dovolit jíst kvalitně.“ Je přesvědčená, že její zdravá strava je to, co jí umožňuje zvládat náročné dny v roli matky i podnikatelky. „Od svého těla hodně očekávám. A nikdy nejsem nemocná. Pokud od něj něco takového očekáváte, musíte ke svému tělu být laskaví.“ Victoria nemá pocit, že by si něco odpírala. Díky svému dietnímu režimu je šťastná, má spoustu energie a zbavila se akné, s nímž před tím dlouho bojovala. Výhodou je i velikost oblečení XXS, respektive XS, která se u ní nemění, a tak je sama tou nejlepší modelkou pro své módní kolekce. 

Mohlo by se vám líbit

Jídelníček podle Amal Clooney: Dieta jako po porodu jí zařídila postavu snů

Amal Clooney je půvabná, vzdělaná, inteligentní a také velmi štíhlá. Není divu, že elegantní libanonsko-britská advokátka učarovala jednomu z největších hollywoodských krasavců. Amal a George Clooney letos v září oslaví deset let ve spokojeném manželství. V minulosti se o ní psalo, že je až nebezpečně vyhublá, po dětech na sobě ale jako většina žen musela zapracovat.
marianne.cz

Ranní nápoj a snídaně Beckhamových

Victoria ráda sdílí svá super zdravá a nutričně hodnotná jídla na Instagramu, takže se i z něj dá mnoho vyčíst. Víme například to, že si každý den dává nalačno dvě lžíce jablečného octa. Následuje sklenice horké vody s čerstvou citronovou šťávou. V lednu napsala, že takto začíná den i její manžel. Poté, co nastartují těla a připraví je na dobré trávení a spalování těmito dvěma nápoji, následuje snídaně v podobě čerstvé zeleninové šťávy.

Ranní životabudič připravují ze špenátu, brokolice, okurky, celeru, zázvoru, citronu a limety. „Pokaždé přidáme i nějaké ovoce, například jablko, hrušku, protože jinak jsou tyto zelené džusy poněkud děsivé,“ říká Victoria Beckham ve videu na sociální síti, zatímco David snídaňový nápoj připravuje. V průběhu dne si Victoria dopřává jeden vitamínový shot z čerstvého zázvoru, černého pepře, kurkumy a citronu a po cvičení zase ovocné smoothie.

Mohlo by se vám líbit

Netradiční svatební šaty od Victoria Beckham, které oslnily celý svět

Najít dokonalé svatební šaty není jednoduché. Španělka Elisa Labernia ale měla šťastnou ruku, a tak sáhla po netradičních svatebních šatech od návrhářky Victoria Beckham. Výsledek? Svatební šaty, které si díky instagramovým fotkám zamiloval doslova celý svět.
marianne.cz

Obědy a večeře mají podobnou skladbu

Victoriina hlavní jídla jsou lehká a čerstvá, plná zdravých tuků. Konkrétně je vždy na talíři grilovaná ryba, nejčastěji losos, listová zelenina a nějaká další barevná zelenina. Salát má nejraději pokapaný domácím vinaigrettem z citronové šťávy, olivového oleje a medu. Také v případě večeří sází na kvalitní bílkoviny a spoustu zeleniny. Opět o grilovanou rybu s restovanou nebo dušenou zeleninu, nejčastěji brokolici, chřest nebo růžičkovou kapustu. Občas má večer na stole i barevnou prudce orestovanou zeleninu s tofu nebo krevetami.

Jedinou potravinu si dává Victorie i čtyřikrát denně!

Třikrát nebo čtyřikrát denně si Victoria Beckham vychutnává milované avokádo. Je to stálice v jejím jídelníčku, která zaručuje dostatečný příjem zdravých tuků, jež přispívají mimo jiné k dobrému zdraví srdce, v té nejlepší podobě. Konzumuje ho buď rozmačkané na plátku luxusního křupavého celozrnného chleba nebo v podobě osvěžujícího avokádového salátu. Victoria věří, že právě i díky avokádu má zdravou a zářivou pleť. Dalším pomocníkem pro krásu je v jejím jídelníčku včelí pyl, který si ráda přidává například do smoothie.

Na postavě tvrdě dře téměř každý den

Victoria Beckham cvičí šest nebo sedm dní v týdnu. Vstává v šest hodin ráno a rovnou jde trénovat. Donedávna začínala pětačtyřicetiminutovým během na pásu následovaným hodinou vytrvalostních cvičení jako barre. Často chodila také na jógu, díky tomu je i velmi pružná. Po výměně trenéra před dvěma lety má tuto hodinu rozdělenou do těžších vzpěračských bloků zaměřených na jednotlivé části těla, horní, dolní a střed. Jóga a strečink zůstávají. Po úpravě tréninkového plánu má Victoria ještě silnější a lépe vyrýsované svaly a ačkoli může působit subtilně, je schopná zvedat poměrně těžké činky.

Zdroj článku

Související články

Zdraví

<span>Tajemství dlouhověkosti: Jak docílit pevného zdraví pomocí jídelníčku z modrých zón?</span>

Tajemství dlouhověkosti: Jak docílit pevného zdraví pomocí jídelníčku z modrých zón?

Zdraví

<span>Plavková sezóna se blíží: Jak posilovat břicho tak, aby se vám skutečně vytvarovalo dle vašich představ?</span>

Plavková sezóna se blíží: Jak posilovat břicho tak, aby se vám skutečně vytvarovalo dle vašich představ?

Zdraví

<span>„Princezna Kate může inspirovat jiné onkologické pacienty a dát jim naději,“ říká v rozhovoru onkoložka docentka Hana Študentová</span>

„Princezna Kate může inspirovat jiné onkologické pacienty a dát jim naději,“ říká v rozhovoru onkoložka docentka Hana Študentová

Zdraví

<span>Jídelníček podle Evy Longorii: I díky němu se v novém seriálu vrací na televizní obrazovky s postavou bohyně</span>

Jídelníček podle Evy Longorii: I díky němu se v novém seriálu vrací na televizní obrazovky s postavou bohyně