Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vévodkyně Kate vydává svou první knihu! O čem bude?

Info ikona
Kate Middleton

Knih o britské královské rodině bylo napsáno nespočet. Pravdou ale zůstává, že ve většině případů šlo o tituly, které sepsali novináři nebo bývalí pracovníci paláce. O to zajímavější je, že v květnu spatří světlo světa kniha, pod kterou je podepsaná vévodkyně Kate.

Vypadá to, že britská královská rodina v posledních měsících upustila od hesla „nic neříkej, nic nevysvětluj“ a dokázala, že má názor, který se nebojí prezentovat. Ať už vzpomeneme na podcast Kate Middleton o mateřství, rozhovor prince Harryho a Meghan s moderátorkou Oprah Winfrey nebo na následnou reakci královny Alžběty II., ve všech případech „koruna“ sejmula neutrální plášť a řekla, co má na srdci. Není pochyb, že za změnou stojí i nová generace královské rodiny, která čas od času pozmění pravidla hry.

Mohlo by se vám líbit

Vévodkyně s foťákem v ruce

Kate Middleton bychom jenom sotva nazvali královskou rebelkou. To ale neznamená, že je šedou myší královské rodiny, která se bojí vyjádřit svůj názor. Mnohé například překvapilo zjištění, že Kate upustila od tradičních královských portrétů od profesionálního fotografa a raději fotí narozeninové snímky svých potomků sama. A právě s její fotografickou vášní souvisí nová kniha Hold Still: A Portrait of Our Nation in 2020, kterou vytvořila vévodkyně z Cambridge společně s britskou National Portratit Gallery (NPG).

Fotografická kniha obsahuje výběr 100 snímků, které vévodkyni Kate a NPG zaslali občané Velké Británie. Vybrané fotky ukazují, jak Velká Británie bojovala s onemocněním covid-19, zdůrazňují příběhy lidské solidarity, a především ukazují, jakým způsobem se lidé s novou koronavirovou situací sžívali. Kniha se na pultech britských knihkupectví objeví 7. května a výtěžek bude rozdělen mezi NPG a charitativní nadaci Mind, která se zaměřuje na ochranu duševního zdraví.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Síla fotografie

Vévodkyně z Cambridge je na unikátní fotografický projekt náležitě hrdá, což dokazuje také příspěvek, který sdílela na sociální síti Instagram. „Když se v následujících desetiletích ohlédneme za pandemií covid-19, budeme přemýšlet o výzvách, kterým jsme všichni čelili, o milovaných, o které jsme přišli, o izolaci od našich rodin a přátel a o napětí, které zažívali naši klíčoví pracovníci,“ napsala Kate u snímku, na kterém je zachycena s fotoaparátem v ruce. Zároveň dodala, že pandemie přinesla také pozitivní chvilky plné laskavých činů a hrdinů, kteří dokázali ostatním pomoci. „Prostřednictvím Hold Still jsem chtěla využít sílu fotografie k vytvoření trvalé vzpomínky na to, co jsme zažili,“ dodala vévodkyně Kate.

Mohlo by se vám líbit