Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Vše, co víme o prequelu k seriálu Koruna

Info ikona
Koruna

Patříte k milovníkům seriálu Koruna, který mapuje život britské královské rodiny? Pak byste měli vědět, že v seriálových kruzích se šeptá o možném prequelu, tedy seriálu, který by svým dějem předcházel Koruně.

Okolo seriálu Koruna je opět rušno. Diváci po celém světe napjatě čekají na pátou řadu, která si posvítí na britskou královskou rodinu a její život v devadesátých letech. Zároveň se ale proslýchá, že se seriál dočká také historického prequelu, tedy retrospektivního pohledu do minulosti, díky kterému bychom sledovali osudy královské rodiny od roku 1901 do roku 1947. Připomeňme, že první řada Koruny startuje svatbou královny Alžběty II. s Philipem v roce 1947.

Mohlo by se vám líbit

Hvězdná posila seriálu Koruna! V páté řadě si zahraje Philippine Leroy Beaulieu

Zatímco pro francouzské filmové publikum je Philippine Leroy Beaulieu už dlouhá léta zárukou hereckého umu, do celosvětového povědomí se tato francouzská herečka dostala až díky seriálu Emily in Paris. Zdá se ale, že její účinkování v mezinárodních seriálových vodách nekončí, a tak se na Philippine Leroy Beaulieu můžeme těšit také v páté řadě seriálu Koruna.
marianne.cz

Co víme o prequelu ke Koruně?

Není pochyb o tom, že si seriál Koruna získal srdce fanoušků po celém světě. To moc dobře ví i tvůrci seriálu, kteří podle Variety diskutovali s producenty Koruny, tedy Left Bank Pictures, o možném prequelu. I když projekt ještě nezískal zelenou, a tudíž hovoříme čistě hypoteticky, je zřejmé, že prequel by se dějově zaměřil na období od roku 1901 do roku 1947. Stejně tak se proslýchá, že scénáře by se opět chopil Peter Morgan, který stojí za doposud čtyřmi odvysílanými sériemi Koruny.

Spekulovat můžeme také o délce prequelu. Podle Variety by nový seriál měl maximálně pět sérií, přičemž optimální jsou řady tři. Pokud by k natáčení opravdu došlo, pravděpodobně bychom se na televizní obrazovce setkali nejen s mladou královnou Alžbětou II., ale také s královnou Viktorií, Eduardem VII., Jiřím V., Eduardem VIII. a Jiřím VI.

Dočkáme se šesté řady Koruny?

Vraťme se ale zpátky k seriálu Koruna. Podle posledních informací to vypadá, že pátá řada seriálu bude mít premiéru na podzim letošního roku. I když tvůrci zprvu avizovali, že pátá řada bude poslední, zdá se, že změnili názor. Důkazem je zpráva o castingu, skrze který tvůrci hledali herečku podobnou Kate Middleton a herce, kteří by ztvárnili prince Harryho a prince Williama. Ať už historický prequel dostane zelenou, nebo ne, vypadá to, že příprava šesté řady seriálu Koruna je na spadnutí.

Zdroj: variety.com, glamour.com

Mohlo by se vám líbit

Pátá řada seriálu Koruna: Jak bude vypadat princ Philip, královna Alžběta nebo Diana?

Patříte k fanouškům seriálu Koruna, který mapuje život britské královské rodiny? Pak pravděpodobně netrpělivě vyhlížíte pátou řadu, jejíž výroba už je v plném proudu. I díky tomu si můžeme prohlédnout nejnovější fotografie z natáčení a společně zjistit, kdo si v páté řadě zahraje prince Philipa či královnu Alžbětu II.
marianne.cz