Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Pátá řada seriálu Koruna: Nové tváře, staré intriky

Patříte k fanouškům britské královské rodiny? Hádáme, že v kalendáři máte červenou barvou zakroužkované datum 9. listopadu, kdy televizní svět ovládne pátá řada seriálu Koruna!

Smrt královny Alžběty II. vyvolala silné emoce nejen ve Velké Británii, ale také daleko za hranicemi království. Naštěstí si život královny můžeme připomenout prostřednictvím zdařilého seriálu Koruna, za kterým stojí scenárista Peter Morgan. Ať už jste seriál Koruna zhlédli po smrti královny, nebo je vaším dlouholetým favoritem, rozhodně vás potěší zpráva, že 9. listopadu se vrátí na televizní obrazovky!

Mohlo by se vám líbit

46 přísných pravidel, která musí britská královská rodina dodržovat

Být členem britské královské rodiny není vždy jednoduché, musíte si totiž zapamatovat spoustu pravidel a striktně je dodržovat. Některá jsou více zvláštní než jiná, například to, že královská rodina nesmí hrát hru Monopoly, nebo že královna nemusí mít řidičský průkaz, ale přesto může řídit. Sepsali jsme všech 46 pravidel a vy se je můžete dozvědět v galerii.
marianne.cz

Nové tváře

Stárnou nejen monarchové, ale také postavy seriálu. A tak je logické, že se v páté řadě dočkáme několik hereckých obměn. Dobrou zprávou je, že otěže převezmou opět vynikající herci a herečky, které s troškou "maskérského umu" doopravdy připomínají britské panovníky. Už teď je jasné, že prince Philipa ztvárnil čtyřiasedmdesátiletý velšský herec Jonathan Pryce. Rozloučit se musíme s výbornou Olivií Colman, která coby královna Alžběta II. dominovala třetí a čtvrté řadě. V pokračování seriálu se nejvyššího postu zmocnila irsko-anglická herečka Imelda Staunton, kterou můžete znát z magické ságy o Harrym Potterovi.

Klíčovou postavou v páté řadě bude britský premiér John Major, kterého si zahrál Jonny Lee Miller. Herce můžete znát například z filmů Elementary nebo Trainspotting. Po Johnu Majorovi usedl do premiérského křesla Tony Blair, kterého v seriálu ztvárnil Bertie Carvel. Důležitou osobností bude také princezna Diana, kterou v minulé řadě hrála Emma Corrin. V páté řadě si ale roli princezny Diany střihla australská herečka Elizabeth Debicki. „Duch princezny Diany, její slova a činy žijí v srdcích tolika lidí. Je skutečnou výsadou a ctí připojit se k této mistrovské sérii, která mě od první epizody naprosto uchvátila,“ řekla Debecki pro Mirror. A zapomenout nemůžeme ani na současného britského krále, kterého v seriálu ztvárnil Dominic West.

O čem pátá řada bude?

Pokud jste viděli předešlé řady Koruny, pak jistě tušíte, že pátá řada nás zavede do dob poměrně nedávných, tedy devadesátých let. A věřte, že přízvisko „divoká devadesátá“ by z fleku mohla používat i britská královská rodina. Tvůrci seriálu nastínili, že pátá řada nahlédne do období, kterému britský tisk přezdíval Annus horribilis, což v latině znamená „hrozný rok“. Během tohoto roku se totiž rozpadla tři královská manželství. Nedílnou součástí páté řady bude také pohled do zákulisí vzniku skandální knihy Diana – Její pravdivý příběh, která vážně poškodila pověst britské královské rodiny. Připomeňme, že knihu napsal Andrew Morton, a to v roce 1992. Zdá se, že o drama a intriky nebude v páté řadě nouze.

Mohlo by se vám líbit

7 pokrmů, které nenaleznete v jídelníčku britské královské rodiny

Britská královská rodina má vytříbené jazýčky, a tak nikoho nepřekvapí, že neholduje pokrmům z rychlého občerstvení či polotvarům. Přesto se najdou, na první pohled, delikátní jídla, která modrá krev striktně odmítá.
marianne.cz
Zdroj článku

Související články

Zábava
Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Kvíz: Poznáte znamení zvěrokruhu podle povahových rysů? Otestujte své astro znalosti

Zábava
Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Kvíz: Konec školního roku se blíží. Přiřaďte data k důležitým českým událostem a otestujte své znalosti dějepisu

Zábava
Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Kvíz: Poznejte oblíbená evropská města podle obrázku a získejte plný počet bodů

Zábava
Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci

Horoskop od 10. června: Vodnáři mají hledat rovnováhu, Blíženci se postavit frustraci