Přejít k hlavnímu obsahu
Marianne Bydlení Objednat >
Marianne Venkov & styl Objednat >
Zábava

Pátá řada seriálu Koruna: Jak bude vypadat princ Philip, královna Alžběta nebo Diana?

Patříte k fanouškům seriálu Koruna, který mapuje život britské královské rodiny? Pak pravděpodobně netrpělivě vyhlížíte pátou řadu, jejíž výroba už je v plném proudu. I díky tomu si můžeme prohlédnout nejnovější fotografie z natáčení a společně zjistit, kdo si v páté řadě zahraje prince Philipa či královnu Alžbětu II.

Už dlouho jsme volali po seriálu, díky kterému bychom nahlédli pod pokličku britské královské rodiny a zjistili, kdo je dobrák od kosti, a kdo naopak intrikán tělem i duší. I když seriál Koruna není dokument, jistě se shodneme, že pracuje se skutečnými událostmi a snaží se divákům nabídnout reálný pohled na královskou rodinu.

Není tedy divu, že tvůrci po čtyřech úspěšných sériích nelenili, a jakmile to koronavirová opatření dovolila, pustili se do natáčení páté řady. Ta nás zavede do dob poměrně nedávných, tedy devadesátých let, která pro britskou královskou rodinu nebyla v žádném případě pohádková. Tvůrci seriálu nastínili, že pátá řada začne obdobím, kterému britský tisk přezdíval jako Annus horribilis, což v latině znamená „hrozný rok“. Během tohoto roku se totiž rozpadla tři královská manželství, a zároveň vyšla skandální kniha Diana – Její pravdivý příběh, která vážně poškodila pověst britské královské rodiny.

Mohlo by se vám líbit

Jak vypadá vysněné bydlení hvězdy seriálu Koruna?

Podmanivá atmosféra anglického luxusu, kterého je tento oblíbený seriál o britské monarchii plný, se mladé herečce vpila pod kůži. Není proto divu, že právě takovému designu dává Erin Doherty přednost.
marianne.cz

Na koho se můžeme těšit?

Stárnou nejen britští monarchové, ale také postavy seriálu. A tak je logické, že se v páté řadě dočkáme několik hereckých obměn. Dobrou zprávou je, že otěže převezmou opět vynikající herci a herečky, které s troškou "maskérského umu" doopravdy připomínají britské panovníky. Už teď je jasné, že prince Philipa ztvární čtyřiasedmdesátiletý velšský herec Jonathan Pryce. 

Info ikona
JONATHAN PRYCE

Zestárnul také princ Charles, jehož postavy se tentokrát zhosDominic West, i princezna Diana. Ve čtvrté řadě postavu Lady Di doslova vyšvihla Emma Corrin, v páté řadě se ale dočkáme australské herečky Elizabeth Debicki. „Duch princezny Diany, její slova a činy žijí v srdcích tolika lidí. Je skutečnou výsadou a ctí připojit se k této mistrovské sérii, která mě od první epizody naprosto uchvátila,“ řekla Debecki pro Mirror.

Info ikona
Charles

K obměně dojde také na britském trůnu. V páté řadě se musíme rozloučit s výbornou Olivií Colman, která coby královna Alžběta II. dominovala třetí a čtvrté řadě. V pokračování seriálu se nejvyššího postu zmocní irsko-anglická herečka Imelda Staunton, kterou můžete znát z magické ságy o Harrym Potterovi. „Když královnu Alžbětu hrála Claire Foyovou, byla to historie. Já ji budu hrát v době, kdy už ji většina lidí zažila. Diváci tedy mohou porovnávat a říkat ‚taková ona není‘ nebo ‚tohle nikdy nedělala‘, a proto je hraní Alžběty II. pro mě velkou výzvou,“ prozradila Imelda Staunton v rozhovoru pro BBC. Ke změně herečky došlo také u postavy princezny Margaret, kterou si zahraje Lesley Manville.

Info ikona
Královna Alžběta

Bude šestá série?

Fanoušci seriálu napjatě sledují, zda pátá série bude poslední. „Hned na začátku jsem si představoval, že Koruna bude mít šest řad. Když jsme ale začali pracovat na příběhu páté řady, bylo mi jasné, že jde o ideální dobu a místo, kdy seriál ukončit,“ řekl v lednu 2020 scenárista Peter Morgan pro Hollywood Reporter. Vypadá to ale, že Morgan svůj názor změnil, a tudíž se dočkáme i šesté řady„Když jsme začali diskutovat o dějových liniích páté série, brzy vyšlo najevo, že abychom uspokojili bohatost a složitost příběhu, měli bychom se vrátit k původnímu plánu a udělat šest řad,“ uvedl scenárista v červenci loňského roku opět pro Hollywood Reporter.

Mohlo by se vám líbit

Nová Koruna? Připravuje se seriál o rakouské císařovně Sissi

Patříte k milovníkům dobových seriálů, které jemně proplétají fakta s fikcí? Pak pro vás máme dobrou zprávu! Už příští rok se můžete těšit na seriál The Empress, který bude mapovat život Alžběty Bavorské, tedy císařovny Sissi.
marianne.cz

Související články

Zábava
Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Kvíz: Jak dobře znáte život a díla Franze Kafky? Byl vegetarián, miloval otužování a rád cestoval. Do dnešního světa by dokonale zapadl

Zábava
Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Horoskop od 17. června: Berani se mají vrhnout do neznáma, Panny naslouchat intuici

Zábava
Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Kvíz: Milujete seriály? Zkuste poznat kultovní pořady z 90. a nultých let podle jediné fotky

Zábava
Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem

Nejočekávanější filmy léta 2024: Těšit se můžete na novou Marvelovku i policejní komedii s Willem Smithem